Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "operacja" pod kryptonimem: "Australia w Polsce"...  (Przeczytany 392 razy)

Offline Sebastian

"operacja" pod kryptonimem: "Australia w Polsce"...
« dnia: 22 Kwiecień, 2023, 20:53 »
Oddajmy głos KOBIETOM wykorzystywanym seksualnie w sekcie świadków Jehowy w Polsce

Jestem prezesem Stowarzyszenia „Wyzwoleni” (KRS 438653), które obecnie jest mało widoczne medialnie (dlatego że od kilku lat koncentruje się na aktywności w wymagających dyskrecji sprawach sądowych dotyczących spraw między odstępcami a świadkami Jehowy), ale... chcę dzisiaj napisać o czymś zupełnie innym...

Zbieram materiały (mówiąc potocznie) dotyczące „Australii w Polsce”...

Do tej pory zgłosiło sie do mnie ponad 30 kobiet (w różnym wieku) które (w okresie od 1945 do 2023) zaznały w społeczności świadków Jehowy w Polsce różnych form nieetycznego wykorzystywania seksualnego

Część tych osób chce zachować anonimowość

Inna część osób wprost przeciwnie: opisuje swoje przeżycia pod imieniem i nazwiskiem, wymienia miejscowości, nazwiska starszych zboru itd itp

Część opowiadań które otrzymałem może mieć wartość procesową w procesie karnym, ale inne mają wartość edukacyjną (opisują jak było) lub terapeutyczną (ofiara przestępstwa może wyrzucić z siebie traumę) itd itp

Przyjąłem zasadę, że to ofiara (kobieta) decyduje ile chce opowiedzieć i jaki poziom anonimowości zachować.

Kierując się i dostępnością i potrzebą anonimowości postanowiłem udostępnić wszystkie możliwe formy kontaktu: i te „nowoczesne” (email, telefon, SMS, itp) i te „staroświeckie” (skrytka pocztowa dla papierowej formy wypowiedzi)

Podaję formy kontaktu ze mną:
1) telefon 799831259
1) sms 799831259 (oddzwonię)
3) email: KRAJOWY@ADRES.PL
4) SKRYTKA pocztowa:
Skrytka nr 2 UP 58-540 KARPACZ Sebastian Turkowski

Jeśli doznałaś wykorzystywania seksualnego przez mężczyznę ze społeczności świadków Jehowy w Polsce i jeśli chcesz mi o tym opowiedzieć, proszę o kontakt

Każda decyzja będzie uszanowana: możesz napisać pod imieniem i nazwiskiem, możesz pod pseudonimem, możesz anonimowo - to Ty zdecyduj jaki poziom szczegółowości Tobie odpowiada

To samo dotyczy ewentualnego użycia przeze mnie materiałów które od Ciebie otrzymam: masz prawo napisać np. że będziesz współpracować z prokuratorem (albo z dziennikarzami) ale masz także prawo napisać abym...

abym NIE pokazywał NIKOMU tego co napisałaś (bo np. chciałaś „tylko wygadać się” w formie pisemnej)

Każdą Twoją decyzję uszanuję...

Ale mam prośbę... dokładnie OKREŚL swoje oczekiwania i dokładnie napisz jakie formy kontaktu akceptujesz bo (jeśli chcesz, abym uszanował Twoją wolę, to) ja muszę wiedzieć czego konkretnie oczekujesz

Sebastian Turkowski
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)