DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Marka 9:46

(1/6) > >>

hashcat:
Z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale nie znalazłam takiego wątku.
Pragnę zadać pytanie, na które nie znalazłam póki co sama odpowiedzi, a mianowicie dlaczego werset Marka 9:46 jest pominięty w wielu przekładach?

DeepPinkTool:

--- Cytat: hashcat w 25 Sierpień, 2021, 00:58 ---Z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale nie znalazłam takiego wątku.
Pragnę zadać pytanie, na które nie znalazłam póki co sama odpowiedzi, a mianowicie dlaczego werset Marka 9:46 jest pominięty w wielu przekładach?

--- Koniec cytatu ---

Zapewne z tego samego powodu co Mk.9:44  ;)
To tylko cyferki.

Blue:

--- Cytat: hashcat w 25 Sierpień, 2021, 00:58 ---Z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale nie znalazłam takiego wątku.
Pragnę zadać pytanie, na które nie znalazłam póki co sama odpowiedzi, a mianowicie dlaczego werset Marka 9:46 jest pominięty w wielu przekładach?

--- Koniec cytatu ---

Zdaniem Strażnicy wersety te dodano póżniej i nie ma ich w najbardziej wiarygodnych manuskrypotach. Powołują się na babtystę,  profesora Archibald T. Robertsona.
Mogą mieć rację, ale sam nie wgłębiałem się w ten temat.

Forsaken:
Nie tylko zdaniem strażnicy. Te wersety są tylko w Textus Receptus. Nie ma ich w Tekstach krytycznych Nestle Aland i UBS5. Dlaczego? Pytanie do biblistów. Są uznane za niewiarygodne.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Gremczak:
Ciekawe czy bóg uznaje je za wiarygodne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej