DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Transfuzja - biblijny punkt widzenia

<< < (3/3)

Gandalf Szary:

--- Cytat: Fantom w 03 Listopad, 2021, 07:43 ---@Gandalf
 Podobny wywód wyprowadził Beroean Pickets ''Are Jehovah's Witnesses Blood Guilty Because They Ban Blood Transfusions?''
 Napisy w ustawieniach.  Warto posłuchać.

https://youtu.be/U94nUZD05zo

--- Koniec cytatu ---
[/b][/size]

Faktycznie dobry film i po części wyjaśnia to, co artykuł przeze mnie zamieszczany. Odpuszczę więc dalszy ciąg artykułu.

Krystian:
To super Nemo.
Następnym razem, będę podawał źródło.

dziewiatka:
Czy ten nakaz z dziejów apostolskich należy stosować jedynie jako zakaz o aspekcie spożywczym, tylko dla tego że w prawie Mojżeszowym był zakaz spożywania krwi. W tym nakazie w jednym szeregu są wymienione ofiary składane bożkom to co uduszone i  krew na koniec nierząd .Z tego powodu że żaden z pisarzy biblijnych nie wyjaśnił o co tak naprawdę chodziło to otwiera się szerokie pole do interpretacji i każdy może mieć rację .Od całego tego grona nie możemy się dowiedzieć co autor miał na myśli bo nie żyją a wysłannik tego który 0rzypisuje sobie autorstwo tego zbioru praw  zamilkł choć w pierwszym wieku manifestował swoją obecność . Łukasz mógł potem napisać że uczestnicy tego spotkania powiedzieli  a nawet gdzieś zapisali ;postanowiliśmy duch Święty i my.Mój wniosek jest taki jeżeli boisz się tego wymyślonego prawodawcy to tak na wszelki wypadek powstrzymój się od krwi we wszelki możliwy sposób,nie jedz ,nie pij ,nie dawaj sobie w żyłę a tak w ogóle nie jedz mięsa bo jest be a nagrodą będzie wielka znajdziesz się w raju gdziekolwiek go sobie wyobrazisz.  Tak na poważnie jest wiele zakazów religijnych sprzecznych z nauką i zdrowym rozsądkiem,które prowadzą do utraty zdrowia a nawet życia to dowód że ludzie są komuś potrzebni jako oddani wierni z jakiś powodów .To znaczy że ktoś ich potrzebuje i nie Wacha się tę potrzebę realizować.A ty wyznawców którejkolwiek grupy wyznaniowej małej czy dużej milcz i słuchaj swoich pastuchów. Ja Bogusia olałem tak jak on mnie nie istniejemy dla siebie a to pozwoliło na to by życie stało się mniej skomplikowane.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej