Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ostrzeżenie  (Przeczytany 3357 razy)

Offline BetMan

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Marzec, 2023, 07:37 »
A nie wolno korzystać z takich portali? Może miał wpisane, że szuka kobiety tego samego wyznania.
Swego czasu słyszałem o portalu randkowym, stworzonym głównie dla SJ
Myślę, że mój kolega korzystał z takiego mniej "grzecznego" serwisu...
I tu pojawia się ponownie kluczowe pytanie, co tam robił starszy zboru, który ma swoją rodzinę?


Offline Do

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Marzec, 2023, 08:27 »
Swego czasu słyszałem o portalu randkowym, stworzonym głównie dla SJ
Myślę, że mój kolega korzystał z takiego mniej "grzecznego" serwisu...
I tu pojawia się ponownie kluczowe pytanie, co tam robił starszy zboru, który ma swoją rodzinę?

Może szuka nowej rodziny


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Marzec, 2023, 09:05 »
Swego czasu słyszałem o portalu randkowym, stworzonym głównie dla SJ

Kto nie da rady się zeswatać przez spotkania wewnątrz organizacji, temu internet nie pomoże.


Offline Gostek

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Marzec, 2023, 09:54 »
Ja znam dwie pary ŚJ, które właśnie się poznały na takim portalu. Swoje drugie połówki znaleźli aż na drugiej półkuli ziemskiej. Wzięli ślub i ze sobą żyją. Porozumiewają się między sobą po angielsku, dlatego też uczęszczają do zboru angielskiego. 🙂


Offline Sebastian

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Marzec, 2023, 12:27 »
Kto nie da rady się zeswatać przez spotkania wewnątrz organizacji, temu internet nie pomoże.
to łatwo się pisze (o takich spotkaniach wewnątrz), ale trudniej z wykonaniem, gdyż zlikwidowano (albo ograniczono) niemalże wszystkie "możliwości nawiązania relacji" na drodze teokratycznej.

były ośrodki pionierskie - ale już nie ma ich

były zebrania książki w domach - po których nie rzucając się w oczy można było odprowadzić kobietę do domu - ale już nie ma ich

było obowiązujące _każdego_ oraz _każdą_ głoszenie od domu do domu (także na odległych terenach, na które można 40 min dreptać piechotą) ale w dużej mierze wyparte jest przez stojaki

był większy napływ ludzi do organizacji i nowe studia biblijne na które można zaprosić wybraną siostrę - ale teraz prawie nikt z zewnątrz nie przychodzi

były letnie kongresy ale ostatnio 2x pod rząd odbywały się online

owszem, _nadal_ istnieją "teokratyczne" okazje do podrywu ale jest ich _mniej_ niż kiedyś

nadal można odprowadzać kobietę do domu po zebraniu, ale po zebraniu na sali królestwa, a to bardziej rzuca się w oczy.

nadal można zaprosić kobietę "na studium" ale trzeba dużo nakombinować się bo "studium" polega najczęściej na czytaniu książki czterolatkowi i nie każdy ma takiego 4latka w rodzinie.

owszem, można _wspólnie_ stać "przy stojaku", ale to jest "mniej prywatne" niż spacer z miasta na wioskę i z powrotem

sumując, dzisiaj "pozainternetowy podryw teokratyczny" :) jest _dużo_ trudniejszy niż 30 lat temu...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline spawarka noego

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Marzec, 2023, 16:28 »
***
Podryw teokratyczny na "Izajasza 11".
- Sefku, dam ci poigrać na norze kobry, jeśli ty dasz mi pogłaskać lewka – zagaiła rezolutna młódka Jadwinia po domowym studium książki.
Pryszczaty Stefan popadł w stupor z akinezją.
Tymczasem imbryczek z herbatką zabulgotał, zwiastując poczęstunek domowym plackiem ze śliwkami.


Offline Gremczak

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Marzec, 2023, 16:47 »
Można też poderwać na Jakuba.


Offline Sebastian

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Marzec, 2023, 22:02 »
Można też poderwać na Jakuba.
tzn.?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Marzec, 2023, 22:54 »
tzn.?
Pytasz się dziewczyny.
Byłaś na Kubie?
Gdy odpowie nie, to ty do niej Kuba jestem.