DYSKUSJE DOKTRYNALNE > KREW i kwestie medyczne

Dusza we krwi a ...

(1/2) > >>

rose:
   Myszkując po forum trafiłam na wątki o krwi i przyszło mi do głowy takie pytanie: wg.świadków dusza człowieka to krew.Tak przynajmniej mi tłumaczyli przed 30-tu laty. Przytaczali wersety ze Starego Testamentu.
Czyli każda kobieta co miesiąc traci kawałek duszy?

Roszada:
No i ta krew-dusza jest nieśmiertelna bo zdaje się "duszy zabić nie mogą". :)

Fantom:
Teraz ta utracona część nieśmiertelnej duszy używa skrzydełek .Jak teraz uwolnic taka duszę z always?

 ,,  Do biblijnego i klasycznego rozumienia duszy zbliżamy się raczej wtedy, gdy mówimy, że człowiek jest istotą cielesną i duchową zarazem albo że jest osobą. To bowiem chcieli powiedzieć starożytni, w tym Biblia, mówiąc o "duszy". Na skutek deformacji i niezrozumienia pojęcia duszy, a także na skutek jego wieloznaczności, słowo to jest obecnie mniej używane, także w chrześcijaństwie i teologii. Nie oznacza to jednak zapomnienia o duchowej stronie człowieka. Po prostu mówimy dziś o niej inaczej.''
http://adonai.pl/wiara/?id=68
Rose chyba wiesz,że dusza ma wiele znaczeń?Byłem ŚJ i wiem,że wg. nich dusza nie jest tylko krwią.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Dusza_(teologia_katolicka)#cite_ref-SM_10-7

Noc_spokojna:

--- Cytat: Roszada w 28 Czerwiec, 2015, 22:51 ---No i ta krew-dusza jest nieśmiertelna bo zdaje się "duszy zabić nie mogą". :)

--- Koniec cytatu ---
Jeśli krew to dusza, w/g SJ, to jak interpretują te wersety?

1Sa 18:1 bt Kiedy właśnie przestał przemawiać do Saula, dusza Jonatana przylgnęła całkowicie do duszy Dawida. Pokochał go Jonatan tak jak samego siebie.

2Ki 4:27 bt Kiedy przyszła do męża Bożego na górę, ujęła go za nogi. A Gechazi zbliżył się, żeby ją odsunąć. Lecz mąż Boży powiedział: «Zostaw ją, bo dusza jej w smutku pogrążona, a Pan ukrył to przede mną i nie oznajmił mi».

2Ma 6:30 bt Mając już pod ciosami umrzeć, westchnął i powiedział: «Bogu, który ma świętą wiedzę, jest jawne to, że mogłem uniknąć śmierci. Jako biczowany ponoszę wprawdzie boleść na ciele, dusza jednak cierpi to z radością, gdyż Jego się boję».

Psa 16:9 bt Dlatego się cieszy moje serce, dusza się raduje, a ciało moje będzie spoczywać z ufnością,

Psa 84:3 bt Dusza moja pragnie i tęskni do przedsieni Pańskich. Moje serce i ciało radośnie wołają do Boga żywego.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

falafel:
Krew to dusza, nigdzie nie jest napisane, że dusza to krew :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej