Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii  (Przeczytany 1145 razy)

Offline Vog

Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« dnia: 16 Luty, 2022, 23:14 »
https://www.mojanorwegia.pl/aktualnosci/swiadkowie-jehowy-na-cenzurowanym-utrata-panstwowej-dotacji-to-poczatek-problemow-20073.html

"Jak wykazało dochodzenie administratora okręgowego, Świadkowie Jehowy odmawiali prawa do kontaktu z osobami wykluczonymi ze wspólnoty. Naruszyli tym samym przepisy ustawy o wspólnotach wyznaniowych wskazujące, że każda osoba ma możliwość wstąpienia, jak i wystąpienia z organizacji religijnej. Praktyką dotknięte były również dzieci. Uznano, że narusza to obowiązujące prawo i naraża nieletnich na izolowanie od społeczeństwa."

"Po wstrzymaniu dotacji, administrator Oslo i Viken sprawdzi, czy skala naruszeń nie spowoduje konieczności wykreślenia Świadków Jehowy z rejestru wspólnot religijnych."

"Przedstawiciele organizacji zapowiedzieli złożenie odwołania od decyzji. Chcą udowodnić w Ministerstwie ds. Dzieci i Rodziny, że ich wiara i praktyki szanują prawa i wolności innych osób."

https://www.facebook.com/mojanorwegiapl/posts/10159195061809270
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2022, 23:33 wysłana przez Vog »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty, 2022, 09:09 »
Chcą udowodnić w Ministerstwie ds. Dzieci i Rodziny, że ich wiara i praktyki szanują prawa i wolności innych osób."

Powodzenia!



Offline PoProstuJa

Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwiecień, 2022, 20:47 »
Czy wiecie jak Świadkowie w Norwegii tłumaczą sobie odebranie im dotacji?
Oczywiście uważają, że po pierwsze to niesłuszne oskarżenia.
Po drugie mówią, że Norwegia ma zamiar wziąć się na wszystkie religie, a Świadkowie mieli niejako "pecha", bo byli wzięci jako pierwsi.
(Wiem to od osoby - wiernego ŚJ.)


Offline foks

Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwiecień, 2022, 21:49 »
Czy wiecie jak Świadkowie w Norwegii tłumaczą sobie odebranie im dotacji?
Oczywiście uważają, że po pierwsze to niesłuszne oskarżenia.
Po drugie mówią, że Norwegia ma zamiar wziąć się na wszystkie religie, a Świadkowie mieli niejako "pecha", bo byli wzięci jako pierwsi.
(Wiem to od osoby - wiernego ŚJ.)
Atak na wielką nierządnicę normalnie.


Offline Matylda

Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwiecień, 2022, 09:36 »
Czy wiecie jak Świadkowie w Norwegii tłumaczą sobie odebranie im dotacji?
Oczywiście uważają, że po pierwsze to niesłuszne oskarżenia.
Po drugie mówią, że Norwegia ma zamiar wziąć się na wszystkie religie, a Świadkowie mieli niejako "pecha", bo byli wzięci jako pierwsi.
(Wiem to od osoby - wiernego ŚJ.)
Jak Putin, zbombardowane miejscowości to inscenizacja a w zbiorowych grobach leżą pozoranci.
Jehowi Uprawiają identyczne chciejstwo i okrucieństwo tylko skala mniejsza jest.
Dla mnie jest naprawdę trudne do uwierzenia że w 21 wieku ludzie którzy w dodatku biegle posługują się internetem i sprzętem (moja stara matka korzystała z tabletu kilka lat szybciej niż ja) należą do takiego okrutnego systemu.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2022, 09:41 wysłana przez Matylda »


Offline PoProstuJa

Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Kwiecień, 2022, 09:55 »
Jak Putin, zbombardowane miejscowości to inscenizacja a w zbiorowych grobach leżą pozoranci.
Jehowi Uprawiają identyczne chciejstwo i okrucieństwo tylko skala mniejsza jest.
Dla mnie jest naprawdę trudne do uwierzenia że w 21 wieku ludzie którzy w dodatku biegle posługują się internetem i sprzętem (moja stara matka korzystała z tabletu kilka lat szybciej niż ja) należą do takiego okrutnego systemu.

