Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 23562 razy)

Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #735 dnia: 21 Maj, 2022, 14:03 »
Nasze media nasycone są fałszywymi informacjami.
Czytam gorące nagłówki mówiące o tym, że Rosjanie rozstrzelali ludzi stojących w kolejce po chleb.
Odrobina drążenia i okazuje się, że to ofiary bombardowania, których śmierć media wykorzystały do podsycania emocji.
Najwidoczniej śmierć od bomby nie spowoduje tylu kliknięć co egzekucja.
Dzisiaj rocznica izraelskiego nalotu na bloki mieszkalne w strefie Gazy:
https://www.theguardian.com/world/2022/may/16/i-miss-them-every-day-the-boy-who-lost-his-whole-family-to-an-israeli-airstrike
No ale kto by się tam przejmował zbrodniami na ludziach, których cały, demokratyczny świat ma gdzieś.
Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu siedzenia.
To jest fantazja. Zarejestrować się na forum byłych świadków Jehowy żeby jechać po Rosji i Putinie. A gdy brak racjonalnych argumentów zaczyna się szczekanie i obrażanie każdego, kto ma inne zdanie.
Jak dla mnie szkoda karmić trolla - urgenta, bo tacy żywią się wywoływaniem skrajnych emocji.
Jakie ty przedstawiłeś argumenty?
Twoje poglądy że nie ma co się emocjonować wojną i związanymi z nią zbrodniami przy granicy z Polską, bo inni podobne rzeczy robili tylko w innym czasie i tysiące kilometrów dalej?
To są te twoje racjonalne argumenty?
Czemu mają służyć te twoje "racjonalne argumenty"
Tonowaniem emocji, krytykowaniem innych, którzy piszą o zbrodniach putlerowców, żeby ktoś czasem za bardzo nie "jeździł po Rosji i Putinie"?
Bardzo ci, widzę zależy na tym żeby nikt po zbrodniarzach nie jeździł.
Tak bardzo zaniepokojony jesteś losem ofiar konfliktów zbrojnych, tylko nie tych dokonywanych przez ruskich, aktualnie i najbliżej Polski.
Krytykujesz doniesienia z Czernihowa o zabiciu stojących w kolejce po chleb, jako ukraińską propagandę ukierunkowaną na ilość kliknięć, bo ponoć ofiary zginęły nie od strzałów tylko od bombardowania.
Natomiast nie dalej niż kilka dni temu, rzucasz linkiem z The Guardiana, z demokratycznej (chociaż nie wiem czy według ciebie) Wielkiej Brytanii o izraelskim bombardowaniu strefy Gazy ale sprzed roku. I w związku z tymi wydarzeniami, tak na chłodno, bez emocji, ubolewasz nad brakiem przejmowania "zbrodniami na ludziach, których cały, demokratyczny świat ma gdzieś".
Piszesz że "Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu siedzenia"
A i owszem.
Twój punkt siedzenia na pewno nie jest ani w Polsce, ani na Ukrainie.
Raczej też nie na tak bliskim ci Bliskim Wschodzie, ale na pewno w najbliższej ci faszystowskiej rosji.
Jesteś po prostu trollem ruskiego, faszystowskiego reżimu.


« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2022, 14:31 wysłana przez urgent »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #736 dnia: 21 Maj, 2022, 14:19 »
uchwalono i podpisano 53,8 mld pomocy dla Ukrainy, sięgając po sprawdzony antyfaszystowski Lend-Lease Act

uchwalenie i podpisanie kolejnych (na przykład) 538 mld pomocy dla Ukrainy będzie już dużo łatwiejsze, więc wiadomo że Ukraina "dostanie tyle broni o ile będzie wnioskować"

w praktyce, Ukraina może być już pewna zwycięstwa nad Rosją.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #737 dnia: 21 Maj, 2022, 14:26 »
Zaraz zlecą się trolle, którzy poszukają "argumentów" na to że ich idol to nie faszysta i nie może tak szybko ustąpić zanim nie dokona odpowiedniej zemsty za Wołyń.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2022, 14:29 wysłana przez urgent »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #738 dnia: 21 Maj, 2022, 14:31 »
jak na razie, to wszystko moim zdaniem wskazuje że ta wojna "pomści Wołyń" oraz "pomści Katyń" jednocześnie, gdyż obie strony będą bardzo mocno osłabione i zdziesiątkowane.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #739 dnia: 21 Maj, 2022, 15:15 »
uwzględniając trudności z uchwaleniem szóstego pakietu sankcji na Rosję (sprzeciw Węgier) i uwzględniając to że czołowe kraje Unii (włącznie z Niemcami) będą płacić _rublami_ za gaz, mamy dziwną sytuację, w której USA finansuje Ukrainę, ale Unia finansuje Rosję...

a to sprawia że wojna będzie długa i niszcząca aż (parafrazując Kononowicza) "nie będzie niczego"...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #740 dnia: 21 Maj, 2022, 18:47 »
...
Raczej też nie na tak bliskim ci Bliskim Wschodzie, ale na pewno w najbliższej ci faszystowskiej rosji.
Jesteś po prostu trollem ruskiego, faszystowskiego reżimu.
Ale nudzisz   :D
Zauważyłem już, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem a jedynym Twoim interesem w tym wątku jest podsycanie emocji.
Bo na rzeczowej dyskusji na argumenty Ci nie zależy (albo nie potrafisz w takiej uczestniczyć), zaraz zaczynasz wyzywać rozmówcę od ruskich trolli czy obrońców Putina.
Idź trolluj gdzie indziej.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #741 dnia: 21 Maj, 2022, 22:55 »
Ale nudzisz   :D
Zauważyłem już, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem a jedynym Twoim interesem w tym wątku jest podsycanie emocji.
Bo na rzeczowej dyskusji na argumenty Ci nie zależy (albo nie potrafisz w takiej uczestniczyć), zaraz zaczynasz wyzywać rozmówcę od ruskich trolli czy obrońców Putina.
Idź trolluj gdzie indziej.
Dobrze że zrozumiałeś co napisałem o twoich "argumentach", które ponoć są podstawą twojej dyskusji.
Masz jakieś inne niż te że śmierć w kolejce po chleb na Ukrainie, spowodowana w bombardowaniami nie daje tylu kliknieć, a demokratyczny zachód ma gdzieś rocznicę  bombardowania strefy Gazy?
Z takimi "argumentami" znajdziesz zdecydowanie więcej kompanów na forach oburzonych "jeżdzeniem" po biednym putinie i ciągle atakowanej przez zachód Rosji.
Ja jednak będę "jeżdził" po nich, gdzie uznam to za stosowne i możesz nazywać to sobie nudzeniem czy trolowaniem, skoro sprawia ci to satysfakcję.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2022, 22:58 wysłana przez urgent »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #742 dnia: 21 Maj, 2022, 23:16 »
mam taką ogólną refleksję: gdzie jak gdzie, ale na tym forum (na którym piszą ludzie którzy na własnej skórze przekonali się czym jest manipulacja i czym jest propaganda) spodziewałem się nieco innego spojrzenia na konflikt rosyjsko-ukraiński

a okazuje się że mamy (jak wszędzie indziej) obóz proukraiński (który nie dostrzega proukraińskiej propagandy) i obóz prorosyjski (który nie dostrzega prorosyjskiej propagandy)

skoro jednak jesteśmy na specyficznym forum skupiającym ludzi wyczulonych na różne zagrywki propagandowe i różne manipulacje, to myślę że przynajmniej niektórych może zainteresować to co poniżej wypunktuję:

ja widzę że polskie media serwują nam propagandę proukraińską i jakąś taką naiwność antyrosyjską (od 2014 cały czas Rosja upada upada upada i ma już tak kompletnie upaść już za chwileczkę już za momencik)

