Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023  (Przeczytany 3871 razy)

Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Czerwiec, 2023, 18:40 »
To niech mnie pozwą za rozpowszechnianie materiałów z jednej słusznej strony organizacji,
w celu demaskowania ich paranoi i zakłamywania rzeczywistości...
   Nie wiem, może się mylę.
   Jeśli się mylę, to proszę niech ktoś zorientowany mnie sprostuje.
   Ale wydaje mi się, że możemy rozpowszechniać wszelkie materiały jw.orgii zwyczajnie korzystając z prawa cytatu.
   Nie przywłaszczamy sobie ich materiałów, zamieszczamy je tylko i wyłącznie informacyjnie.
   (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych)

   Ustawa o prawie autorskim Art. 29.
   Przytaczanie rozpowszechnionych utworów w utworach stanowiących samoistną całość.
   Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów
   oraz rozpowszechnione utwory plastyczne, utwory fotograficzne lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym celami cytatu,
   takimi jak wyjaśnianie, polemika, analiza krytyczna lub naukowa, nauczanie lub prawami gatunku twórczości.


   
Zakaz umieszczania materiałów organizacyjnych na stronach www i w mediach społecznościowych.
Można za to umieszczać linki do jw org.
   Może tu chodzi o tego typu materiały organizacyjne, jak te ostatnio wykasowane o traktowaniu wykluczonych.
   Filmiki instruktażowe dotykające tych ich porąbanych doktryn.
      https://www.youtube.com/watch?v=_-4ZQI77wdQ&t=2s

   Narobiło się różnych wiele grup FB lojalnych świadków i może chodzi o włączenie hamulca dla takich właśnie grup.
   I na innych różnych mediach społecznościowych w których udział biorą śj.
   
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2023, 18:42 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Legion

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwiec, 2023, 12:16 »
- Zakaz umieszczania materiałów organizacyjnych na stronach www i w mediach społecznościowych. Można za to umieszczać linki do jw org. Czyżby chodziło o liczbę odwiedzin strony? Ach te statystyki...
Nie o statystyki tu chodzi, a o aktualność materiałów. Skoro w aplikacji nawet biblia jest co jakiś czas aktualizowana (mam nadzieję, że tylko pod względem technicznym, bo tekstu nie sprawdzam 🤣) to i filmy i treści publikacji mogą być modyfikowane.
Pamiętacie co się robi z nieaktualną literaturą? Niszczy...
A gdy ludziska mają po 1000 kopii rozsianych na serwerach całego świata, to ciężko zaktualizować i mieć władzę nad treścią sprzedawaną w np. filmie.
I tutaj warto zobaczyć ostatni światusowy materiał na YT. Ale i jak wyglądał temat 1975 w narracji z ostatnich lat? "Niektóóóóórzy bracia wymyślili i potem odpadli od wiary..."


Offline cichybob

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Czerwiec, 2023, 11:21 »
Czy już słyszeliście, aby do któregoś zboru przyszły te poufne przesyłki?


Offline cichybob

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 00:03 »
Sam sobie odpowiem i innym: ponoć będzie to nowa broszura!
Na polski pewnie jej tytuł to "Kochaj Jehowę i czyń uczniów" itp.
Info: https://www.reddit.com/r/exjw/comments/143mi1o/pimo_bethelite_revelations/


Offline Siedemtwarzy

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 04:47 »
Dzięki Cichy Bob. Już misteria całego przedsięwzięcia opadła...


Offline Turbulent_Business

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 09:05 »
Sam sobie odpowiem i innym: ponoć będzie to nowa broszura!
Na polski pewnie jej tytuł to "Kochaj Jehowę i czyń uczniów" itp.
Info: https://www.reddit.com/r/exjw/comments/143mi1o/pimo_bethelite_revelations/

Hah, w innym watku napisalem w odpowiedzi do innego uzytkownika:

"Gwarantuje ci na 15354 %, ze odpowiedz poznamy w pierwszej polowie czerwca, gdy tylko podelko trafi w rece jakiegos PIMO :)"

Czy to oznacza ze zostalem prorokiem szatana? Mam nadzieje, czulbym sie zaczszycony!

