Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Służba medyczna znowu protestuje  (Przeczytany 2733 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Wrzesień, 2021, 11:16 »
Usługi medyczne w zakresie prywatnej służby zdrowia są rozwinięte w pełni. Ich rozwoju nie ogranicza istnienie państwowej służby zdrowia a raczej możliwości inwestycyjne właścicieli lub zdolności zatrudnionej kadry medycznej.
Nigdy nie pomijałem faktu ponoszenia kosztów decyzji. Moim zdaniem, utopijna jest wiara, że w materialnym świecie można mieć coś za darmo. Nie wiem, czy istnieje gdzieś system w pełni prywatny, bądź taki gdzie można wybrać go rezygnując z państwowego wraz z obowiązkiem płacenia za tegoż. Zapewniam Cię, że w taki system nie będzie wolny od "patologii". Pojawią się "profesorowie" leczący raka nakładaniem rąk itp.
"To powiedziawszy splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego, i rzekł do niego: «Idź, obmyj się w sadzawce Siloam» - co się tłumaczy: Posłany. On więc odszedł, obmył się i wrócił widząc."[Jn.9:6,7]


Offline donadams

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Wrzesień, 2021, 11:34 »
Nie rozumiemy się. Amen.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Wrzesień, 2021, 11:38 »
Donadams, nie obrażaj się, że uważam za utopijną, próbę stworzenia idealnego systemu służby zdrowia służącego dobrze wszystkim. Uważam po prostu, że zawsze bogatych stać będzie na więcej. Jeśli masz pomysł na uzdrowienie systemu służby zdrowia, mógłbyś zbić na tym niezły kapitał.


Offline donadams

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Wrzesień, 2021, 12:17 »
Nie wiem skąd pomysł, że się obrażam. Uznałem po prostu, że to co chciałem napisać już napisałem i w kontekście tego, co piszesz, uważam że nie mam nic do dodania, co mogłoby wpłynąć na kierunek rozmowy. Streściłem to w tym, że się nie rozumiemy, ale nie musimy i luz.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.