Mnie też było trudno uwierzyć w to, że w dobie Internetu ktoś może jeszcze wierzyć orgowi.
Ale przekonałam się, że są osoby, które świadomie nie zaglądają na ŻADNE odstępcze strony, artykuły, filmiki itd. "Pokarm duchowy" czerpią tylko z jw.org.
Plus są zakotwiczeni w jakimś małym zborze, w którym nic spektakularnego się nie dzieje, więc uważają, że na całym świecie w zborach wszystko jest OK.

Na odstępcze strony nie wchodzą, ponieważ mają wyobrażenie, że zakładają je głównie zranieni przez jakichś braci odstępcy, którzy mają na celu tylko zemstę i chcą specjalnie szerzyć kłamstwa żeby burzyć wiarę innych. Więc nie traktują ich jako wiarygodne źródło informacji. Zresztą takich odstępczych informacji nie szukają.

A więc przekonałam się, że w dobie Internetu można jeszcze dużo nie wiedzieć o świecie.
A przykład Rosji siejącej swoją propagandę w mediach również to pokazuje. Putin tak się wkurzył na przeciek informacji, że wojskowi będą mieli zakaz dzwonienia do rodzin i do siebie nawzajem.
Świadkowie i tak mają "dobrze", bo jeszcze nie ma odgórnego zakazu z Warwick używania Internetu...


Offline Turbulent_Business

Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwiecień, 2022, 10:48 »
Internet internetem, jeszcze trzeba uwzglednic fikolki jakie w glowach swiadkow odstawia dysonans poznawczy. Nie mozna lekcewazyc tego fenomenu. Zabetonowany swiadek jest z jego pomoca w stanie wytlumaczyc sobie wszystko. Dysonans wypiera zdolność krytycznego myślenia przez co betony są betonami i dopóki coś się samo w głowie nie odblokuje to będzie on w głowach hulał do woli. I na odpaly kierownictwa w postaci idiotycznych doktryn czy przepisów betonu nie skruszą...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline foks

Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwiecień, 2022, 10:58 »
A więc przekonałam się, że w dobie Internetu można jeszcze dużo nie wiedzieć o świecie.
A przykład Rosji siejącej swoją propagandę w mediach również to pokazuje. Putin tak się wkurzył na przeciek informacji, że wojskowi będą mieli zakaz dzwonienia do rodzin i do siebie nawzajem.
Świadkowie i tak mają "dobrze", bo jeszcze nie ma odgórnego zakazu z Warwick używania Internetu...
Jakże by mogli? A co z jedynym słusznym jw.org
Ale nad jakąś kontrolą "duchową" treści mogli by popracować  >:D


Offline Matylda

Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwiecień, 2022, 11:27 »
Mnie też było trudno uwierzyć w to, że w dobie Internetu ktoś może jeszcze wierzyć orgowi.
Ale przekonałam się, że są osoby, które świadomie nie zaglądają na ŻADNE odstępcze strony, artykuły, filmiki itd. "Pokarm duchowy" czerpią tylko z jw.org.


