Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: DODATEK do PLANU BEZPIECZEŃSTWA SK  (Przeczytany 1155 razy)

Offline Światus

DODATEK do PLANU BEZPIECZEŃSTWA SK
« dnia: 10 Maj, 2023, 20:23 »
Zapraszam do zapoznania się z dodatkiem do Planu Bezpieczeństwa.
Dość szczegółowa rozpiska na 4 strony maszynopisu, ale ciekawa.
Przewidziano nawet odgrywanie scenek.
Dokument przypomina nieco "Prowadzenie rozmów" - Gdy ktoś powie X. Można by odpowiedzieć Y.

Miłej lektury.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Vilgefortz

Odp: DODATEK do PLANU BEZPIECZEŃSTWA SK
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj, 2023, 21:30 »
To jest na zebranie czy szkolenie dla grona?

V.


Offline Światus

Odp: DODATEK do PLANU BEZPIECZEŃSTWA SK
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj, 2023, 23:23 »
To jest na zebranie czy szkolenie dla grona?

Wygląda na to, że szkolenie dla starszych, porządkowych i ewentualnie sług pomocniczych.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Legion

Odp: DODATEK do PLANU BEZPIECZEŃSTWA SK
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj, 2023, 21:24 »
Cytuj
Niebezpieczne sytuacje obejmują szereg zdarzeń, takich jak porwanie, napaść fizyczną lub atak uzbrojonego napastnika
Inicjatywę w radzeniu sobie z takimi sytuacjami wykaże porządkowy w audytorium
Wszyscy porządkowi powinni niezwłocznie reagować, gdy ktoś zamierza wyrządzić innym krzywdę
lub atakuje ich fizycznie. W takich sytuacjach porządkowi powinni pamiętać o poniższych punktach:
UWAGA NAJWAŻNIEJSZE!
Cytuj
Od razu po cichu się pomódlcie
Aby Cię nie okradli, wrzuć wszystkie pieniądze jako dobrowolny datek do skrzynki... i szybko zrób przelew, ze wszystkich swoich środków lub spisz testament jeżeli obawiasz się, że nie wyjdziesz cało.
Przeraża mnie to...


Offline Światus

Odp: DODATEK do PLANU BEZPIECZEŃSTWA SK
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj, 2023, 10:42 »
Modlitwa nigdy nie zaszkodzi...

Cytuj
Jeśli uzbrojony napastnik jest w pobliżu, wszyscy powinni zachować spokój i modlić się do Jehowy o mądrość i pokój (Flp 4:6, 7)

Następne ciekawe fragmenty:

Cytuj
Może się zdarzyć, że osoby, które opuściły zbór, lub inni przeciwnicy mogą chcieć wtargnąć na nasze zebrania, mając złe intencje (Mt 10:16)
Przeciwnik może szukać zaczepki w nadziei na stworzenie podstaw do działań prawnych.
[...]
Nie dajcie się sprowokować do fizycznego usunięcia przeciwnika z obiektu.

Osoby, które opuściły zbór, zaliczono do "przeciwników".
Perfidny przeciwnik może chcieć zmusić ŚJ np. do uderzenia, żeby potem zgłosić na policji pobicie...

Między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą:

Cytuj
Zablokujcie drzwi dużymi przedmiotami, jeśli da się to zrobić po cichu.

I na koniec dyskryminacja:

Cytuj
Dana osoba może zakłócać porządek z różnych powodów. Może na przykład być zdezorientowana, zdenerwowana, chora fizycznie, niezrównoważona psychicznie albo znajdować się pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Osoby chore fizycznie mogą służyć Jehowie w miarę swoich możliwości, ale lepiej, żeby w miarę możliwości trzymały się z dala od Sali Królestwa.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: DODATEK do PLANU BEZPIECZEŃSTWA SK
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj, 2023, 01:08 »
A nie lepiej gdyby nakazać w sytuacji zagrożenia przed modlitwą nawet tą cichą, każdy rzucił w napastnika tabletem?

50-100 sztuk to któryś trafi w łeb i po sprawie :)


Offline debata

Odp: DODATEK do PLANU BEZPIECZEŃSTWA SK
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj, 2023, 15:58 »
A nie lepiej gdyby nakazać w sytuacji zagrożenia przed modlitwą nawet tą cichą, każdy rzucił w napastnika tabletem?

50-100 sztuk to któryś trafi w łeb i po sprawie :)
To byłaby profanacja bo tablet to narzędzie wielbienia


Offline janeczek

Odp: DODATEK do PLANU BEZPIECZEŃSTWA SK
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj, 2023, 23:16 »
Drugie dno ukrycie intencji ja staram się wyczuwać o co im chodzi, jest oczywiste że merytoryka główna to kasa i więcej kasy, w tym pisemku trochę przemocą zieje wersecik.
Sam jadę po orgu tym czym komitetu raczej nie zrobisz, no trudno wersety Biblijne jako niedoskonały grzesznik czytam i rozumiem jak pisze.
Wrogowie wiedzą że w dobrej sprawie kłamię przekręcam jak organizacja jehowy, nie ze mną te numery no kocham CK.
I mam nadzieję że bogate chłopaki sztuk 9 szybko trafią do tego samego miejsca co bogacz,  Łk 16,19-31
Do sedna ten wersecik to tak jakby mało żeby coś nadstawiać, raczej nie tabletem po łepku jak Dawid tak tam pisze.
1 Samuela 17:34-36

17,  34 Odrzekł Dawid Saulowi: «Kiedy sługa twój pasał owce u swojego ojca, a przyszedł lew lub niedźwiedź i porwał owcę ze stada, 35 wtedy biegłem za nim, uderzałem na niego i wyrywałem mu ją z paszczęki, a kiedy on na mnie napadał, chwytałem go za szczękę, biłem i uśmiercałem. 36 Sługa twój kładł trupem lwy i niedźwiedzie, nieobrzezany Filistyn będzie jak jeden z nich, gdyż urągał wojskom Boga żywego».   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się