DYSKUSJE DOKTRYNALNE > NEUTRALNOŚĆ

Pójdą do wojska czy zostaną duchownymi?

(1/3) > >>

Matylda:
Na Ukrainie okrutna wojna. Niemiecki minister prezydent, kompinuje jak tu się z Chińczykami dogadać, Makaroniarz usilnie pragnie z szeryfem od ruskich rozmawiać. Zresztą minister, prezydent auch.
Wzwionzku z tym nasze chłopaki będą wzywani do rezerwy na szkolenie, za wyjątkiem polityków i duchownych.
Ciekawe czy różni letni świadkowie lawinowo zostaną zamianowani na różnyego kalibru starszaków i sług pomocniczych, czy pójdą uczciwie do pierdla  jak to dawniej bywało?
Tak tak, chłopaki z mojego pokolenia musieli swoje odpękać w strasznym kryminale. To dopiero był duchowy brat i kandydat namenża🤗👀👍Ciekawe jak będzie teraz?
Jak obstawiacie?

Sebastian:
Obstawiam jakąś furtkę dot. bycia politykiem :)
np. będą kandydować na radnego w Pierdziszewie :)

Reskator:
Także w 2023 będzie miesięczne szkolenie rezerwistów by byli czynnymi rezerwistami obowiązuje to mężczyzn do 61 roku życia.
Także Jaśko czy Tomaszewski się już nie załapią choćby nawet chcieli >:( >:( :)

Gwałcidusza:
Najczęściej to będą jednodniowe szkolenia. Lub kilkudniowe. I to też tylko wybranych. Teoretycznie nawet do 55 roku życia. A oficerów do 60. Tylko że w tym wieku to już choroby i niezdolność do służby są częstsze. Mężczyzn podlegających ewentualnemu szkoleniu jest jakieś 8 milionów. A ma być przeszkolonych 200 tysięcy. Czyli co 40 z nich. Chociaż chodzi głównie o lekarzy, pielęgniarki i inne strategiczne profesje. Będzie tak jak bywało przed covidem. I najważniejsze. Chodzi tylko o tych którzy już są w rezerwie. Czyli mają przyznaną kategorię zdrowia i książeczkę wojskową.

Natomiast w dobie zmieniającego się świata gdzie kobiety biją rekordy w sporcie. Gdzie równouprawnienie stawiane bywa na piedestale, a kobiety robią liczne kariery w służbach mundurowych, można się w każdej chwili spodziewać wprowadzenia tych samych obowiązków dla kobiet.

blossom:

--- Cytuj ---można się w każdej chwili spodziewać wprowadzenia tych samych obowiązków dla kobiet.
--- Koniec cytatu ---

Dokładnie! Ja jestem ciekawa jak wybrną z tego, kiedy zaczną im wzywać siostry do odbycia służby wojskowej  >:D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej