Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka co łączy z wigilią  (Przeczytany 267 razy)

Offline janeczek

Pamiątka co łączy z wigilią
« dnia: 02 Kwiecień, 2023, 12:06 »
Dobro i pomysły na lepsze życie zawsze są dobre, rodzice chrzestni zakorzenienie dziecka w tym co rodzice wyznają.
A zarazem dziecko ma coś na zapas takie zaskórniaki. widzę jak to działa i bywa super zawsze dobrze.
Jehowizm nie dorobił się takich elementów, wręcz niszczy rodziny teorią służ tylko jehowie zapominając że Bóg wymaga równowagi także w rodzinie, dzieci to dar nie zabieranie czasu jehowie,
Ale jest to co u mnie jest w stopniu wręcz toksycznym, kłótliwość zawiść ogólna znieczulica.
Mają to w zborach bo muszą, i nic do niedawna nie robili z tym bo to powoduje donosicielstwo tępienie indywidualność.
Mi zwracają uwagę że mam brodę mi, werset wiesz bracie ale niewolnik mówi tak.
Wymiękam dałem już sobie spokój, jak skrajny dupek to na pewno jehowa ukaże Pana Jezusa za brodę.
No do tematu nie ukrywam jaki jestem jak mówię zachowuje się, jehowizm mnie ukształtował ja nie potrafię elokwentnie inaczej.
Ten mój styl gnębi tych w organizacji odrzuca ich, jehowa nasz jehowa i my i jehowa razem z jehową i tak bez konnica jehowa,
Pomysł wigilii jako element łączący działa, u nas jest to mocniejsze niż na zachodzie ale święta bożego narodzenia to majstersztyk dopracowany dla każdego coś miłego.
Mają w organizacji tylko jedno święto sami tak wybrali, żeby mieć więcej kasy po co świętować kasa im.
Przebaczanie pogodzenie się jest trudne, żydzi mają dzień chrześcijanie też właśnie boże narodzenie.
Strażnica dzisiaj próbują przebaczanie włączyć, do tradycji jehowizmu pamiątki zauważyli że my ludzie potrzebujemy trochę troski.
Jak kasa może być dla nich tak ważna, że człowieczeństwo porzucili mówienie o nienawiść dziecka do rodzica czy na odwrót.
Bo przestali wierzyć ludziom z CK koszmar straszne.
Tak ścierwo próbuje to robić.

 9 Nie chcielibyśmy przypominać złego sługi, o którym wspomniał Jezus w jednej ze swoich przypowieści. Chociaż jego pan darował mu ogromny dług, niewolnik ten nie zdobył się na to, żeby darować swojemu współniewolnikowi mały dług (Mat. 18:23-35). Jeśli poróżniłeś się z kimś ze zboru, czy mógłbyś zrobić pierwszy krok, żeby przywrócić pokój, zanim przyjdziesz na Pamiątkę? (Mat. 5:23, 24). W ten sposób pokażesz, że bardzo kochasz Jehowę i Jezusa.

Cały akapit 9
 9. Jak jeszcze możemy okazywać miłość naszym braciom i siostrom?

Okazujemy też miłość naszym współwyznawcom, gdy bardzo się staramy o dobre relacje z nimi. Wysilamy się, żeby naśladować przykład Jehowy, jeśli chodzi o przebaczanie. Skoro Jehowa chętnie pozwolił swojemu Synowi umrzeć za nasze grzechy, czy nie powinniśmy być gotowi przebaczać naszym braciom i siostrom, kiedy grzeszą przeciwko nam? Nie chcielibyśmy przypominać złego sługi, o którym wspomniał Jezus w jednej ze swoich przypowieści. Chociaż jego pan darował mu ogromny dług, niewolnik ten nie zdobył się na to, żeby darować swojemu współniewolnikowi mały dług (Mat. 18:23-35). Jeśli poróżniłeś się z kimś ze zboru, czy mógłbyś zrobić pierwszy krok, żeby przywrócić pokój, zanim przyjdziesz na Pamiątkę? (Mat. 5:23, 24). W ten sposób pokażesz, że bardzo kochasz Jehowę i Jezusa.

 https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-styczen-2023/Przymusza-nas-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-Chrystusa/         
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Gostek

Odp: Pamiątka co łączy z wigilią
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień, 2023, 12:41 »
Wydaje mi się, że święta katolickie a obchodzenie pamiątki u Świadków nie mają ze sobą nic wspólnego.
Pamiętam, że świętowanie świąt w religii katolickiej, chociaż wiązały się z wielkimi wcześniej przygotowaniami, były na ogół mile spędzonym czasem w gronie najbliższych. Natomiast ta tzw. Pamiątka w wydaniu świadkowskim była czymś zupełnie innym. Uczestnictwo a raczej bycie tam w roli obserwatora, wiązało się z narzuconym obowiązkiem. Przed i po nie czuło się jakiegoś szczególnego klimatu towarzyszącemu świętowaniu. Sam przebieg tego krótkiego wydarzenia był dla mnie zawsze jakiś dziwny i tajemniczy. Nigdy też nikogo na to święto z zewnątrz nie zapraszałem, bo wydawało mi się, że jest to święto wyłącznie świadkowskie i inni ludzie i tak nie pojmą o co tam w nim tak naprawdę w tym podawaniu sobie wina i sucharka chodzi. Było czymś co się pojawia nagle i szybko znika, bez żadnych refleksji. Wydaje mi się, że już wiecej wnosił w pojmowanie tego święta wykład przed i po pamiątkowy. 🙂


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka co łączy z wigilią
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień, 2023, 14:52 »
Dla mnie  pamiątka ŚJ i wigilia KK to pomieszanie z poplątaniem.
Obchody to jakaś narracja, gdzie jedni i drudzy nie wiele o tym wiedzą.