Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY  (Przeczytany 1202 razy)

Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« dnia: 26 Czerwiec, 2022, 21:40 »


Dokładnie za miesiąc będziemy obchodzić Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy.
W poprzednim roku wysłaliśmy kilkaset maili z notatką prasową do lokalnych redakcji w całej Polsce. Media lokalne i ogólnopolskie napisały o Dniu Pamięci Ofiar Strażnicy. Niektóre redakcje napisały samodzielne artykuły i przeprowadziły wywiady z byłymi Świadkami Jehowy. Kilka tysięcy osób odwiedziło stronę KochamyWas.pl. Zostały ustawione sponsorowane artykuły (np. o Książce Kryzys Sumienia), które wyświetlały się Świadkom Jehowy.


W tym roku przewidziane są dwa główne działania
 
  • Wywiady z byłymi Świadkami Jehowy
  • Miasto - Plakaty - Ulotki /o tym w kolejnym wątku



Wywiady z byłymi Świadkami Jehowy


Akcja polega na tym, że piszemy do lokalnej gazety/serwisu internetowego/redakcji maila w stylu:

Cytuj
"Dzień dobry..
Nazywam się X...... mieszam w (Miasto)..... i jestem byłym Świadkiem Jehowy. 26 lipca będzie obchodzony Międzynarodowy...
Jeśli chcieli by Państwo przeprowadzić ze mną wywiad to chętnie mogę opowiedzieć o ....
Artykuły na temat Świadków Jehowy cieszą się dużą popularnością.
Kontakt do mnie ....."

Proszę o informację, kto może się zaangażować w akcję i z jakiej jest miejscowości
Nemo: Zmieniłem datę na prawidłową.

« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2022, 01:18 wysłana przez Nemo »
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline janeczek

Odp: 26 lipca 2021 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec, 2022, 22:12 »
Są hasła na kongresy tak myślę czy nie przydało by się coś takiego, takie retoryczne czy zna pan pani kogoś kto odszedł od śJ i nie poniósł żadnych konsekwencji.
Przytoczenie z strony że każdy może odejść od światków w każdej chwili, szukamy takich osób chyba nie da się inaczej niestety wygrali w sądzie że nie ma systemowego ostracyzmu.

 https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20220607_94011851?fbclid=IwAR39WXwFokX9OQhTDhRaQqeTfwKHUsn9H_Yfc3HeyIY0qC4Qpf23bJT_wBQ

 Organizacja non-profit Świadkowie Jehowy uniewinniona w apelacji w związku z dyskryminacją
Zdjęcie archiwalne
Zdjęcie z archiwum - © BELGA

Fakt, że Świadkowie Jehowy często całkowicie zrywają z tymi, którzy odwracają się od religii, nie jest karalny według zawodowego sędziego z Gandawy. W ubiegłym roku świadkowie zostali jednak skazani za dyskryminację i podżeganie do nienawiści i przemocy wobec byłych członków, a stowarzyszenie non-profit musiało zapłacić grzywnę w wysokości 96 000 euro.
jvh, phu
Źródło: BELGA
Wtorek, 7 czerwca 2022, godz. 12:57
W przeciwieństwie do sądu pierwszej instancji, zdaniem sędziego apelacyjnego, nie jest karalne, aby Jehowi zdecydowanie zniechęcali do kontaktów z byłymi członkami lub określali ich jako "grzesznych". "Co więcej, celem polityki unikania nie jest aktywne zbliżanie się do byłych członków Świadków Jehowy, prześladowanie ich, grożenie im lub znęcanie się nad nimi". Zgodnie z wyrokiem sądu, polityka unikania nie prowadzi również do całkowitej izolacji społecznej byłych członków. Przynajmniej nie w zwykłym społeczeństwie, co najwyżej do wykluczenia we wspólnocie zakonnej.

Nowy Testament
Rzecznik prasowy Świadków Jehowy Aron Dienaar jest bardzo zadowolony z wyroku. "Staramy się postępować zgodnie z tym, co jest napisane w Nowym Testamencie. Czytamy tam, że najlepiej jest ograniczyć kontakt z kimś, kto odwrócił się od wiary. Chociaż każdy sam decyduje, z kim się zwiąże. W praktyce ludzie zazwyczaj wybierają kogoś o tych samych normach i wartościach."

Według Dienaara świadkowie nie życzą też źle byłym członkom. "Świadkowie nie sprawdzają też, czy ich członkowie utrzymują kontakty z byłymi członkami, a już na pewno nie ma presji społecznej, by zrywać wszelkie więzi".

Wojna nie jest przegrana
Patrick Haeck, jeden z przedstawicieli strony cywilnej, nadal w dużej mierze się z tym nie zgadza. "Jeśli nie chcę mieć z tobą do czynienia, to oczywiście jest to mój osobisty wybór. Ale jeśli moja drużyna piłkarska mówi, że jesteś psem, który wrócił, by jeść własne wymiociny, to jest to podżeganie do nienawiści i przemocy. A tak się dzieje, gdy ludzie wychodzą poza świadków".

Haeck żałuje, że sędzia apelacyjny wysłuchał jedynie rzekomych ofiar, a nie samych świadków. "Jestem pewien, że niektórzy z nich stwierdziliby, że zostali zmuszeni do ogłoszenia naszej śmierci społecznej. W Księdze Starszych są nawet czarno-białe dowody na istnienie presji społecznej. Przeczytałem tam, że jeśli świadek nadal przebywa z wykluczonym synem lub córką, to odbiera mu się przywileje we wspólnocie. Nie mam pojęcia, dlaczego sędzia pisze w wyroku coś zupełnie przeciwnego".

Haeck i inne strony cywilne rozważają wniesienie skargi kasacyjnej lub nawet skierowanie sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. "Nie rezygnujemy jeszcze z walki. Po tylu latach osobiście nie tęsknię za nikim. Jednak każdego dnia słyszę świadectwa nowych ofiar. Warto to kontynuować, ponieważ nie jest to jednorazowe wykroczenie. Tak długo, jak będzie to trwało, będziemy prowadzić wojnę. Nie przeciwko samym świadkom, ale przeciwko niesprawiedliwości we wspólnocie wiary".

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec, 2022, 22:51 »
   Tu jest lepsza akcja, jaką strażnica odwaliła.
   Stworzyła dokument, w którym próbuje udowodnić, że utrzymywanie kontaktów z osobami wykluczonymi.
   Bądź z tymi co się odłączyły czy w inny sposób znalazły się poza organizacją są sprawą sumienia każdego świadka Jehowy.
   Nie wiadomo, czy płakać czy się śmiać  :'( :'( :'(  z tak przeogromnej hipokryzji tej organizacji.
   Dokument stworzony przez Strażnicę i ocieplający procedurę wykluczenia.
   Dokument wyciekł w trakcie procesu sądowego w Norwegii.
   Nagranie z  ... Kanału Łączności ...

      https://www.youtube.com/watch?v=Mr5epzc2GLQ

   Osoby, wykluczone wiedzą jak to wygląda w praktyce.
   A bliscy wykluczonych też wiedzą jak to wygląda w poszczególnych zborach.
   Ludzie tracą te tzw., przywileje, za utrzymywanie kontaktów z wykluczonymi.
   A za uporczywe i nieuzasadnione kontakty, czyli kontakty niekonieczne, grozi również wykluczeniem tym bliskim.
   No oczywiście, instytucjom i osobom niezorientowanym mogą wcisnąć każdy kit.
   Tak naprawdę tylko osoby tego doświadczające w tej organizacji, wiedzą jak wygląda pragmatyka strażnicy.
   Osoby z poza organizacji dokopują się prawdy tylko wtedy, jak gorliwie kopią w różnych źródłach.
   Strażnica nawet w swoich artykułach pisała, żeby nawet przez sms-y, czy maile nie utrzymywać kontaktów.
   Ale są bardzo sprytni we wprowadzaniu w dezinformację i instytucje i ludzi.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Barszcz

Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec, 2022, 09:07 »
Myślę, że jest to nieźle przemyślana akcja. Chętnie wezmę w niej udział i odezwę się do kilku redakcji. KIlka miesięcy temu jedna Pani redaktor namówiła mnie na taki wywiad i się zrobił medialny szum. Sam artykuł miął ponad  400 000  wyświetleń, więc jest nośność.
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec, 2022, 09:36 »
   Tu jest lepsza akcja, jaką strażnica odwaliła.
   Stworzyła dokument, w którym próbuje udowodnić, że utrzymywanie kontaktów z osobami wykluczonymi.
   Bądź z tymi co się odłączyły czy w inny sposób znalazły się poza organizacją są sprawą sumienia każdego świadka Jehowy.
"Sprawą sumienia" - to fakt. Sumienia przemielonego przez długotrwałą presję, Zniszczonego przez szantaż emocjonalny. Chorego od ciągłego wtłaczania w poczucie winy. Sumienia po praniu mózgu.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Online Turbulent_Business

Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec, 2022, 09:46 »
   Tu jest lepsza akcja, jaką strażnica odwaliła.
   Stworzyła dokument, w którym próbuje udowodnić, że utrzymywanie kontaktów z osobami wykluczonymi.
   Bądź z tymi co się odłączyły czy w inny sposób znalazły się poza organizacją są sprawą sumienia każdego świadka Jehowy.
   Nie wiadomo, czy płakać czy się śmiać  :'( :'( :'(  z tak przeogromnej hipokryzji tej organizacji.
   Dokument stworzony przez Strażnicę i ocieplający procedurę wykluczenia.
   Dokument wyciekł w trakcie procesu sądowego w Norwegii.
   Nagranie z  ... Kanału Łączności ...

      https://www.youtube.com/watch?v=Mr5epzc2GLQ

   Osoby, wykluczone wiedzą jak to wygląda w praktyce.
   A bliscy wykluczonych też wiedzą jak to wygląda w poszczególnych zborach.
   Ludzie tracą te tzw., przywileje, za utrzymywanie kontaktów z wykluczonymi.
   A za uporczywe i nieuzasadnione kontakty, czyli kontakty niekonieczne, grozi również wykluczeniem tym bliskim.
   No oczywiście, instytucjom i osobom niezorientowanym mogą wcisnąć każdy kit.
   Tak naprawdę tylko osoby tego doświadczające w tej organizacji, wiedzą jak wygląda pragmatyka strażnicy.
   Osoby z poza organizacji dokopują się prawdy tylko wtedy, jak gorliwie kopią w różnych źródłach.
   Strażnica nawet w swoich artykułach pisała, żeby nawet przez sms-y, czy maile nie utrzymywać kontaktów.
   Ale są bardzo sprytni we wprowadzaniu w dezinformację i instytucje i ludzi.

Norwegowie sie na to nie zlapali :) CK nie rozmawia z owieczkami ktore wszystko lykna, tylko z zdrowo, krytycznie myslacymi ludzmi z wyksztalceniem. Ze tego co pamietam uzywali tam nawet sformulowan tylu "wielu uczonych twierdzi..." w jednym z dokumentow. W prawdziwym swiecie tak to nie dziala. Taka retoryka to zadna retoryka...Na kanale AltWorldy byl wywiad z Norweskim akytwista biracym bezposredni udzial w sprawie. Wg niego decyzja wladz nie zostanie cofnieta...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac



Offline matowa

Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Czerwiec, 2022, 10:12 »
Tylko plis, jak robicie plakaty i ulotki, zatrudnijcie młodego grafika, bo to co powstawało do tego czasu raczej mocno odstrasza :D
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwiec, 2022, 19:11 »
Tylko plis, jak robicie plakaty i ulotki, zatrudnijcie młodego grafika, bo to co powstawało do tego czasu raczej mocno odstrasza :D

Gdyby ktoś chciał stworzyć nowe grafiki to zapraszam.
Jeśli nic nowego nie powstanie do tego czasu, będziemy posługiwać się ubiegłorocznymi.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline matowa

Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Czerwiec, 2022, 10:14 »
Gdyby ktoś chciał stworzyć nowe grafiki to zapraszam.
Jeśli nic nowego nie powstanie do tego czasu, będziemy posługiwać się ubiegłorocznymi.

Pokaż, co macie.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lipiec, 2022, 12:29 »

   Wielkimi krokami zbliżamy się do  ... 26 lipca - Dnia Pamięci Ofiar Strażnicy ...
   Jest pomysł, może w pewnej mierze częściowo odgrzany z ubiegłego roku, ale z pewną modyfikacją.
   Świadkowie Jehowy z wielkim boomem powrócili ze swoimi stojakami do głoszenia.
   Obwieszczają to również w różnych lokalnych mediach.
   Jak to ujął w swoim wątku Vog.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=11314.msg244973#msg244973
   Chwaląc się jak to oni nie działają  >:D

   Można by pochodzić dokładnie ich  ... "śladami" ...  po tych konkretnych redakcjach.

   Gdzie się oni tam z tymi wózkami reklamują.
   I zrobić im anty reklamę, obnażając ich praktyki i to co się dzieje w tej korporacyjnej organizacji.
   I również wysyłać linki z gotowymi informacjami na ich temat.
   I ich praktyk, jakie stosują wobec swoich wiernych i byłych wiernych.
   A szczególnie wobec odstępców, ludzi nie zgadzających się z ich oficjalną linią nauk.
   Żeby oni nie wychodzili na takich  ... pełnych miłości i miłosierdzia ... .
   I takich kryształowo czyściutkich, jak wyprane białe rękawiczki  >:D >:D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline matowa

Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipiec, 2022, 11:50 »
Moi drodzy, jeśli naprawdę chcecie robić takie akcje tak, by przynosiły jakiekolwiek skutki, to sposób działania typu "idźmy tam i obnażmy!!" jest... bez sensu. Działacie dokładnie w taki sposób, przed jakim SJ są ostrzegani.
Mogę trochę pomóc jak zrobić to profesjonalnie ;)
W 1 kolejności - w dużym uproszczeniu możemy uznać to za pewnego rodzaju akcję reklamową o charakterze społecznym, więc warto:
1. Zastanowić się kto jest grupą docelową takiej akcji informacyjnej i jakie ma cechy, potrzeby, frustracje, cele
2. Pomyśleć, co dla tej grupy jest ważne
3. Zastanowić się jak wpłynąć na taką osobę, by w ogóle zauważyła, że to co mówi i robi odstępca ma sens i nie jest "groźne".
Itp itc, Nie chcę pisać za dużo bo wiadomo, czytają to też osoby, które zaraz będą SJ o tym ostrzegać.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Roszada

Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lipiec, 2022, 12:26 »
Każdy ma swoje metody. Oby je w czyn wprowadzał. :)
Teoretyków jest pełno, ale praktyków mało. :-\


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lipiec, 2022, 19:42 »
Moi drodzy, jeśli naprawdę chcecie robić takie akcje tak, by przynosiły jakiekolwiek skutki, to sposób działania typu "idźmy tam i obnażmy!!" jest... bez sensu. Działacie dokładnie w taki sposób, przed jakim SJ są ostrzegani.
Mogę trochę pomóc jak zrobić to profesjonalnie ;)
W 1 kolejności - w dużym uproszczeniu możemy uznać to za pewnego rodzaju akcję reklamową o charakterze społecznym, więc warto:
1. Zastanowić się kto jest grupą docelową takiej akcji informacyjnej i jakie ma cechy, potrzeby, frustracje, cele
2. Pomyśleć, co dla tej grupy jest ważne
3. Zastanowić się jak wpłynąć na taką osobę, by w ogóle zauważyła, że to co mówi i robi odstępca ma sens i nie jest "groźne".
Itp itc, Nie chcę pisać za dużo bo wiadomo, czytają to też osoby, które zaraz będą SJ o tym ostrzegać.

Bez sensu to jest pisanie takich komentarzy.

1) Akcja z poprzedniego roku przyniosła bardzo dobre rezultaty.
2) Grupą docelową nie są SJ lecz opinia spoleczna
3) Chcesz zrobić to 'profesjonalnie' to zrób.

Jak już coś zrobisz daj znać. Bo pisać i radzić co robić i jak to każdy potrafi.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Vog

Odp: 26 lipca 2022 - Dzień Pamięci - akcja WYWIADY
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lipiec, 2022, 21:52 »
Każdy ma swoje metody. Oby je w czyn wprowadzał. :)
Teoretyków jest pełno, ale praktyków mało. :-\
Dokładnie tak. Ubiegłoroczna akcja kosztowała sporo pracy związanej z wysyłaniem materiałów oraz korespondencją z poszczególnymi redaktorami.
Praca ta przyniosła wymierne rezultaty, mogliśmy przeczytać o akcji w mediach:
https://sjwp.pl/zapraszamy-do-dzialania/artykul-o-akcji-informacyjnej-26-lipca/

Choć nie zawsze zgadzam się z metodami, cenię ludzi, którzy chcą działać. Teoretyków jest pełno a praktyka pokazuje, że szumne zapowiedzi najczęściej kończą się zniechęceniem, prawdziwą robotę robią "mrówki".
Jeżeli ktoś ma realne pomysły oraz chęci na usprawnienie akcji, najlepiej będzie zwrócić się na priv do organizatora, bądź wystąpić z własną inicjatywą w nowym wątku.
Być może dobre rezultaty da zdublowanie wysiłków i podzielenie pracy.
Ważną kwestią są też komentarze w mediach społecznościowych, być może warto by rozpatrzyć podziałanie w tym kierunku, nie wymaga to wiele nakładów :)