Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa  (Przeczytany 3394 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« dnia: 25 Marzec, 2023, 14:24 »
Otóż, nagle, odzywają się do mnie starzy znajomi, których nie widziałem już ładnych parę lat. Co słychać, jak żyjesz piszą do mnie. Wziąłem to za dobrą monetę, gdy nagle drudzy znajomi, mniej więcej w tym samym czasie, piszą mi wiadomość o pamiątce w 2023 roku. Po tym sms wszystko stało się jasne. A ja myślałem, że faktycznie o mnie sobie przypomnieli.
Pragnę więc podzielić się tą, jakże cenną informacją. 4 kwietnia jest pamiątka. Powodzenia ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2023, 14:26 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gostek

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec, 2023, 15:13 »
Wczoraj miałem pkdobną sytuację. Ale odpisałem, że w miejsca gdzie się strzelają nie zachodzę... 👿
I dalsze zabieganie o mnie się nagle urwało.. Mam spokój. A jak będą dalej mnie nachodzić to im oficjalnie podziękuję za wieloletnią współpracę. 🤓


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec, 2023, 15:28 »
Wczoraj miałem pkdobną sytuację. Ale odpisałem, że w miejsca gdzie się strzelają nie zachodzę... 👿
I dalsze zabieganie o mnie się nagle urwało.. Mam spokój. A jak będą dalej mnie nachodzić to im oficjalnie podziękuję za wieloletnią współpracę. 🤓
[/b][/size]
Tacy to mają dobrze  ;D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec, 2023, 15:49 »
(...) A ja myślałem, że faktycznie o mnie sobie przypomnieli (...)
   Gandalfie :)
   Uśmiałam się serdecznie, czytając Twój wpis.
   Jeszcze nie dotarło do Ciebie, że oni nic nie robią bezinteresownie! :'(
   A informacja o pamiątce jest już jakiś czas na oficjalnej stronie jw.org.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec, 2023, 16:07 »
   Gandalfie :)
   Uśmiałam się serdecznie, czytając Twój wpis.
   Jeszcze nie dotarło do Ciebie, że oni nic nie robią bezinteresownie! :'(
   A informacja o pamiątce jest już jakiś czas na oficjalnej stronie jw.org.
[/b][/size]
No tak trochę naiwny jestem. A o pamiątce całkowicie zapomniałem. I dobrze mi z tym jest ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec, 2023, 18:24 »
Może bym w tym roku się tam wybrał pojeść chlebka i wypić wino ale jeszcze kulkę zarobię... Chyba nie warto ryzykować.
nihilista


Offline coma

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marzec, 2023, 20:33 »
W artykule strasznicy przypadającym na ten tydzień owieczki są zachęcane do kontaktu z braćmi, którzy osłabli duchowo. Jeśli ktoś pomyślał, że taki telefon lub sms to samodzielna i spontaniczna decyzja członka zboru to się grubo myli. Owieczki dostały jednocześnie przyzwolenie i nakaz kontaktu z osobami nie chodzącymi na zebranie jednak tylko w celach udzielenia zachęt duchowych.
Sam w tym tygodniu miałem 2 telefony od ludzi ze zboru. Nie były to normalne rozmowy, bo normalna rozmowa nie polega na wmawianiu mi jaki to jestem fajny i jak bardzo chcieliby zobaczyć mnie na zebraniu.


Offline Sebastian

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marzec, 2023, 20:36 »
dziękuję Jehowie :) że do mnie nikt ze starych znajomych nie odezwał się
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marzec, 2023, 22:02 »
W artykule strasznicy przypadającym na ten tydzień owieczki są zachęcane do kontaktu z braćmi, którzy osłabli duchowo.
Jeśli ktoś pomyślał, że taki telefon lub sms to samodzielna i spontaniczna decyzja członka zboru to się grubo myli.
   Cha, cha, cha, cha  ;D ;D
   Dziś również dostąpiłam tego telefonicznego "szczęścia" :o ::) ??? :-\
   Oczywiście domyśliłam się, że chyba musi być rozpętana jakaś akcja, bo kto raptem dzwoni po dość długim milczeniu?
   Nagle, jakby sobie przypomniał, że człowiek w ogóle istnieje?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Marzec, 2023, 07:14 »
Niedługo dostaniemy w prezencie traktat pt. ,,Wróć do Jehowy".

dziękuję Jehowie :) że do mnie nikt ze starych znajomych nie odezwał się
[/b][/size]

Kolejny szczęściarz!
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2023, 07:16 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline rychtar

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Marzec, 2023, 15:18 »
Jeśli się nie mylę to z tego co widzę wypowiadają się głównie osoby niewykluczone i nie odstępcy. A czy są jakieś rady dla starszych zboru względem wykluczonych i odstępców? Bo to, że zwykli głosiciele nie mogą się kontaktować ze mną w dowolnej sprawie to ja wiem. Ale czy mam się spodziewać telefonu ze strony starszych zboru? Bo w końcu ja już prawie 6 lat jestem poza organizacją i do tej pory nikt do mnie nie zadzwonił.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Gostek

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Marzec, 2023, 16:53 »
To zależy Rychtar z jakiego powodu opuściłeś ten związek wyznaniowy. Bo jeżeli odchodząc ujawniłeś się jako ich przeciwnik i masz krytykanckie podejście do nich a oni o tym wiedzą, to zapewne nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać. Co do wszystkich innych, którzy nie mają łączności z jedyną prawdziwą, to są odgórne zalecenia, żeby w okresie przedpamiątkowym takie osoby odszukać i zachęcić je aby przyszły na pamiątkę.


Offline rychtar

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Marzec, 2023, 20:22 »
Bo jeżeli odchodząc ujawniłeś się jako ich przeciwnik i masz krytykanckie podejście do nich a oni o tym wiedzą, to zapewne nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać.

Właśnie odszedłem z organizacji nie kryjąc się z jej krytyką i ujawniając wszelkie niewygodne fakty. Czyli jednak nikt do mnie nie zadzwoni ani nikt mnie nie odwiedzi :D
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Marzec, 2023, 21:16 »
Właśnie odszedłem z organizacji nie kryjąc się z jej krytyką i ujawniając wszelkie niewygodne fakty. Czyli jednak nikt do mnie nie zadzwoni ani nikt mnie nie odwiedzi :D
[/b][/size]
Rychtarze jesteś najgorszym sortem, bo zdeklarowanym odstępcom, który nie krył się z poglądami. Najprawdopodobniej twoje dane adresowe znajdują się na mapce z terenem, na którym mieszkasz. Głosiciele będą ostrzegani przy przydziale tego terenu, aby na Ciebie uważać i Ciebie nie odwiedzać i pod żadnym pozorem z tobą nie rozmawiać. Nie spodziewaj się więc, że ktoś Cię odwiedzi. Ewentualnie, może wrzucą Ci, podobnie jak mi, traktat pt. ,,Wróć do Jehowy". Nawiasem mówiąc, nie czytałem, a więc bardzo interesujący >:D
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2023, 21:20 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gostek

Odp: 4 kwietnia 2023 r - Pamiątka Śmierci Chrystusa
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Marzec, 2023, 23:03 »
Tak, oni się boją, żeby czasami taki odstępca w trakcie rozmowy ze starszym nie namieszał w mu głowie i w konsekwencji również opuścił jedyną przenajświętszą organizację na tej zdeprawowanej ziemi. 😜