Nawet jak ktoś nie ekspolruje internetu, albo nie jest specjalnie inteligentny to dzięki czemuś funkcjonuje. Chyba jest to instynkt 👀  Podczas kiedy bardzo wielu prostych i niesłychanie sympatycznych ludzi robi wiele dobrych rzeczy, jehowi sieją samo zło. Trzeba być naprawdę betonowym plikiem żeby ranić swoich najbliższych, łazić natretnie po chałupach, urządzać jakieś tanie teatry z podawaniem sobie talerzyka ze ślizgającym się wafelkiem. Z jednej strony głosić moralnością z drugiej zamieść pod dywan że zięć właśnie zdradził twoją córkę,że córka brata Witka urodziła strasznie wczesnego wcześniaka,że brat Zbyszek chleje jak świnia, że siostra Dorota chodzi do lokalu ze striptiz a siostra Estera nie dość że pije to jeszcze jeździ po sanatoriach żeby zawierać damsko męskie stosunki.
Głowę daje że to jest nawet albo tymbardziej w małych zborach.
No ale cóż to tak jak z ceną, jeśli coś kosztuje 5.99,to mało kto mówi 6 złotych, większość powie, pięć z groszami. Taka jest ta nasza ludzka natura. Łatwo nami manipulować.

Osobiście jestem całkowicie nie podatna na manipulację. Dlatego jestem taka bezkompromisowa. Uratowało mi to dupę i zaoszczedzilam trzydzieści kilka lat, nie będąc głupią jehówką ale przez całe życie moja zerojedynkowość przysparza mi wrogów 😎
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2022, 11:32 wysłana przez Matylda »


Offline Gremczak

Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwiecień, 2022, 12:14 »
Ja tam im się nie dziwię.
ŚJ to taka sama religia jak wiele innych.
Jakoś one funkcjonują i maja swoich popleczników.


Offline Turbulent_Business

Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Październik, 2022, 13:36 »
Apel SJ w Norwegii zostal odrzucony!

SJ w Norwegii stracili fundusz w wysokosci 16mln NOK (1,6mln USD) za rok 2021.

Brawo Norwegia!

https://borsen.dagbladet.no/studio/borsenstudio/608?post=109495

Tlumaczenie Google Translate:

Świadkowie Jehowy stracą dotację państwową na 2021 r. Tak podsumowało Ministerstwo ds. Dzieci i Rodzin po tym, jak wspólnota religijna odwołała się od decyzji administratora państwowego.

W styczniu administrator stanowy postanowił odmówić Świadkom Jehowy dotacji państwowych na 2021 r. z powodu ich praktyk wykluczających. Wspólnota wyznaniowa odwołała się od decyzji do Ministerstwa ds. Dzieci i Rodzin, które podtrzymuje decyzję, pisze Vårt Land.

Dotacja dla 12 686 członków Świadków Jehowy wyniosła w zeszłym roku około 16 milionów NOK.

W swojej skardze Świadkowie Jehowy twierdzili między innymi, że sądy wyższej instancji na całym świecie wielokrotnie stwierdzały, że wykluczenie to „doskonale legalne procedury religijne, które są chronione wolnością wyznania i wolnością zgromadzeń”.

W decyzji ze stycznia administrator stanu uważał, że stwierdził kilka naruszeń ustawy o wspólnotach religijnych przez Świadków Jehowy. Praktyka wykluczania oznacza między innymi, że członkom odmawia się kontaktu z wyrejestrowanymi członkami, w tym z tymi, którzy wyrejestrowali się dobrowolnie.

Świadkowie Jehowy informują gazetę, że są rozczarowani decyzją ministerstwa. Teraz przeanalizują decyzję i zastanowią się, co dalej.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2022, 13:42 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kolejne problemy świadków Jehowy w Norwegii
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Październik, 2022, 15:23 »


Praktyka wykluczania oznacza między innymi, że członkom odmawia się kontaktu z wyrejestrowanymi członkami, w tym z tymi, którzy wyrejestrowali się dobrowolnie.

Świadkowie Jehowy informują gazetę, że są rozczarowani decyzją ministerstwa. Teraz przeanalizują decyzję i zastanowią się, co dalej.[/i]

Nic dalej. Ta praktyka jest dla Towarzystwa ważniejsza niż te niespełna 2 miliony dolarów rocznie.

Ale żeby państwo atakowało świadków z pozycji moralnych, to musi być dla nich niekomfortowa zmiana ról.