Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2023 Obecność  (Przeczytany 1124 razy)

Offline DreamM@ster

Odp: Pamiątka 2023 Obecność
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Grudzień, 2022, 17:33 »
Jeśli chodzi o mnie to będę. Od 7 lat poza uczestnictwem w pamiątce nie mam żadnego kontaktu ze zborem. Mam tylko nadzieję że żadni starsi się do mnie nie przyczepią i nie będą chcieli mi robić żadnej  wizyty pasterskiej.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2023 Obecność
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Grudzień, 2022, 17:36 »
A co tam ciekawego chcesz zdziałać, czy dowiedzieć się?
Może spożyć?


Offline DreamM@ster

Odp: Pamiątka 2023 Obecność
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Grudzień, 2022, 17:53 »
A co tam ciekawego chcesz zdziałać, czy dowiedzieć się?
Może spożyć?

Po części z sentymentu tam będę. Dużo wysiłku mnie to nie kosztuje a i Babci będzie miło  ze na pamiątce byłem. Ciekawa sytuacja była kilka lat temu jak jakiś brat do mnie podszedł i mnie zagadywał i myślał że jestem zainteresowany  ;D ;D. No cóż co się dziwić.... od lat nieczynny.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2023 Obecność
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Grudzień, 2022, 18:03 »
Tylko Babcia jest usprawiedliwieniem. ;)
Sentyment?
Puść sobie filmik z Pamiątki i będziesz miał sentyment. :D


Offline janeczek

Odp: Pamiątka 2023 Obecność
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Grudzień, 2022, 18:50 »
Czy chcemy o tym tak myśleć pamiątka jest odpowiednikiem na miarę możliwość wigilii , w tej społeczność przynajmniej dla urodzonych tam ja po 50tce i byłem na wszystkich.
Nikt mi nie powiedział żeby rodzice nie mogli ze mną być, moja pamięć od 5 roku życie.
Dawniej tradycja dziecko wiara później, a po poznaniu całej prawdy o prawdzie udręka.
Obecnie na luzie ja tu rządze olewam wszystko a oni muszą patrzeć jak jestem pobożny na pokaz.
Przychodzi z czasem takie że jehowizm o cóż to takie, jak wigilia dla ateisty dla mnie pamiątka spotkanie nic poza tym nie wiąże się z wiarą.
Łamanie się opłatkiem jest przecież na wigilii tym samym, co wymysł latającego talerzyka i kielicha jakąś namiastką wiary chrześcijańskiej mu Polacy tak mamy trafia to do mnie.
Jeżeli nam nie szkodzi emocjonalnie nie kaleczy umysłu, niczym złym nie jest ta 1 wizyta żeby pokazać że żyjemy mamy się dobrze ja celowo biorę bliskich i każe się stroić na maxa.
Mam komentarze cały rok nie ma a zawsze jest na pamiątce, nic w tym złego jak musimy tam zostać bo nam wygodnie nie chcemy im dać satysfakcji.
Lub mieszanka zwykłych ludzkich emocji i tyle.
Ja będę i na każdej następnej chyba że uwolnią i będzie można odejść, i przestanie to mieć znaczenie ostracyzm zniknie.     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Legion

Odp: Pamiątka 2023 Obecność
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Grudzień, 2022, 01:46 »
Chyba wybiorę bardziej pasjonujące zajęcia. Waham się tylko między spaniem a zmywaniem naczyń.

Polecam grabienie liści. W kwietniu to dość głupi pomysł jednak nadal lepszy niż chodzenie na marketingowe spotkanie jakim jest "pamiątka".
Mam nadzieję, że znowu będzie można na zoomie posiedzieć. Niestety nie mam jak ominąć tego cuuuudownnego święta.


Offline Gostek

Odp: Pamiątka 2023 Obecność
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Grudzień, 2022, 09:09 »
Teraz wiecznie zainteresowani wybiorą uzestnictwo przez Zoom a organizacja będzie piała z zachwytu, jak to coraz  to więcej osób docenia śmierć Jezusa i uczestniczy w tej doniosłej uroczystości.
Ten cały Zoom jest im potrosze na rękę bo skutecznie zawyżył im statystyki, co do służby i uczestnictwa w pamiątce.


Offline janekkowalski

Odp: Pamiątka 2023 Obecność
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Grudzień, 2022, 17:26 »
Auto można dokładnie umyć i posprzątać po zimie. Jakieś porządne mycie + dobry wosk.