EDIT: Powstal juz nawet projet broszury, stworzony przez exow: https://www.reddit.com/r/exjw/comments/143wec4/new_watchtower_tract_be_like/
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2023, 09:09 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Światus

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 09:07 »
Sam sobie odpowiem i innym: ponoć będzie to nowa broszura!
Na polski pewnie jej tytuł to "Kochaj Jehowę i czyń uczniów" itp.
Info: https://www.reddit.com/r/exjw/comments/143mi1o/pimo_bethelite_revelations/

Ta sama informacja jest na YT na Kanale Łączności.
https://www.youtube.com/watch?v=r9Xp00PPw0Q
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Vilgefortz

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 12:26 »
Czekam na fotki :)

V.


Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 14:22 »
No i mamy sławetne "tajemnicze pudełka" po polsku (...)
      https://www.youtube.com/watch?v=r9Xp00PPw0Q

   Nooooo proszę jak PIMO w betelach i w zborach sprawnie działa.
   Brawo, brawo :-*
   Na forum informacja już zawisła 2 czerwca 2023 roku.
   A już dziś, czyli 6 dni później rozgryziona :)
   Słabe mają te swoje zabezpieczenia.
   A śj zostali pozbawieni niespodzianki przygotowanej przez jw.org na kampanię listopadową.
   A przede wszystkim to pokazuje jak bardzo duży problem mają z lojalnością betelczyków, skoro to od nich wypływają tego rodzaju wieści.
   Problem z usłużonością i poddaństwem swojego "zakonu sług pełnoczasowych".
   Straszne dziury się im robią w tej niby zjednoczonej, świętej organizacji !!! :'( :'(
   Może zacznie się polowanie w betelach na tych zdrajców.
   Wielkie brawa dla świadomych betelczyków :-* :-*
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2023, 14:29 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 15:31 »
Może ta broszura to dopiero połowa zagadki, tak jak w filmach przygodowych.
Może trzeba ją złożyć w określony sposób jak w Shreku



Offline gerontas

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 17:25 »
Sam sobie odpowiem i innym: ponoć będzie to nowa broszura!
Na polski pewnie jej tytuł to "Kochaj Jehowę i czyń uczniów" itp.
Info: https://www.reddit.com/r/exjw/comments/143mi1o/pimo_bethelite_revelations/

Nie czynisz uczniów = nie kochasz Jehowy (czyt. CK)


Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 20:12 »
Info: https://www.reddit.com/r/exjw/comments/143mi1o/pimo_bethelite_revelations/

   Tłumaczenie informacji z w/w linka:

  "PIMO Objawienia Betelitów
   Wyobraź sobie, że budząc się do prawdy o „prawdzie” podczas służby w Betel. Nie tylko boisz się utraty swoich bliskich, jak wszyscy PIMO,
   ale musisz także udawać, że wierzysz i jesteś niewolnikiem nadużyć i zniewolonej organizacji.
   A teraz wyobraź sobie, w jakim stresie musi znajdować się demaskator PIMO Bethelite.
   Ryzykuje wykluczeniem ze społeczności za „odstępstwo”, wyrzuceniem z Betel, zhańbieniem i realną możliwością utraty dachu nad głową.
   Wyciek informacji z Betel wymaga dużej odwagi, na przykład usuniętych filmów z konwencji, których Strażnica nie chciała oglądać publicznie.
   Czyż nie jesteśmy wdzięczni za ten pokarm w niewłaściwym czasie?
   Ale poważnie, te przecieki pomagają podnieść świadomość na temat szkodliwej polityki Strażnicy, która rani ludzi.
   Ten sam sojusznik PIMO Bethelite, który ujawnił usunięte filmy o unikaniu, ma jeszcze jeden wpływowy wyciek, który jest „tuż za rogiem”.
   W międzyczasie ten tajny brat (lub siostra) chciałby ujawnić tej społeczności zawartość poufnych skrzynek, które mają zostać otwarte dopiero 6 listopada.
   Proszę o werble 🥁

   Pudełka zawierają nową broszurę, która zostanie wydana na tegorocznym dorocznym zebraniu,
   zatytułowaną: „Kochaj Jehowę — czyń uczniów”.
"



   Moja puenta do tego tekstu.


   Naprawdę, PIMO w Betel kimkolwiek ten ktoś jest, należy się ogromne BRAWO !!! :-* :-*, przede wszystkim za ogromną odwagę.
   Czytając tłumaczenie powyżej tak rozłożone na wszelkie cząstki, zdajemy sobie sprawę jak jest to niebezpieczne posunięcie.
   Ujawnianie tak poufnych informacji.
   Z punktu widzenia doktryn obowiązujących w tej organizacji i tego szalonego ostracyzmu tam obowiązującego.
   A jednak.
   A jednak patrzcie.
   Pomimo tak ostrych konsekwencji, jakie może ponieść takie PIMO w Betel.
   Nie brakuje tych odważnych PIMO.
   By demaskować tę organizację z każdej strony.
   Świetnie.
   I oby więcej takich :-* :-*
   Pozdrawiam ich wszystkich.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2023, 20:23 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Czerwiec, 2023, 22:08 »
Dosyć się to zgadza z tym co obserwuję i o czym wspomina ten pan w tym filmiku


to znaczy z tym że religia jehowych jest w schyłku. Coraz trudniej kogoś wciągnąć, internet jest wszędzie, pandemia zrobiła też swoje i nikomu już się nie chce głosić. Nie ma głoszenia, jest ściemnianie i nawet jego jest coraz mniej. Ludzie sobie piszą po dwie godziny owocu na miesiąc żeby utrzymać status aktywnego. Tymi gazetkami szefostwo chce zachęcić ludzi do energicznego łapania nowych frajerów...  He he powodzenia!
nihilista


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Czerwiec, 2023, 09:31 »
to znaczy z tym że religia jehowych jest w schyłku. Coraz trudniej kogoś wciągnąć, internet jest wszędzie, pandemia zrobiła też swoje i nikomu już się nie chce głosić. Nie ma głoszenia, jest ściemnianie i nawet jego jest coraz mniej. Ludzie sobie piszą po dwie godziny owocu na miesiąc żeby utrzymać status aktywnego. Tymi gazetkami szefostwo chce zachęcić ludzi do energicznego łapania nowych frajerów...  He he powodzenia!

Wiecie, w gruncie rzeczy odkąd tylko mamy Internet, zawsze ktoś pisze, że ta religia jest u schyłku. Przychodzą kolejne wydarzenia i znów mnóstwo ludzi pisze, że ta religia jest u schyłku. Nie przypomina wam to czegoś? Mi to przypomina ogłaszanie kolejnych końców przez organizację. Co chwilę dochodzi do jakiegoś zdarzenia, które "dowodzi", że "koniec jest blisko".

Wydaje mi się, że to samo robią ludzie w Internecie. Różnica polega tylko na tym, że jedni myślą tak, a drudzy inaczej, ale wygląda na to, że jedno i drugie myślenie jest życzeniowe.

Osobiście nie widzę jak na razie żadnych dowodów na to, że organizacja się sypie, jest u schyłku czy cokolwiek z tych rzeczy. Jest to po prostu inna organizacja, niż ta sprzed 10 czy 20 lat, nie wspominając już o tej z ubiegłego wieku. Model jest inny, ale jakoś działa. Porównując to do organizacji sprzed 20 lat wychodzi na to, że ta jest u schyłku, ale myślę, że to błąd, że to po prostu już inna organizacja, po drastycznych przemianach, tak samo jak społeczeństwo, w którym żyjemy. Model uległ drastycznym przemianom, tak jak ludzie będący częścią tego modelu, ale wygląda na to, że póki co to działa.

To trochę jak Orlen. Wielką tajemnicą jest, ile Orlen zarabia na hot dogach, ale jasne jest, że zyski z detalicznego handlu paliwem już dawno nie są tym, co napędza tę korporację. Czasy się zmieniły i okazuje się, że paliwo na stacji benzynowej nie jest najbardziej dochodowym interesem, ku zdziwieniu niektórych. Z orgiem stało się to samo.

Także poczekajcie jeszcze trochę z kolejnym ogłaszaniem upadku.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Aliki

Odp: OGŁOSZENIA I PRZYPOMNIENIA - Czerwiec 2023
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Czerwiec, 2023, 12:03 »
A mnie się wydaje że liczba osób ochrzczonych może dawać do myślenia. 1997 vs 2022