TOWARZYSKIE POGADUCHY > NA WESOŁO

Jak by wyglądała Ewangelia gdyby spisywali ją świadkowie jehowy?

(1/3) > >>

Kyuubi:
Ostatnio tak sobie myślałem jak by to było gdyby Ewangelie spisywali dzisiejsi świadkowie jehowy jak by wyglądała ich treść.
I tak sobie pomyślałem by różne wątki z ewangelii przedstawić na wesoło z humorem jak by to świadkowie jehowy ją spisywali: czytaj Ciało Kierownicze

Wątek nie ma na celu wyśmiania Ewangelii i Osoby Chrystusa ani szyderstwa z Świadków Jehowy.

Moze ja zaczne?
Jest to ewangelia z Mateusza 5:43-48 gdzie Jezus mówi o Miłości do nie przyjaciół.

Ewangelia wg David Splane

Jezus do ludu zaczął mówić: Słyszeliście ze powiedziano, Będziesz miłował Bliźniego I brata Swego ale ja wam mówię: Unikajcie wykluczonych abyście sami nie zbłądzili i nie zostali wkluczeni. Nie mówcie mu nawet dzień dobry ani nie podawajcie ręki ponieważ ten jest gorszy niż człowiek ze świata. Bo człowieka ze świata można uratować lecz odstępca szemra w sercu i powiada kłamliwe rzeczy. Oni nie są synami ojca, on sprawi ze zginą w Armagedonie.  Miłujcie tylko tych co was miłują, pomagajcie swym współwyznawcą to wy zostaniecie nagrodzeni na rajskiej ziemi, Pozdrawiajcie swych Bliskich ale jesli masz w rodzinie odstępcę i ten odwrócił sie od Jehowy wyprowadźcie i unikajcie go!. Na siłe go nie nawracajcie poczekajcie a sam sie zwróci do was a jak okażę skruchę to go przyjmijcie

Ekskluzywna Inkluzywność:
Polecaną pozycją seksualną byłoby na stojaka :P

Sebastian:
"idźcie i nawracajcie ludzi ze wszystkich narodów chrzcząc ich w imię Jehowy i archanioła Michała i bezosobowego prądu elektrycznego"

NieZnaPrawdy:
(4): A sam Jan miał odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany wokół bioder swoich, a za pokarm miał szarańczę i miód leśny.
(5): Wtedy wychodziła do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nadjordańska.
(6): A ten studiował z nimi pisma aby niektórzy mogli zostać chrzczeni przezeń w rzece Jordanie, wyznając grzechy swoje. [Biblia Warszawska, Mt 3]

PoProstuJa:
W Ewangelii Świadków Jezus urodziłby się w Ameryce i osobiście by namaścił swoich 8 - 10 braci (liczba członków zależna od postanowień organizacyjnych w danym momencie) na członków Ciała Kierowniczego. Zamieszkiwałby razem z Mojżeszem, Dawidem i dwunastoma apostołami w willi Beth Sarim, a później przeniósłby się do Warwick, aby regularnie nagrywać nowe Broadcastingi.
Ponieważ jednak nosiłby brodę - mimo nowego światła w organizacji - oraz wskazywał, że Biblia jest jednak ważniejsza od Strażnicy, miałby komitet sądowniczy i zostałby szybko wykluczony za odstępstwo. Apostołowie i Mojżesz przestaliby się do niego odzywać!

Po tym, gdy jako wykluczony pojawiłby się na Sali Królestwa na Pamiątce i ośmielił się spożyć chleb i wino, zostałby uznany za chorego psychicznie i wyrzucony za drzwi.
A Świadkowie podając sobie talerzyk z ręki do ręki, nadal w napięciu wyczekiwaliby Armagedonu - tego co miał być w 1914, ale nieco się opóźnił...

W sumie dość krótka byłaby ta Ewangelia...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej