Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021  (Przeczytany 983 razy)

piter1953

  • Gość
 Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne
w 19 października 2021
 Świadkowie Jehowy w Meksyku poinformowali prasę, że prowadzą na całym świecie kampanie mające na celu udzielanie ludziom wsparcia w zakresie skutków chorób psychicznych, w tym depresji. Według organizacji religijnej kampanie prowadzone są poprzez jej dzieło ewangelizacyjne.

Według Świadków Jehowy w samym Meksyku ponad 100 000 ich wiernych ochotników przekazuje orędzia nadziei ludziom dotkniętym chorobą psychiczną. Przesyłane są za pośrednictwem listów i rozmów telefonicznych.

Oprócz listów i telefonów Świadkowie Jehowy donoszą, że ich wierni wolontariusze mają na swojej oficjalnej stronie internetowej wiele materiałów drukowanych i filmów na tematy związane z chorobami psychicznymi.  Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne
w 19 października 2021
 Świadkowie Jehowy w Meksyku poinformowali prasę, że prowadzą na całym świecie kampanie mające na celu udzielanie ludziom wsparcia w zakresie skutków chorób psychicznych, w tym depresji. Według organizacji religijnej kampanie prowadzone są poprzez jej dzieło ewangelizacyjne.

Według Świadków Jehowy w samym Meksyku ponad 100 000 ich wiernych ochotników przekazuje orędzia nadziei ludziom dotkniętym chorobą psychiczną. Przesyłane są za pośrednictwem listów i rozmów telefonicznych.

Oprócz listów i telefonów Świadkowie Jehowy donoszą, że ich wierni wolontariusze mają na swojej oficjalnej stronie internetowej wiele materiałów drukowanych i filmów na tematy związane z chorobami psychicznymi.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik, 2021, 19:50 »
No tak, starszy zboru po zawodówce lub po OHP będzie pomagał osobie z zaburzeniami emocjonalnymi lub psychicznymi. Otóż wiem jak to wygląda z bezpośredniej relacji osoby, która takie zaburzenia posiada. Nie będę się rozpisywał. W skrócie należy się modlić, czytać Biblię i czekać na Jehowę. To powinno wystarczyć, aby wyleczyć się z depresji.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline janeczek

Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik, 2021, 00:11 »
Jedyne co się ciśnie na ich pomoc w sprawie psychik, może by przestali wmawiać że za mało się wierni wysilają dla Jehowy, przestali wpędzać w poczucie winy że będą mieli krew na rękach bo nie głoszą.
Niszczą psychikę a później jak ten strażak

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-08/podpalal-zeby-gasic-straty-na-milion-zlotych/
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Fantom

Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik, 2021, 08:02 »
 Zaraz, zaraz. Ludziom ze świata udzielają wsparcia w ich problemach psychicznych? Najpierw niech u siebie zrobią kampanię pomagając psychicznie chorym, którzy nieuprawnieni spożywają świadkowskie emblematy na Pamiątce. Sami nie są w stanie odróżnić,czy osoba spożywająca na Pamiątce jest normalna czy psychiczna. Pomoc polega na wręczeniu kolorowej publikacji? To jest półśrodek. Wyobraźmy sobie, że osoba z zaburzeniami będąc w gabinecie lekarskim jako wsparcie medyczne i poradę dostaje suchą wydrukowaną informację. Czy faktycznie osoba z zaburzeniami psychicznymi może po przeczytaniu jakiegoś tekstu wyzdrowieć?
 Może niech ŚJ wesprą służbę zdrowia i wyślą tysiące takich publikacji do oddziałów psychiatrycznych. Może Napoleon, albo Jezus lub słyszący głosy w swojej gowie po przeczytanie tak świetnego artykułu powróci do normalnych zmysłów.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


piter1953

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik, 2021, 19:46 »
Można powiedzieć, że człowiek pozbawiony wolności myśli jest chodzącym trupem, warzywem. Bez wolności ani zło ani dobro, ani miłość, ani nienawiść nie mają wartości.
Wolność jest częścią wewnętrznej natury istoty ludzkiej.
Stąd wiele problemów psychologicznych dla tych, którzy uciekają od wolności lub prawdy.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik, 2021, 00:51 »
Bez wolności ani zło ani dobro,


Waści wolności zarzucić nie można, zarzutem rzekł bym, jest raczej szybkość.
35 wątków w jeden dzień, no, no, powinszować


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Październik, 2021, 07:54 »
Ale szybkość to raczej przeciwieństwo wolności.  ;)


Offline Storczyk

Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Październik, 2021, 08:28 »
Dlaczego niby wolność nie może być szybka :)?

Jak Pan Piter ma czas, kasę i źródła to może i 200 postów pisać .
To jest jego wolność.Pisanie.
No moderacja może ja ograniczyć ,ale to już inny temat :)



Offline Gostek

Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Październik, 2021, 09:52 »
Czy ktoś, natknął się na jakieś oficjalne badania, nt. ilu członków organizacji leczy się w poradniach zdrowia psychicznego..? Oficjalnie uznaję się, że w państwach wysoko uprzemysłowionych, do których należy Polska,leczy się psychicznie około 10-12procent obywateli.
Ja, obserwując braci w moim zborze odnoszę wrażenie, że problem dotyczy co najmniej co trzeciej osoby tam będącej. Nie wiem, jaki odsetek takich osób jest w innych zborach, ale w,, moim,, hm🙃...., problem dotyczy ok. 30 procent tam obecnych. 😩


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Październik, 2021, 10:32 »
Jak zwykle chodzi tylko o PR i ciepły wizerunek dla otoczenia.
Pomoc dla ludzi z problemami psychicznymi...niezły żart.
Sami nie są w stanie pomóc swoim wyznawcom, co gorsza wpędzając ich w coraz większe problemy.
Na przestrzeni tych dwudziestu paru lat bytności w organizacji widziałem wiele osób z depresją.
Niestety, kilkoro z nich odebrało sobie życie.
I dalej tak jest, że wielu ŚJ żyje z depresją i żadna orgowska propaganda nic tu nie pomoże.
Jak łykali psychotropy, tak dalej będą łykać. Niektórzy z nich nie wytrzymają i zakończą swoje życie.
Dlatego, uważam za niemoralny i pełen hipokryzji artykuł, który mówi jak cudownie jest w tej organizacji. >:(


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Październik, 2021, 12:38 »
Wielu z tam obecnych wierzy, że ta religia pozwala im łatwiej przechodzić problemy natury emocjonalnej.
Nie dostrzegają oni, że w wielu przypadkach to właśnie ta religia jest ich źródłem.

Cytując Stefana Kisielewskiego
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"


Offline janeczek

Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Październik, 2021, 13:32 »
Pochodzą z usa tam wyewoluowali tam powstały zasady jakie znamy w 2021 roku.
Za najgorsze co robią ludziom bliźnim nie mnie, nie ma co udawać jestem takiego typu taka natura że jak uderzysz będziesz krzywdził to oddam z nawiązką, można zabić ale jak walczysz to też oberwiesz.
Jehowizm zakłada donoszenie krzywdzenie systemowe sądy nakazujące przyznawanie się do win wymyślonej przez ludzi grzeszników każdy żyjący jest taki. Pomimo że wyrosili w kraju gdzie jest to traktowane jako zło 5 poprawka do konsytuacji USA [ Nikt nie może być zmuszony do zeznawania w sprawie karnej na swoją niekorzyść] złamali to żeby być im równym trzeba kłamać użyć w razie konieczność przemocy wobec sędziów świadków inaczej już przegrałeś, niestety musiałem z tego skorzystać jak w życiu jak mocno naciśniesz to wszystko pęka.
Okazuje się że szkodzi mi oglądanie zooma pomimo że dla mnie to bełkot, to widok dzieci naciskanych żeby mówiły draństwa ostracyzm do bliskich.
Widok starych bliźnich co poświęcili życie dla organizacji i zostali z niczym, rozdrażnia mnie wywołuje prawdziwą agresją do tych z CK ubił bym te pionki a to mocne przegięcie, zdaje sobie sprawę że zrobił bym te szatańskie pomioty męczennikami.
To największe zdziwienie jakie doznałem w tym covidowym czasie, w 2019 bym nie uwierzył że można mnie wyprowadzić z równowagi, a jednak można.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/5._poprawka_do_Konstytucji_Stanów_Zjednoczonych
 
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline dziewiatka

Odp: Świadkowie Jehowy zwalczający choroby psychiczne w 19 października 2021
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Październik, 2021, 19:36 »
Miałem ten wątpliwy przywilej odwiedzać szpital psychiatryczny, ku mojemu zdziwieniu znalazłem tam kilku świadków lub byłych ,wykluczonych jak wyszło że coś narozrabiałem i im nie można było pomóc byli to pacjenci umieszczani w szpitalu przez sądy.Na początku była to moja inicjatywa ,później  otrzymywałem listy z prośbami o odwiedziny pisali sami pacjenci ich rodziny czasem była to informacja z B O,zdawałem sobie sprawę że w większości czas który na to poświęcę z punktu widzenia celów organizacji będzie to czas zmarnowany mimo to byłem zdecydowany odwiedzać szpital .Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że czasu nie zmarnowałem pomogłem jednemu pacjentowi wrócić do normalności mimo że to był krótko trwały sukces ale był.Zarówno lekarze jak i wspierający,ich wolontariusze nie zastąpią rodziny.