tyle tygodni pisano o tym jak Europa odcina się od ruskiego gazu i ropy i ani razu nie wspomniano o tym jak cena ropy i gazu podskoczyła; tyle tygodni pisano że Chiny kupują gaz i ropę po przecenie, ale nigdy nie napisano od jakiej kwoty bazowej naliczana jest przecena

tym co mnie irytuje w polskich mediach jest serwowanie naiwnej wiary w to że Putin kiedykolwiek stanie przed jakimś tam trybunałem i że będzie "sprawiedliwie" osądzony (tzn. będzie skazany na luksusowe dożywotnie wypoczynek w luksusowych warunkach)

ten wymarzony przez liberalne media "sprawiedliwy" sąd nad Putinem jest chyba jeszcze bardziej bezsensowny od "sprawiedliwej" wojny Boga Jehowy przeciw narodom świata :)

tym co mnie irytuje w polskich mediach jest ciągłe rozpisywanie się o tym że już za chwileczkę już za momencik jakiś oligarcha dokona przewrotu i zamorduje Putina (gdyby to była prawda, to jest oczywistą oczywistością że należy milczeć i czekać aby nie przeszkadzać - a zatem jeśli ktokolwiek o tym pisze to widać od razu że to tylko czyjeś bezpodstawne marzenia).

no i oczywiście armia ukraińska jest zawsze bohaterska i wspaniała nawet jeśli ktoś rozkrada zasoby wojskowe Ukrainy (bo wtedy "sukcesem" jest wykrycie zdrajców, którzy kradli).

irytuje mnie także serwowanie propagandy o tym że Ukraina pokona Rosję i odbije Krym - dziwię się że ktokolwiek potrafi podpisać się pod tymi bzdurami imieniem i nazwiskiem.

a was, co razi w oficjalnym polskojęzycznym przekazie medialnym?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #743 dnia: 22 Maj, 2022, 09:28 »
a was, co razi w oficjalnym polskojęzycznym przekazie medialnym?
W polskojęzycznym przekazie medialnym najbardziej razi mnie antypolski przekaz.
Na dodatek ocieplający wizerunek niemieckich i ruskich morderców oraz sprzyjający współczesnemu układowi polityczno- biznesowo-militarnemu tych krajów.
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2650749,Gdy-po-Europie-jezdzily-pociagi-na-terenie-Polski-scinano-glowy-Onet-znow-szokuje
"Portal Onet.pl opublikował artykuł, w którym podkreślono, że gdy w drugiej połowie XIX w. "świat stał u progu nowoczesności", na terenach dzisiejszej Polski dalej odbywały się publiczne egzekucje oraz że we Wrocławiu jeszcze w XX w. gilotynowano ludzi. Pominięto jednak fakty, że publiczne egzekucje były zasądzane przez sądy pruskie, a gilotyny we Wrocławiu używali Niemcy."

https://dorzeczy.pl/kraj/166265/kompromitacja-onetu-zdjecie-zolnierzy-wehrmachtu-w-artykule-o-swietach.html
https://wpolityce.pl/media/532096-onet-szokuje-najsmutniejsze-swieta-i-zolnierze-wehrmachtu
"Jaka kompromitacja Onetu. Co się z wami dzieje? Mordercy przedstawiani jako zasmuceni ludzie obchodzący święta Bożego Narodzenia. Naród narkomanów i morderców. Żenujące" – ocenił były poseł Kukiz'15 Tomasz Jaskóła.
"Nie lubię nagonki na media, że niemieckie, takie, owakie. No, ale ilustrować tekst o smutnych świętach smutnymi niemieckimi żołnierzami, którzy skąpali Europę i świat we krwi, to jest dla mnie skandal. Brak wyobraźni do kwadratu" – stwierdził z kolei dziennikarz Artur Kiełbasiński."

https://wpolityce.pl/media/582781-onet-wystawia-putinowi-laurke-a-potem-ja-zmienia
Podczas gdy putler gromadzi wojska do ataku na Ukrainę, onet wystawia jemu laurkę sportowego herosa.

https://niezalezna.pl/435703-onet-znowu-szokuje-swoja-prorosyjskoscia-tym-razem-w-artykule-zegnano-rosyjskiego-bandyte
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/tak-woronez-zegnal-rosyjskiego-spadochroniarza-zabitego-w-ukrainie/bsgexf5
"Onet opublikował artykuł, w którym żegna rosyjskiego bandytę. Jak czytamy w tekście, Rosjanin „walczył ze złymi, szatańskimi duchami: ukraińskimi nazistami”. Absurd sytuacji polega jednak na tym, że w tekście nie wspomniano o tym, że to Rosja jest agresorem mordującym niewinnych cywili na Ukrainie...
w tekście opublikowanym przez Onet nie napisano ani słowa o tym, że to Rosjanie brutalnie zaatakowali Ukrainę. Nie zawarto nawet najmniejszej wzmianki o tym, że armia Władimira Putina najechała niepodległy kraj, gwałci tamtejsze kobiety, masowo zabija dzieci, strzela do dziennikarzy, atakuje korytarze humanitarne i bombarduje budynki infrastruktury cywilnej. Z Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą uciekło już kilka milionów ludzi."

https://www.rp.pl/kraj/art35870991-kaczynski-potrzebna-jest-misja-pokojowa-nato-na-terenie-ukrainy
Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janszą spotkali się w nocy z 15/16 marca w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.
"Celem było zapewnienie Ukrainy o niezachwianym poparciu jej jedności terytorialnej, a także o "przedstawienie szerokiego pakietu wsparcia dla Ukrainy i Ukraińców” - jak napisali premierzy w swoich oświadczeniach.
Liderzy z Polski, Czech i Słowenii, którzy wyruszyli do atakowanego przez Rosjan Kijowa, dają Putinowi znać, że na jego bezczelne żądania nie ma i nie będzie zgody.
- Nigdy nie zostawimy was samych, bo wiemy, że walczycie nie tylko o swoją własną ojczyznę, wolność i bezpieczeństwo, ale i o nasze - powiedział po spotkaniu premier Morawiecki.
Jarosław Kaczyński z kolei stwierdził, że w Ukrainie potrzebna jest misja pokojowa - NATO lub "szerszego układu międzynarodowego" -  ale taka, która będzie się w stanie bronić."
https://www.wprost.pl/polityka/10660288/roman-giertych-i-tomasz-lis-pisza-o-rozbiorze-ukrainy-przez-polske.html
"Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow skomentował propozycję Jarosława Kaczyńskiego w sprawie wysłania misji pokojowej NATO na Ukrainę.
To jest demagogia i członkowie NATO zrozumieją, że muszą być realistami – powiedział Ławrow. – Nie wykluczam, że gdyby ta decyzja przeszła, większość sił pokojowych pochodziłaby z Polski i przejęłyby ona kontrolę nad zachodnią Ukrainą i Lwowem – kontynuował. Dodał, że polski kontyngent zostałby tam na długi czas i prawdopodobnie „taki jest cel tego planu”."

Co na temat słów Ławrowa pisze nadworny mecenas polskiej opozycji - Roman Giertych:
"Siergiej Ławrow de facto składa ofertę Polsce przejęcia zachodniej Ukrainy i Lwowa odpowiadając na inicjatywę Kaczyńskiego o misji pokojowej NATO.
Kraje NATO odżegnują się od udziału w tej operacji, a PiS w nią brnie.
Bo tak Orban dogadał z Morawieckim, Kaczyńskim i … Putinem."

Wtóruje mu śmietanka polskiego dziennikarstwa i naczelny Newseeka (własność jak Onet i Fakt, też Ringier Axel Springer Media AG) - Tomasz Lis:
"To jest niesamowite. Czyli Ławrow właściwie  potwierdza szaloną wydawało się koncepcję Giertycha, że zgłoszony przez Kaczyńskiego plan sił pokojowych NATO de facto zakłada uczestnictwo Polski w rozbiorze Ukrainy"

Antypolska, proputinowska, proniemiecka propaganda na całego w czołowych polskojęzycznych tytułach i spod piór prominentych dziennikarzyn.





« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2022, 10:21 wysłana przez urgent »


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #744 dnia: 22 Maj, 2022, 10:19 »
Nigdy w życiu na PIS bym nie zagłosował, ale w historii zapisze się, że to Kaczyński i Morawiecki z Fialą i Jansą pierwsi odwiedzili jeszcze bombardowany Kijów. Na prawdę nie wiadomo było, czy Ruscy nie odważyliby się zbombardować ich pociągu.

Robienie z tego przytyku do PISu wymaga niebywałego fikołka mentalnego. Jednak rację ma dr. Piotr Napierała, twierdząc, że Lis po prostu cierpi na syndrom odstawienia od źloba.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #745 dnia: 22 Maj, 2022, 11:26 »
Nigdy w życiu na PIS bym nie zagłosował, ale w historii zapisze się, że to Kaczyński i Morawiecki z Fialą i Jansą pierwsi odwiedzili jeszcze bombardowany Kijów. Na prawdę nie wiadomo było, czy Ruscy nie odważyliby się zbombardować ich pociągu.

Robienie z tego przytyku do PISu wymaga niebywałego fikołka mentalnego. Jednak rację ma dr. Piotr Napierała, twierdząc, że Lis po prostu cierpi na syndrom odstawienia od źloba.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tomasz-lis-na-prezydenta-2
https://mediarun.com/pl/ludzie/wywiad/tomasz-lis-na-prezydenta.html
W 2004 roku zastanawiał się nad startem w wyborach prezydenckich
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tomasz-Lis-nie-bedzie-kandydowal-na-prezydenta-1319945.html
TVN wywalił go m.i.n. za brak deklaracji, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich.
Tymczasem 4 lipca 2005 Tomasz Lis już jako członek zarządu Telewizji Polsat w wywiadzie udzielonym dla tygodnika "Przekrój", oficjalnie powiedział, że nie zamierza brać udziału w wyborach prezydenckich.
"- Nie byłem gotów do tego, żeby się pożegnać z normalnym życiem. Normalne życie to jest dla mnie wtedy, kiedy mając o 18 w niedzielę taki kaprys, o 19 jestem w centrum handlowo-rozrywkowym na Sadybie, a jak mam ochotę, to jadę na finał Ligi Mistrzów do Stambułu i robię tysiąc innych kompletnie nieistotnych rzeczy, które jakoś tam się składają na moje życie - powiedział Tomasz Lis.
- Nie jestem gotów na tym etapie podjąć decyzji o definitywnej zmianie swojego życia. Nie wiem, może jak się ma pięćdziesiąt parę lat, to jest łatwiej o taką decyzję. Coraz trudniej wyobrażałem sobie moment, w którym to moje normalne życie się skończy. Czy ja bym sobie z tym poradził? Mówiąc szczerze - tak, jestem o tym głęboko przekonany. Czy uznawałbym to za ofiarę? Nie. Myślę, że znalazłbym się w tym i wykonywałbym tę pracę z jakimś poczuciem powinności i jednocześnie z radością. Ale ta determinacja czy ta chęć kandydowania, jeśli nawet gdzieś tam się błąkała po głowie, to nie była na tyle mocna, żeby powiedzieć: muszę, teraz - dodał Lis."

Teraz Lis skończył 56 lat. Za 4 lata wybory prezydenckie może już mu przeszły kaprysy bycia w niedziele w centrum handlowo-rozrywkowym na Sadybie. Tym bardziej że przynajmniej ten handlowy PiS-owcy w niedzielę zamknęli. A na finał Ligi Mistrzów do  może mu ochota minęła.  ;D ;D
Warto wtedy mu przypomnieć czyją propagandę autoryzuje.

Warto też przypomnuieć słowa kolejnego asa polskojęzycznego dziennikarstwa Jacka Żakowskiego.
Żakowski książkę nazwał "pierwszym od dawna obywatelskim traktatem o Rzeczpospolitej.
Bo rzeczywiście taka książka nie ukazała się w Polsce od dawna. Książka, w której bardzo prostymi słowami podane są recepty wskazujące co robić, żeby nam wszystkim żyło się lepiej. Tomasz Lis z całą pewnością wiele ryzykował decydując się na tę publikację. Jest przecież wydawcą najrzetelniejszego w naszym kraju programu informacyjnego. A rzetelność w dziennikarstwie w dużej mierze bazuje na bezstronności.
Skoro Lis tak prostymi słowami potrafił zdiagnozować otaczającą nas rzeczywistość, to znaczy, że ją rozumie. Od dziennikarzy słusznie wymaga się, żeby tłumaczyli ludziom świat właśnie prostymi słowami. Jednak wychodzi im to dobrze tylko wtedy, kiedy sami dobrze rozumieją mechanizmy, które tym światem rządzą."

Brawo oni  >:D

« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2022, 11:41 wysłana przez urgent »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #746 dnia: 22 Maj, 2022, 11:32 »
przypomina mi się rozmowa z babcią sprzed około 31 lat, gdy Ukraina dopiero dążyła do niepodległości, rok 1991

nie wiemy do dzisiaj, na ile prawdziwe były to informacje, ale wtedy (kilka dni lub tygodni przed rozwiązaniem ZSRR) polskie media nagłaśniały plotkę, że Ukraińcy odcięli stacjonujące na Ukrainie głowice atomowe od dowodzenia w Moskwie i że jest to ważny krok na drodze do niepodległości Ukrainy.

moja babcia była tym przerażona, a jako największe zło na ziemi postrzegała naród ukraiński i rodzące się państwo ukraińskie. Państwo ukraińskie dysponujące bronią atomową to największy koszmar, jaki potrafiła sobie wyobrazić. Dla mojej babci było oczywiste, że niepodległa Ukraina użyje broni atomowej do zniszczenia niepodległej Polski.

emocje babci były zrozumiałe, gdyż babcia z dziadkiem obawiając się band UPA "dobrowolnie' opuścili tereny na których od wieków mieszkali w miejscowości Sambor niedaleko Lwowa i "dobrowolnie" pojechali na tzw. "ziemie odzyskane"

piszę "dobrowolnie" w cudzysłowiu, gdyż nikt nie użył wobec nich fizycznej przemocy (np. nie zakuł w kajdanki ani nie zmuszał do wsiadania do pociągu celując z karabinu), ale była to smutna konieczność, gdyż babcia była Polką a dziadek Ukraińcem.

bandy UPA żądały od każdego Ukraińca "okazania wierności Ukrainie" przez  zamordowanie polskiej żony i wstąpienie do UPA, aby walczyć o "samostijnu" i "samoistnu" Ukrainu.

dziadek słysząc takie wieści nie czekał, aż przyjdą pod jego dom, ale wraz z babcią "dobrowolnie" wyjechał.

wiem, że babcia miała siedmioro dzieci w tym mój tato urodzony 3 lata po wojnie. Wiem także, że pierwsze sześć dzieci nie przeżyło wojny. Nie chciałem zadawać babci cierpienia, więc nie spytałem czy ta szóstka została zamordowana przez Ukraińców czy zginęła z głodu lub chorób.

w każdym razie babcia zaznała wiele zła ze strony Ukraińców i to tłumaczy jej antyukraińskie nastawienie.

taka historia rodziny sprawia, że jestem w stanie zrozumieć źródła niechęci do narodu ukraińskiego i źródła różnych lęków antyukraińskich, ale ja jako człowiek współczesny rozumiem, że w najlepszym polskim interesie leży maksymalne osłabienie potencjału wojskowego Rosji i obecnie Ukraińcy są naszymi sprzymierzeńcami

seniorom po 80-tce mogę wybaczyć, że postrzegają świat antyukraińsko, ale... uważam że jeśli ktoś obecnie ma poniżej 75 lat i sprzeciwia się pomocy dla Ukrainy, to działa na szkodę Polski i działa na szkodę własną.

można dyskutować o zakresie pomocy dla Ukrainy i o racjonalnym zaadresowaniu tej pomocy, ale kwestia po której stronie należy stanąć (czy po stronie Rosji czy po stronie Ukrainy czy być neutralnym) jest dla mnie oczywista.

z tych przyczyn dziwię się powszechności prorosyjskich postaw w polskim społeczeństwie.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #747 dnia: 22 Maj, 2022, 14:39 »
Nigdy w życiu na PIS bym nie zagłosował, ale w historii zapisze się, że to Kaczyński i Morawiecki z Fialą i Jansą pierwsi odwiedzili jeszcze bombardowany Kijów. Na prawdę nie wiadomo było, czy Ruscy nie odważyliby się zbombardować ich pociągu.

Robienie z tego przytyku do PISu wymaga niebywałego fikołka mentalnego. Jednak rację ma dr. Piotr Napierała, twierdząc, że Lis po prostu cierpi na syndrom odstawienia od źloba.
https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1218186,rosyjski-atak-rakietowy-na-kijow-w-czasie-przemowien-prezydentow-dudy-i
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-22/ukraina-gdy-prezydent-andrzej-duda-przemawial-w-kijowie-rosjanie-wystrzelili-rakiety/?ref=slider
"Podczas przemówień Wołodymyra Zełenskiego i Andrzeja Dudy w Radzie Najwyższej Ukrainy, rosyjskie rakiety zostały wystrzelone na Kijów" - przekazał ukraiński deputowany Roman Hryszczuk. Dodał, że posłowie są w schronie oraz że ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2022, 14:43 wysłana przez urgent »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #748 dnia: 22 Maj, 2022, 21:21 »
to taka nowa świecka tradycja - jak był w Kijowie sekretarz generalny ONZ to Rosjanie też ostrzelali Kijów :) podobno jak wpadnie tam Joe Biden to też będą strzelali :)

co ciekawe Rosjanie zlekceważyli Jarosława Niewielkiego i nie oddali "na jego cześć" ;) ani jednego wystrzału :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #749 dnia: 22 Maj, 2022, 21:44 »
https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1218186,rosyjski-atak-rakietowy-na-kijow-w-czasie-przemowien-prezydentow-dudy-i
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-22/ukraina-gdy-prezydent-andrzej-duda-przemawial-w-kijowie-rosjanie-wystrzelili-rakiety/?ref=slider
Bezrefleksyjnie łykasz tweeta ukraińskiego posła?
Info o ewakuacji już zostało zdementowane przez kancelarię prezydenta:
https://www.wprost.pl/polityka/10727581/atak-rakietowy-na-kijow-w-czasie-przemowienia-dudy-prezydencki-minister-komentuje.html
"O sprawę dziennikarze Onetu zapytali szefa Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta. Jakub Kumoch zaprzeczył informacjom o ewakuacji Rady Najwyższej.
– Nie było ewakuacji Rady Najwyższej — przekazał Onetowi Kumoch — Prezydent jest bezpieczny. W Ukrainie wypracowane są zasady bezpieczeństwa, m.in. dlatego o działaniach prezydenta informuje się z parogodzinnym poślizgiem – dodał."

Wiem, że w interesie Ukraińców jest zaognianie sytuacji i próba wciągnięcia nas do wojny ale odrobinę rzetelności w przedstawianiu wydarzeń i powielaniu newsów od nich.