Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022  (Przeczytany 1585 razy)

Offline Gostek

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 19:24 »
40% zboru zignorowało kompletnie pierwsze zebranie od 2 lat?
Jeżeli 40 procent wypięło się na nich to świadczy, że straszak typu, król północy i zarazy przestały działać na ludzi.. Ciekawe co teraz wymyślą żeby pozbierać trzodę i wprowadzić ją do zagrody.. 😁


Offline Do

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 19:52 »
Jeżeli 40 procent wypięło się na nich to świadczy, że straszak typu, król północy i zarazy przestały działać na ludzi.. Ciekawe co teraz wymyślą żeby pozbierać trzodę i wprowadzić ją do zagrody.. 😁

Musze delikatnie sprostować, pozostałe 40% w moim zborze miało wywalone i przed pandemiom.
Ja też zaliczam się raczej do tych letnich.
Pozdrawiam
Do


Offline Gwałcidusza

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 08:51 »
Zapytam się jeszcze raz. Na zebraniach byli w maseczkach. Ale czy witali się przez podanie dłoni?


Offline Do

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 21:01 »
U mnie wszyscy witali się przez przybicie żółwika,
Nie widziałem żeby ktoś witał się poprzez uścisk dłoni.
Pozdrawiam
Do


Offline Gwałcidusza

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 21:32 »
A w innych zborach? Może ktoś napisze.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Kwiecień, 2022, 20:47 »
A jak się czujecie po dzisiejszym artykule? Dla mnie. Była mega. Teraz już wiem ze nie miałem racji. Nie ważne co góra robi. Czy wątpię w ludzi. Ważne to że są narzędziem w rękach samego Boga. Wszystko w imię ducha, którego nie mają przecież bo sami to piszą.
Najgorsze jednak ze papka tak ułożona ze trzeba chcieć myśleć inaczej zeby czuć się z nią źle.
I nawet jak zrobili źle to i tak Bóg im dalej błogosławi. Mega.

Dzisiaj witanie na większym luzie, maseczki częściej w dół i pojedyncze osoby bez. Ciekawe czy mc się to utrzyma. Do pierwszych upałów  :)


Offline Roszada

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Kwiecień, 2022, 20:57 »
Mi się bardziej z lutego podobała:

„Podczas wielkiego ucisku możemy otrzymać wskazówki, które wydadzą nam się dziwne, niepraktyczne albo nielogiczne. Oczywiście Jehowa nie przemówi do nas osobiście. Najprawdopodobniej poda nam te wytyczne za pośrednictwem swoich przedstawicieli. Raczej nie będzie wtedy czasu na roztrząsanie wątpliwości albo zastanawianie się: »Czy te wskazówki naprawdę pochodzą od Jehowy, czy może bracia działają na własną rękę?«. Jak się zachowasz w tym przełomowym momencie? Odpowiedź może zależeć od tego, jak już teraz reagujesz na teokratyczne przewodnictwo. Jeżeli z zaufaniem mu się podporządkowujesz, przypuszczalnie to samo zrobisz podczas wielkiego ucisku” (Strażnica luty 2022 s. 6).


Offline blossom

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Kwiecień, 2022, 21:41 »
Cytuj
Ale prawda jest taka: Nie można twierdzić, że ufa się Jehowie, jeśli nie ufa się Jego ziemskimprzedstawicielom — ludziom, których On obdarzył zaufaniem.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 3 marca 2022
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Kwiecień, 2022, 11:13 »
Jeden brat juz ma to dobrze ułożone u nas w zborze. Pięknie odpowiedział, że może będą jakieś dziwne prośby w Armagedonie i to czy do nich sie dostosujemy zadecyduje o naszym życiu. Dlatego juz teraz trzeba ćwiczyć się w posluszenstwie zeby później się nie wahać.

Ze tez ludzie nie zastanowią się co takie podejście oznacza.
Jestes posłusznym lewarem = żyjesz
Jestes nieposłusznym "kims" = umierasz.
Co robiłeś w życiu nie ma znaczenia.