Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kuszenie Jezusa.  (Przeczytany 7149 razy)

Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #75 dnia: 30 Sierpień, 2020, 21:55 »
To chyba o Hioba chodzi? Może dawno Biblii nie czytałem, to coś pomyliłem.
A na filmie powyżej dostrzegam przekaz podprogowy. Szatana gra Berek Obama. Czyli był Szatanem. Dostał Pokojową Nagrodę Nobla. A Jezusa nic nie dostał. Ot cała filozofia kuszenia.


Offline Sebastian

Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #76 dnia: 31 Sierpień, 2020, 15:57 »
1 Królów 22:20-22
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Stanisław Klocek

Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #77 dnia: 01 Wrzesień, 2020, 15:44 »
Wszelkie kuszenia przez niejakiego szatana, jest wynikiem pradawnych wierzeń, jeszcze starszych niż "kuszenie Ewy owocem". Po prostu bujna wyobraźnia na jakieś potrzeby propagandowe. Inne opcje mogą pochodzić z używania roślin narkotyzujących,lub chorób psychicznych. W przypadku Jezusa 40-wy post mógł na tyle osłabić organizm oraz fanatyczna religijność, że zostały wywołane halucynacje. Ponadto treść Biblii jest tak zredagowana, iż można wydobyć z niej fragmenty, których interpretacja będzie wykorzystywana do udowadniania wszystkich sprzecznych ze sobą dogmatów. Dla przykładu weźmy fragment z Jak 1:13-15, że ostateczną przyczyną są "pokusy własnej pożądliwości", a nie jakiegoś boga, którego nazwano też szatana 2 Kor 4:4. Szatanem nazwano też Piotra Mar 8:33. Więcej do przemyślenia zawarłem w filmie pt. - Jezus a schizofrenia


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #78 dnia: 25 Październik, 2020, 11:03 »
Trochę inna myśl z ewangelii.
 
Mat. 18
1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Jak powyższe ma się do tego poniższego? >:D

https://www.sadistic.pl/trzecie-urodziny-vt527320.htm

PS.
Mnie najbardziej urzekła mina dziewczynki kiedy wzdrygnęła ramionami. ;D


Offline Sebastian

Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Styczeń, 2022, 21:36 »
Dla mnie najbardziej absurdalna wydaje się pokusa władzy za pokłon.
stary wątek ale odkopię, aby opowiedzieć wam co usłyszałem od kumpla

rozmawiamy o nieistnieniu Boga i o absurdach w Biblii, aż doszliśmy do kuszenia Jezusa.

Kumpel przyznał rację że scena pokusy w postaci "władzy za pokłon" faktycznie "jest dziwna", ale szybko wybrnął z kłopotu, tłumacząc, że...

w Biblii NIE jest napisane, że szatan był trzeźwy, składając tę absurdalną propozycję!

kurtyna
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #80 dnia: 26 Styczeń, 2022, 22:44 »
W takim razie kto skusił szatan na ten alkohol?

Ponadto otwiera się tu szerokie pole do spekulacji.
Jak mocną głowę mają aniołowie?
Czy upijają się oni zwykłymi ziemskimi trunkami dostępnymi śmiertelnikom?
Czy szatan pije od dawna?
Czy ...?
......
...
.


Offline Loraxon01

Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Czerwiec, 2022, 17:29 »
Z relacji wynika, że podszedł go w momencie zamroczenia Jezus był 40 dni na pustyni sam, głodny, wycieńczony,
 na ziemi był człowiekiem miał ludzkie cechy (bardzo bał się sposobu w jaki ma zginąć )
On go poprostu zapytał  i ta rozmowa została zapisana .Jezus miał wybór. Mógł się zgodzić.
Mógł się nie zgodzić.
 Mimo wszystko ta  rozmowa jest nietypowa i trudna do ogarnięcia .
Ciało Jezusa, doskonałego człowieka, funkcjonowało inaczej niż ciało zwykłego śmiertelnikach (domniemam). Ciężko mi ogarnąć temat nie picia przez 40 dni (może chodziło o nie picie wina, soków). Powstrzymywanie się od pokarmu przed te 40 dni mogło się przyczynić do jakiegoś tam wycieńczenia, do tego dochodzą wysokie temperatury, które nie są obojętne dla kondycji fizycznej. Po tak długim poście, człowiek traci popęd do posiłków, są mu obojetne. Procesy myślowe są bardziej konstruktywne, mózg pracuje bardzo wydajnie. Być może dlatego Jezus tyle pościł, przygotowując się na nadchodzące "pokusy".

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka