Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Piramida przy grobie Russella  (Przeczytany 572 razy)

Offline blossom

Piramida przy grobie Russella
« dnia: 15 Sierpień, 2022, 15:21 »
Może to już kiedyś było, jeśli tak to można usunąć ten wątek.
Trafiłam dziś w wikipedii na informację, że piramida przy grobie Russella została we wrześniu 2021 roku zdemontowana. Szkoda, pożytecznie świadczyła o historii świadków Jehowy
"The pyramid memorial was vandalized and subsequently removed in September 2021."
https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Taze_Russell



Offline janeczek

Odp: Piramida przy grobie Russella
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień, 2022, 19:25 »
Może to już kiedyś było, jeśli tak to można usunąć ten wątek.
Trafiłam dziś w wikipedii na informację, że piramida przy grobie Russella została we wrześniu 2021 roku zdemontowana. Szkoda, pożytecznie świadczyła o historii świadków Jehowy
"The pyramid memorial was vandalized and subsequently removed in September 2021."
https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Taze_Russell

Chyba mieli gwiazdkę niszcząc krzyż na piramidzie, strasznie mściwe gnojki ale czego się spodziewać.
Na YouTube sporo jest.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Piramida przy grobie Russella
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień, 2022, 22:01 »
piramida przy grobie Russella została we wrześniu 2021 roku zdemontowana. Szkoda, pożytecznie świadczyła o historii świadków Jehowy

Ja mam wrażenie - jakkolwiek słabo znam nauki Russella - że była to oryginalna i jedyna słuszna wizja tej religii, którą później przejęto i wypaczono w jeszcze jeden nudny konserwatywny kult protestancki bez charakteru. Mam wrażenie, że to czego nauczał Russell powinno było przetrwać. Współcześni odstępcy kłóciliby się na odjechane tematy, ale chociaż byłaby frajda i poczucie stykania się z pewną tradycją i autorską wizją religijną.


Offline Sebastian

Odp: Piramida przy grobie Russella
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień, 2022, 22:44 »
Mam wrażenie, że to czego nauczał Russell powinno było przetrwać.
to co Russell nauczało przetrwało w małych grupkach które do dzisiaj wydają jego dzieła i do dzisiaj publikują jego (nomen omen) piramidalne bzdury
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Piramida przy grobie Russella
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień, 2022, 08:10 »
to co Russell nauczało przetrwało w małych grupkach które do dzisiaj wydają jego dzieła i do dzisiaj publikują jego (nomen omen) piramidalne bzdury
Seb! Co ciekawe niektóre grupki choć wydają tomy Russella, to piramidę starają się przemilczać (np. Wolni Badacze). Inni z kolei rozwinęli jeszcze piramidologię (epifaniści), ponad to w co wierzył Russell. :)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Piramida przy grobie Russella
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień, 2022, 18:26 »