Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Marka 9:46  (Przeczytany 2371 razy)

Offline hashcat

Marka 9:46
« dnia: 25 Sierpień, 2021, 00:58 »
Z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale nie znalazłam takiego wątku.
Pragnę zadać pytanie, na które nie znalazłam póki co sama odpowiedzi, a mianowicie dlaczego werset Marka 9:46 jest pominięty w wielu przekładach?
"I saw the best minds of my generation destroyed by madness"


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień, 2021, 01:46 »
Z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale nie znalazłam takiego wątku.
Pragnę zadać pytanie, na które nie znalazłam póki co sama odpowiedzi, a mianowicie dlaczego werset Marka 9:46 jest pominięty w wielu przekładach?

Zapewne z tego samego powodu co Mk.9:44  ;)
To tylko cyferki.


Offline Blue

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień, 2021, 10:11 »
Z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale nie znalazłam takiego wątku.
Pragnę zadać pytanie, na które nie znalazłam póki co sama odpowiedzi, a mianowicie dlaczego werset Marka 9:46 jest pominięty w wielu przekładach?

Zdaniem Strażnicy wersety te dodano póżniej i nie ma ich w najbardziej wiarygodnych manuskrypotach. Powołują się na babtystę,  profesora Archibald T. Robertsona.
Mogą mieć rację, ale sam nie wgłębiałem się w ten temat.


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień, 2021, 10:19 »
Nie tylko zdaniem strażnicy. Te wersety są tylko w Textus Receptus. Nie ma ich w Tekstach krytycznych Nestle Aland i UBS5. Dlaczego? Pytanie do biblistów. Są uznane za niewiarygodne.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka



Online Gremczak

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień, 2021, 16:19 »
Ciekawe czy bóg uznaje je za wiarygodne.


Offline sawaszi

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień, 2021, 20:15 »
To proste - Marek straszy w tym wersie "Gehenną " - tych co odstąpią od wiary w Chrystusa .


Online Gremczak

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpień, 2021, 20:42 »
To proste - Marek straszy w tym wersie "Gehenną " - tych co odstąpią od wiary w Chrystusa .
A kto nigdy w niego nie wierzył gehenna go nie spotka?
Zgadza się?


Offline sawaszi

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpień, 2021, 20:55 »
A kto nigdy w niego nie wierzył gehenna go nie spotka?
Zgadza się?


Kto nie wierzy w gehenne to i większy spokój ducha ma na co dzień i lepiej śpi w nocy .
A cha dodam jeszcze ,że - wszystkie pisma w Biblii zatwierdziła (do kanonu) rada biskupów powołana przez Konstantyna Wielkiego w 3-w ne. na soborze w Trydencie - i co nie 'pasiło' - nakazano spalić .
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2021, 21:43 wysłana przez sawaszi »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpień, 2021, 21:45 »
Marek straszy ogniem gehenny, który nie jest w stanie nawet robaczka spalić.


Offline sawaszi

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpień, 2021, 22:40 »
Marek straszy ogniem gehenny, który nie jest w stanie nawet robaczka spalić.

- Nie 'bój żaby bracie w zborze , bo poza zborzem i w wodzie żaba nie bodzie'   ;) - :D
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2021, 22:42 wysłana przez sawaszi »


Offline janeczek

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Sierpień, 2021, 23:35 »
Widać tutaj światkowo katolicko zgodność narracji pousuwali co napisane ale numerów wersetów nie pozmieniali, udawanie że coś spisane 2 pokolenia po wydarzeniach kopia z kopii i my wiemy jak było bywa żałosne, jedyny komentarz głupi głupszego naśladuje
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline sawaszi

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sierpień, 2021, 00:37 »
Widać tutaj światkowo katolicko zgodność narracji pousuwali co napisane ale numerów wersetów nie pozmieniali, udawanie że coś spisane 2 pokolenia po wydarzeniach kopia z kopii i my wiemy jak było bywa żałosne, jedyny komentarz głupi głupszego naśladuje

Oj i tu ma sromotne działanie i stara zasada działania - starszym znana - i kolokwialnie zacytuje skrót  za kolegą z kabaretu (x) od  "CCC R" dzieli nas niewielka różnica ;
- "cep cepa cepem rozlicza"  :D
O Boże - zajęczał ktoś z widowni teatru tego świata i rzekł w duszy swej - historia lubi się powtarzać i ciągle to samo - jak nie dżuma to cholera , weś mnie w końcu Panie z tej planety abym mógł w spokoju dalej żyć ku Twojej chwale a i dla pożytku swego  :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sierpień, 2021, 10:04 »
Faktycznie, toć to "światkowo-katolicki" spisek.  ;) >:D


Offline Storczyk

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sierpień, 2021, 14:38 »
Aż dziwne, że 48 jeszcze nie usunęli :)


Online Gremczak

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sierpień, 2021, 15:56 »
Na przestrzeni lat nie jedno już usuwali dodawali lub zmieniali.
Nadal nazywają Słowo Boże.
Może to już hybryda?