INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > I WSZYSTKIE INNE

... Ile jest warte??? ... LUDZKIE ŻYCIE? ... Tragedia "Titana" :(:(:(((((

(1/3) > >>

Estera:

   Ile jest warte LUDZKIE ŻYCIE!!!  ... Mała refleksja ...

   Ostatnie wydarzenia.
   To co się dzieje na świecie i wokół, ten bezsensowny mord młodej dziewczyny, Polki, na wyspie Kos w Grecji.
   Ale jeśli idzie o ostatnie wydarzenia to szczególnie mam na myśli tę wyprawę przygodową batyskafem "Titan" do "Titanica".
   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-06-23/usa-tak-mogla-wygladac-implozja-titana-wizualizacje-pojawily-sie-na-tiktoku/
   Która została zniszczona w wyniku implozji.
   Na której było pięć osób.
   I to nie byle kogo, milionerów, którzy zapłacili po 250 tysięcy dolarów, za ośmio dniową wycieczkę.
   Co na polską walutę daje ponad milion złotych za taką przyjemność.
   W tym młodego 19-letniego chłopaka, który chciał zrobić przyjemność dla taty i nie tak bardzo pragnął tej wyprawy.
   https://www.tvp.info/70753607/kto-byl-na-pokladzie-lodzi-titan-znamy-liste-pasazerow

   
   Ale mnie osobiście zastanawia to.
   Że wybierający się na tę wyprawę wiedzieli, jak duże ryzyko się z nią wiąże.
   I wiedzieli, że ta łódź nie przeszła odpowiednich badań, czy do tej wyprawy w głąb oceanu się nadaje.
   A jednak z chęci zaznania niezwykłej przygody zdecydowali się na tę wyprawę.
   Z doniesień wynika, że jeśli doszło do implozji batyskafu, to ich mózgi nie zdążyły nawet tego zarejestrować, co się dzieje.
   Zginęli natychmiast, nie zdając sobie nawet z tego sprawy, że właśnie doszli do końca swojego życia :'(
   Najbardziej, to mi chyba żal tego młodego dzieciaka, przed którym było całe życie.
   I miał swoje plany na swoje wakacje.
   Wybrał się na tę wyprawę, żeby zadowolić ojca.
   I stracił życie.
   Ta sytuacja m.in., pokazuje jak bardzo łatwo jest stracić życie.
   Jak bardzo ono jest kruche.
   I jak nieprzewidziane zdarzenie może je okrutnie przerwać.
   Bo zapewne żaden pasażer tej wyprawy nie pomyślał wchodząc na pokład, że to są ich ostatnie chwile na tej ziemi.
    :'( :'( :'(

Profesor Tutka:
Zapewne zauważyłaś Estero, że Ci śmiałkowie to byli faceci.Cześciej ryzykuje facet niż kobieta, częsciej to faceta stać na takie fanaberie niż kobietę,więcej mężczyzn ginie w górach niż kobiet.więcej sportów ekstremalnych uprawają faceci niż kobiety.No cóż,niektórzy to rozumieją a inni nie.taki los.Wiadomo, jestem mizoginem(jakby co).

Estera:

--- Cytat: Profesor Tutka w 25 Czerwiec, 2023, 15:53 ---Zapewne zauważyłaś Estero, że Ci śmiałkowie to byli faceci.

--- Koniec cytatu ---
   Tak, faceci.
   I to nie byle jacy.
   Jeden z nich to ... Paul Henri Nargeolet ... były nurek francuskiej marynarki wojennej, expert d/s "Titanica".
   Ale cóż na obecną chwilę po zasługach, jak już są martwi.
   No, śmiałkowie.
   Ale swoją pasję przepłacili życiem.

   A co do fanaberii facetów, to powiem tak.
   Faceci lubią być podziwiani i szanowani za to co robią.
   A takie ekstremalne przygody jeśli przeżywają, dodają im wiele splędoru, podziwu i szacunku.
   Oni w tym po prostu pływają.
   Kobiety raczej pragną uczuć, niż podziwu :-*

Profesor Tutka:
Estera jest kobietą ;D

Estera:

--- Cytat: Profesor Tutka w 25 Czerwiec, 2023, 16:32 ---Estera jest kobietą (...)

--- Koniec cytatu ---
   Dziwne stwierdzenie.
   Dopiero się dowiedziałeś, że jestem kobietą ;D ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej