Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy  (Przeczytany 6415 razy)

Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Październik, 2021, 23:42 »
he he dokładnie  tylko śmiać mi się chce bo 15 lat temu byłem na marginesie za to że chciałem sie szczepić na gryp miałem tysiące rozmów ze starszymi po zebraniu jak były w domu ze szczepienia to jedno zło że płady nienarodzonych dzieci słabo przebadane a dzis proszę jaka zmiana i nakaz ku,,, przepraszam ale brak mi słów !!!!
aż mnie zaciekawiło (może Blue albo Technolog nam odpowie) czy starszyzna w Twoim zborze to jacyś "nieposłuszni niewolnikowi ekstremiści" (którzy bez podstaw biblijno-strażnicowych ubzdurali sobie zakaz szczepionek) czy faktycznie kiedykolwiek organizacja zabraniała szczepionek na grypę (bo takiej rewelacji to nawet Roszada nigdy nie opisywał).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Październik, 2021, 11:10 »
aż mnie zaciekawiło (może Blue albo Technolog nam odpowie) czy starszyzna w Twoim zborze to jacyś "nieposłuszni niewolnikowi ekstremiści" (którzy bez podstaw biblijno-strażnicowych ubzdurali sobie zakaz szczepionek) czy faktycznie kiedykolwiek organizacja zabraniała szczepionek na grypę (bo takiej rewelacji to nawet Roszada nigdy nie opisywał).

Starsi w jego zborze byli szarlatanami, którzy mieli czelność dyktować komuś jak żyć bez żadnego realnego autorytetu ani profesjonalnej wiedzy. Po za tym, byli nieposłuszni niewolnikowi.

Co prawda, Strażnica na początku XX wieku była PRZECIW jakimkolwiek szczepieniom. https://www.jwfacts.com/watchtower/medical.php#vaccinations

Kilka cytatów z moim tłumaczeniem:
"Vaccination never prevented anything and never will, and is the most barbarous practice...We are in the last days; and the devil is slowly losing his hold, making a strenuous effort meanwhile to do all the damage he can, and to his credit can such evils be placed. ... Use your rights as American citizens to forever abolish the devilish practice of vaccinations." Golden Age 1921 Oct 12 p.17
Szczepienia nigdy nieczemu nie zapobiegły i nigdy tego nie zrobią. Są barbarzyńską praktyką... Żyjemy w dniach ostatnich; Diabeł powoli traci nad sobą kontrolę i zdobywa się na corar większy wysiłek by wyrządzić jak najwięcej krzywdy i przypisać sobie za to zasługę. (...) Użyjcie swoich praw jako amerykańscy obywatele by na zawsze zakazać diabelskiej praktyki szczpień.


"Thinking people would rather have smallpox than vaccination, because the latter sows the seed of syphilis, cancers, escema, erysipelas, scrofula, consumption, even leprosy and many other loathsome affections. Hence the practice of vaccination is a crime, an outrage and a delusion." Golden Age 1929 May 1 p.502

Myślący ludzie woleliby zachorować na ospę niż przyjąć szczepionkę, ponieważ ta ostatnia sieje ziarno syfilisu, raka, wyprysków, różyczki, skrofulozy, gruźlicy, a nawet trądu i wielu innych ohydnych chorób. Stąd praktyka szczepień jest oburzającą zbrodnią i urojeniem.

"Avoid serum inoculations and vaccinations as they pollute the blood stream with their filthy pus." Golden Age 1929 Nov 13 pp.106-107
Unikajcie surowicy i szczepionek, ponieważ zanieczyszczają one krwiobieg swoją brudną ropą.

Jest tego dużo więcej, ale tłumaczenie zajełoby mi kilkanaście godzin...

Najważniejsze, to fakt że organizacja wyklinała szczepienia aż do lat 50. Wtedy nastąpiła znaczna zmiana w przekazie. Niezwykle interesujący jest jednak powód dla którego tak się stało:
"The matter of vaccination is one for the individual that has to face it to decide for himself... And our Society cannot afford to be drawn into the affair legally or take the responsibility for the way the case turns out." Watchtower 1952 Dec 15 p.764
Sprawa szczepień jest sprawą jednostki, która sama musi się z nią zmierzyć i zdecydować za siebie... Naszego Towarzystwa nie stać na wciągnięcie w tę kwestie prawnie ani przyjąć odpowiedzialnośc za to, jak taka sprawa by się potoczyła.




Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Październik, 2021, 11:19 »
powoływanie się na okoliczność że do badań naukowych nad lekami/szczepionkami/itd używa się tzw. komórek macierzystych pobranych ze zwłok dzieci poczętych, które zostały poddane aborcji, jest zjawiskiem dość powszechnym i robią to nie tylko ekstremiści katoliccy, ale także protestanccy, nigdy jednak nie słyszałem aby na taką argumentację powoływał się Niewolnik.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Październik, 2021, 11:28 »
I to wszystko co opisał Blue napisano 2 i 10 lat po wyborze  oczyszonego Niewolnika na przewodnika swojego ludu w dniach ostatnich. Wyboru dokonał osobiście Jezus.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Październik, 2021, 21:55 »
W latach 50-tych Nathan Knorr latał po świecie krzewiąc jehowityzm z którego zrobił globalną religię. Okazało się że do niektórych krajów nie może być wpuszczony bez kompletu szczepień na tropikalne choroby więc Towarzystwo szybciutko zrewidowało swoje "światło" na temat szczepionek.
nihilista


Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Październik, 2021, 23:25 »
trudno mi pojąć dlaczego gdy ciało kierownicze nakazuje coś jednocześnie bardzo głupiego i zbrodniczego (np. nakazuje aby rodzice patrzyli na to że ich dzieci umierają nie przyjmując krwi) to wtedy świadkowie Jehowy słuchają, a jak ciało kierownicze nakazuje coś naprawdę mądrego (zaszczepić się i żyć) to wtedy posłuszeństwo przychodzi świadkom Jehowy z wielkim trudem.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline farlopa

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Październik, 2021, 05:49 »
Może dlatego że Biblia coś wspomina że krew jest be,a na temat szczepionki jakoś żaden werset nie da się podciągnąć?


Offline Lovely

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Październik, 2021, 07:06 »
No to ten ma ;)
A w Warszawie Wschodniej są bracia z betel? Swego czasu w niektórych zborach w Warszawie byli betelczycy. Nie wiem jak jest w Warszawie Wschodniej.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Październik, 2021, 08:39 »
Jest były betelczyk. U nas nie było takich "potrzeb".
Są tacy którzy chyba współpracują bo można ich na niektórych materiałach usłyszeć.


Offline Lovely

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Październik, 2021, 18:00 »
Jest były betelczyk. U nas nie było takich "potrzeb".
Są tacy którzy chyba współpracują bo można ich na niektórych materiałach usłyszeć.
Dzięki

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Technolog

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Październik, 2021, 19:03 »
Że tak zmienię temat  ;)
List w całości po angielsku dostępny tu:
https://avoidjw.org/all/letters/
Z list rozwijanych wybrać 2021 i przewinąć na sam dół.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Październik, 2021, 20:48 »
Dość sensownie opisane. Poszli w max bezpieczeństwa.  Ciekawe o dzieciach  info. Masz dziecko to i tak na salę nie przyjdziesz. Chyba że zaszczepisz je.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Październik, 2021, 07:23 »
Dość sensownie opisane. Poszli w max bezpieczeństwa.  Ciekawe o dzieciach  info. Masz dziecko to i tak na salę nie przyjdziesz. Chyba że zaszczepisz je.

Kolejna grupa wykluczona z aktywnego udziału w życiu teokratycznym się szykuje?

Kościół rzymsko katolicki czeka na powracających wiernych rozczarowanych religijną nowinką z Ameryki :P Kościoły otwarte bez względu na natężenie sytuacji epidemicznej, można znaleźć księdza i parafię z poglądami zbliżonymi do własnych, bo już od dawna papież sobie a episkopaty sobie, a nie jak w Organizacji, gdzie Niewolnik wciąż sprawuje jednowładztwo, nawet jeśli ostatnio nieco nadszarpnięte. A obrazić się na Niewolnika, to przekreślić sensowność bycia Świadkiem.

Może podskoczy też liczba wiernych temu odłamowi Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej czy jak im tam, o ile jeszcze działają.
« Ostatnia zmiana: 27 Październik, 2021, 07:27 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


brat_straszny

  • Gość
Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Październik, 2021, 16:39 »
Bardzo podoba mi się obecna polityka Towarzystwa, dzięki temu podziałowi na zaszczepionych niezaszczepionych, zostanie wyeliminowana cała szuria, wszyscy płaskoziemcy, fanatycy teorii spiskowych w foliowych czapeczkach, entuzjaści dokumentów z żółtymi napisami na youtube, zatwardziali kreacjoniści i ludzie kupujący strukturyzatory wody, lecznicze kamienie itd.

BARDZO, BARDZO DOBRZE - BRAWO DLA CIAŁA KIEROWNICZEGO, TAK WŁAŚNIE TRZEBA RZĄDZIĆ

Organizacja się oczyści po raz kolejny, zostaną tylko najbardziej wierni, najbardziej oddani. Każdy kto myśli nieszablonowo, po swojemu - zostanie odsiany. Brawo!


Offline Sebastian

Odp: Zebrania w Salach Królestwa - program pilotażowy
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Październik, 2021, 17:02 »
Bardzo podoba mi się obecna polityka Towarzystwa, dzięki temu podziałowi na zaszczepionych niezaszczepionych, zostanie wyeliminowana cała szuria, wszyscy płaskoziemcy, fanatycy teorii spiskowych w foliowych czapeczkach, entuzjaści dokumentów z żółtymi napisami na youtube, zatwardziali kreacjoniści i ludzie kupujący strukturyzatory wody, lecznicze kamienie itd.

BARDZO, BARDZO DOBRZE - BRAWO DLA CIAŁA KIEROWNICZEGO, TAK WŁAŚNIE TRZEBA RZĄDZIĆ

Organizacja się oczyści po raz kolejny, zostaną tylko najbardziej wierni, najbardziej oddani. Każdy kto myśli nieszablonowo, po swojemu - zostanie odsiany. Brawo!
kolejny raz dostajesz ode mnie "L" w ramach TSSK :)

najpierw pochwała: już umiesz zamknąć oczy, już umiesz kłamać, już umiesz wbrew faktom zapewniać, że czarne jest białe, a białe jest czarne, gdyż piszesz, że "dzięki temu (...) zostanie wyeliminowana cała szuria", mimo że wszyscy dobrze wiemy, że właśnie dzieki temu owa "szuria" nie zostanie wyeliminowana, ale uwije sobie wygodne gniazdko na obrzeżach Organizacji, skąd będzie prowadzić swoją dywersyjną działalność...

oczywiście, to dobrze że umiesz już "pleść 3 po 3 wbrew faktom", ale to jeszcze za mało!

Poniżej wskazuję, nad czym musisz w przyszłości popracować:

bracie_straszny, zapamiętaj: Twoje zdanie nie obchodzi nikogo!
to NIE JEST żadna ludzka organizacja, to jest Organizacja Jehowy!

aby zasłużyć na "D" trzeba było podkreślić, że taka polityka podoba sie NIE TYLKO Tobie (bo to i tak nie ma znaczenia), ale przede wszystkim podoba się Jehowie i podoba się Jego Synowi Jezusowi Chrystusowi!

trzeba było także zakończyć wypowiedź "modlitewnym" akcentem czyli publicznie podziękować Jehowie za to że Niewolnik Wierny i Rozumny po raz kolejny okazał się wierny i po raz kolejny okazał się rozumny...

następnym razem popracuj nad tym co wymieniłem, a dzisiaj (w skali "P/L/D") dostajesz "L".
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)