Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak pije Świadek Jehowy?  (Przeczytany 2883 razy)

Offline zona_abrahama

Jak pije Świadek Jehowy?
« dnia: 28 Wrzesień, 2022, 09:42 »
Podesłało mi wczoraj kilka osób, rozmowa z aktywnym świadkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=u6CLAutbA2g&lc=UgwOakfyM7G9tFFB0J94AaABAg.9gUfCnEugcH9gW6lEVDMZb


Offline Estera

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień, 2022, 13:15 »
      https://www.youtube.com/watch?v=-GavEaclSOw

   Znam osobiście tego człowieka, jego żonę, rodziców żony, ich bliskich znajomych.
   Oni, jako małżeństwo dość długo byli w moim zborze, na początku robienia swojej kariery teokratycznej, zaczynali standardowo od pionierki stałej.
   Ogólnie bardzo sympatyczne małżeństwo i byli bardzo lubiani wśród braci.
   Tacy bardzo pozytywnie zakręceni do życia.
   Po wysłuchaniu tej historii życia Radka z jego zakrętami życiowymi, środowiskiem z jakiego się wywodził, teraz wyobraźcie sobie.
   W człowieku z takim życiorysem, który trafia do zboru w Augustowie.
   Zakochuje się córka ... "oczko w głowie tatusia" ... wieloletniego przewodniczącego zboru, wiodącego, szanowanego starszego, mówcy kongresowego.

   Rodzice owej córki chociaż on został śj, nie byli zadowoleni z wybranego kandydata na zięcia.
   Byli przeciwni temu związkowi no i właściwie nie ma się co im dziwić.
   No cóż, ale upór córki i jej miłość wygrała.
   Miło mi jest słyszeć, że po tylu ostrych zakrętach, nadal to małżeństwo trwa i ma się dobrze.
   Jako ludzie, byli fajnymi, bardzo przystępnymi osobami.
   Nie wszyscy pionierzy stali bywający w naszym zborze byli lubiani.
   Oni należeli do tych wybitnych.
   Jedni z nielicznych, których bardzo miło wspominam :-* :-*
   
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2022, 13:42 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline skyline

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień, 2022, 14:01 »
Też ich pamiętam z Augustowa. Moje czasy i ten sam okres orga zanim wyjechali w misje.

Bardzo cieszy mnie ten wywiad u Sekiela - z jednej strony pokazuje realną i namacalną historię walki z alko a z drugiej człowieka, który jest idealnym targetem JW, który bezkrytycznie potrafił odnaleść sie tam. Org to całe jego zycie, kotwica co tłumaczy sukcesy i porażki.

Zwróccie uwagę jak tłumaczy komitety, legitymazuje sukces karierą w JW itp.

szkoda ,że mało w tym historii własnie Beaty - nie łatwo jest żyć i kochać alkoholika, który jednego dnia leci endorfinami jak na amfie by w kolejnym grozić zagladą samego siebie i bliskich.



Offline Do

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień, 2022, 14:21 »
Tym wywiadem zrobił bardzo dużo dobrego. Alkoholizm w org to mega problem i ktoś to w końcu poruszył.
Wiem co mówię bo sam jestem alkoholikiem.
Pozdrawiam
Do


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień, 2022, 15:13 »
(mtg): zastanawiam się nad tym alkoholizmem  - mianowicie
Jeden wypije setkę i czuje pociąg do alkoholu inny zaś smakosz wydulda hektolitry nie staje się trunkowy.
Z autopsji mam doświadczenie w tej materii, ojjj ... tej wody ognistej wypiłem morze, obecnie mam wstręt do tego płynu.
Zadam pytanie: Co powoduje, że osoba staje się przykro powiedzieć - alkoholikiem inaczej smakoszem (geny, predyspozycje)
Kiedyś w nocy brałem udział w programie radiowym na ten temat, psycholog z AA stwierdził, kręcił, kluczył itp ...- u niektórych osób ów syndrom nie nie zaistnieje lecz to ryzykowne bawieniem się ogniem.   


Offline Estera

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień, 2022, 15:21 »
Tym wywiadem zrobił bardzo dużo dobrego. Alkoholizm w org to mega problem i ktoś to w końcu poruszył.
Wiem co mówię bo sam jestem alkoholikiem.
   To prawda, że alkoholizm to zmora strażnicy.
   Czarna strona medalu tej "świętej" organizacji zagrzebana głęboko, by jej nikt nie widział.
   Prowadzi blog pomagający alkoholikom od 14 sierpnia 2017r., odpłatnie, jak się okazuje.
   Konsultacja 30-100 euro za godzinę.
   https://www.youtube.com/channel/UCuOroXpaCwetpUP2YKjtjng/about
   Więc pomoc, ale nie bezinteresowna.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Storczyk

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrzesień, 2022, 22:13 »
(mtg): zastanawiam się nad tym alkoholizmem  - mianowicie
Jeden wypije setkę i czuje pociąg do alkoholu inny zaś smakosz wydulda hektolitry nie staje się trunkowy.
Z autopsji mam doświadczenie w tej materii, ojjj ... tej wody ognistej wypiłem morze, obecnie mam wstręt do tego płynu.
Zadam pytanie: Co powoduje, że osoba staje się przykro powiedzieć - alkoholikiem inaczej smakoszem (geny, predyspozycje)
Kiedyś w nocy brałem udział w programie radiowym na ten temat, psycholog z AA stwierdził, kręcił, kluczył itp ...- u niektórych osób ów syndrom nie nie zaistnieje lecz to ryzykowne bawieniem się ogniem.
Dzieciństwo tam się wszystko zaczyna, brak opieki , złe wręcz okrutne traktowanie ( on wszystko to dokładnie opowiada ,później z takim bagażem brudów idziesz w świat  ) Młody człowiek żyjący w takim środowisku, nie wie, że można sobie poradzić z emocjami na trzeźwo, nikt go tego nie nauczył.
W rodzinach alkoholowych dziecka nikt nie słucha, nikt z nim nie rozmawia o uczuciach, emocjach .
Matka nawet gdy trzeźwa jest wspłozalezniona i zajęta tylko światem męża alkoholika, dziecko musi radzić sobie samo, to dzieciaka przerasta.
Trauma goni traumę.
 Najważniejszy jest alkohol, wszystko się w domu wokół niego kręci.
Później najczęściej dla tego dziecka, gdy już dorośnie, też alkohol będzie lekiem na całe zło. Ucieczką od siebie samego i od traum, o których sobie nie zdaje sprawy.
Bo wszystko wyparł .
 Dr.Wojdyłło jest specjalistką od alkoholizmu  mówi, że to choroba duszy .Alkohol znieczula. Ktoś piję by nie czuć, emocji, które wręcz bolą i są często nie do zniesienia.
Ciężki temat wiele książek napisano na ten temat.







Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Wrzesień, 2022, 22:26 »
Witaj Miły Storczyku
Dziękuję za wyjaśnienie, ale pozwolisz - pośród osób z takim uzależnieniem nie tylko przeszli przez taką gehennę, również osoby wychowywane w innych warunkach stają się niewolnikami wody ognistej, zgodzę się temat bardzo ciężki - pozdrawiam


Offline Storczyk

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Październik, 2022, 09:52 »
"Innych warunkach"
Nawet gdy nie pochodzi z typowo alkoholiczek rodziny.
To wydaje się że upija się "po coś" alkohol w czymś mu pomaga. Nie tracił by kasy, niszczył rodziny,  zdrowia, reputacji . Dodaje odwagi nieśmiałym .

Historia nas nie oszczędzała ludzie mają pełno leku i traum. Wojna, ludzie przeszli koszmar, walka o przetrwanie. Nikt nie dbał o uczucia dzieci .W większości rosły samopas wychowując młodsze rodzeństwo.Bita i poniewierana mimo że "z pożądanych" rodzin.
Później komuna 95 procent społeczeństwa piło od lekarzy po murarzy.
(Czyli każdy z nas miał kogoś takiego w rodzinach)
Następnie lat 90 prywaciarze zajęci dorabianiem się i też piciem .
Zresztą alkohol zawsze załatwiał interesy i problemy .
 Uzależniają się ci którym alkohol rozluźnia napięcia życia.
Poprostu zauważają, że im pomaga radzić sobie w stresach życia codziennego.
Znam świadka który przed zebraniem pod drzewem piję setkę.
Nauczycielkę która w butelce od oranżady piła drinki( lata 90)
Chirurga znakomitego, który szył rolników z okolicznych wsi na rauszu (lata90).
Kiedyś typowo męski problem dziś dosięgnął kobiety.
Pijemy gdy problemy nas przerastają.Religia nic do tego nie ma bo świadki nie są nad ludźmi i aby przetrwać, i dodać sobie radości ( ciągle za mało dają Kasy za mało głoszą,są niewystarczający, słabi, niedoskonali). Psychika siada, sięgają po kielicha( czują ulgę, nagle nie czują, że są nikim) i się uzależniają .

Choroba cywilizacyjna.



« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2022, 10:14 wysłana przez Storczyk »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Październik, 2022, 11:28 »
Alkohol u SJ to zmora... to jedyna używka legalna wsrod SJ. Dlatego tak popularna w kręgach. Chleją prawie wszyscy. Starsi w zaufanych kręgach, ci podlejszego stanu chleją w swoim towarzystwie.
Podróżujący piją. Żony podróżujących też. W Sulejówku swego czasu zona podruzujacego, tak sie najebała, i zaczeła wyć, w mieszkanku przy sali, podczas zebrania, ze az trzeba wyłamać drzwi, bo mysleli, ze umiera. Swoją drogą, fajnie tuszowali tą sprawę. Wezwali wszystkich świadków  zajscia do pokoju zwierzeń i pytają się czy coś szczególnego  zauważyli. Cisza, to kordynator i NO mowią, ze skoro nic, to niech to tak zostanie.

Wsroď świadków znam 5 osob, ktore straciły prawko za jazdę na gazie, w tym starszy ktory najebany przyszedł do pracy, a był kierowcą autobusu. Miał 0.5 w wydychanym o 14 godzinie, a ponoć pił wieczorem.
Co ciekawe, nie znam niko osobiście poza SJ, ktory stracilby prawko za jazde pod wplywem.

To jest naprawdę powazny problem wsrod SJ...
 


Offline urgent

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik, 2022, 11:44 »
Co wam powim, to wam powim - człowiek nie wielbłąd napić się musi  >:D


Offline Storczyk

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Październik, 2022, 11:56 »
Co wam powim, to wam powim - człowiek nie wielbłąd napić się musi  >:D
To niech piję z umiarem  ;)


Siedem twarzy, jestem w szoku że to aż taki problem, że doprowadzają do utraty prawa jazdy.
Też nie znam nikogo ze świata, aby stracił z tego powodu prawko.
A zapytać kogoś postronnego to mają ich za zupełnie nie pijących :)



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Październik, 2022, 12:10 »
(mtg): stracić prawko to pryszczyk, głośno było  parę dekad taki zmanipulowany na szczeblu drabiny (Ww) w amoku alkoholowym w nocy uśmiercił żonę


Offline Estera

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Październik, 2022, 22:49 »
   Ciekawy komentarz do tego nagrania z  ... "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI" ...
      https://www.youtube.com/watch?v=QeT3NsXnPXI
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Jak pije Świadek Jehowy?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Październik, 2022, 11:48 »
(mtg): stracić prawko to pryszczyk, głośno było  parę dekad taki zmanipulowany na szczeblu drabiny (Ww) w amoku alkoholowym w nocy uśmiercił żonę
czy można prosić o szczegóły? Albo tutaj albo na priv
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)