Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Złote myśli" tyczące Świadków Jehowy (przemyślenia, skojarzenia, riposty).  (Przeczytany 10852 razy)

Offline NNN

   - Najpierw były to teksty na koszulki. Zbierałem je w epoce kamienia łupanego, nie wiedząc, że tu i ówdzie technologia już pozwala na złączenie tekstu z obrazem. Napisy na koszulkach wymuszały zwięzłość, stąd często musiałem obrabiać tekst, aby nie uronić nic z sensu, a przekazać to co trzeba.  Nie zawsze się to udawało. Napisy były na przód koszulki i na tył.  Czasami przód korespondował z napisem na plecach, czasami na plecach kończyłem to co zacząłem na klatce schodowej (znaczy piersiowej).

Motorem tego wszystkiego było pewne zdarzenie z młodości na ulicy, w czasie głębokiej komuny, kiedy żadnych napisów ani z przodu, ani z tyłu nikt nie nosił. Otóż w pewnym momencie zauważyłem dziewczę, które z przodu na wdzianku miało napisane "Obejrzyj się za mną". Zaintrygowało mnie to. Udałem, że nie widziałem tego napisu i zacząłem namiętnie przyglądać się najbliższej sklepowej wystawie. Przeszła! Patrzę za nią, a tam na plecach pisze "Co się gapisz?".

W epoce przedcovidowej,  głosiciele przy stojakach, często znając mnie choćby z tego, że już dałem im się wcześniej we znaki, udawały, że mnie nie widzą, lub nie podejmowały ze mną rozmowy jak zagajałem. Nieraz wiedziały, że jestem byłym i tym bardziej unikali kontaktów. Dla nich było to równoznaczne z obrażaniem Jehowy. Dlatego pisałem teksty na koszulkach i chodziłem wte i we wte przed stojakiem, stawałem przodem lub tyłem do stojaka. Wychodziłem z założenia, że świadek nie popełnia świętokradztwa, bo przecież nie rozmawia ze mną, a na pewno będzie go ciągnęło do przeczytania tekstu. Dlatego udawałem, że mnie absorbuje wszystko na ulicy, ale nie stojak. Ciekawe były te sytuacje, gdy się odwracałem nieraz za szybko i łapałem głosiciela jak usiłuje przeczytać cały tekst. Ale jakoś sobie radził i ja sobie też radziłem. Jak baca, który nie mając sznurówki, zawiązywał trampka dżdżownicą.

Stąd właśnie pozostał mi zbiór trafnych skojarzeń i prawd, które niejednokrotnie pochodzą nawet z naszego forum, wiec może WY jesteście ich autorami, albo to Wy je wstawiliście po raz pierwszy na forum.

- Ale do brzegu! Napisy mają numerację kolejności, a przy nich jeśli  jest oznaczenie literowe, to wersja plecowa.



1.     Świadkowie Jehowy mają co trochę  "nowe, jaśniejsze światło".
1a.   Dlatego ceny prądu idą w górę!   :D

 2.     Bóg Jehowa jest miłościwy?  w Armagedonie dokona ludobójstwa niespotykanego dotąd nigdy na ziemi.
2a.   Jehowa wymorduje 99,8% ludności. Ostoją się tylko Świadkowie Jehowy, czyli 0,2% ludności świata.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2021, 21:15 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

3.    Głosiciele, czemu uciekacie przed byłymi świadkami? Jezus też tak uciekał przed swoimi oponentami?
3a.  Uciekając przed rozmówcami pokazujecie, że nie jesteście w stanie obronić swoich wierzeń.

4.    Świadkowie Jehowy! Ostracyzm jest nielegalny w demokratycznych krajach, także w Polsce.   

4a.  Jezus nie wykluczył Judasza, chociaż wiedział, że on go zdradza, ani też stawiającego swoje warunki Tomasza.

5.    Jezus był posłany do odstępczego Izraela: do biednych i bogatych, do uczonych i niewykształconych.
5a.  Jezus jadał z celnikami i nie wykluczał Samarytan. Apostoł Piotr po trzykrotnym zaparciu się Jezusa nadal pozostawał w zborze.     
       Starszyzno z komitetów sądowniczych. Głosiciele! Czemu nie  naśladujecie Jezusa?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2021, 23:12 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline sawaszi

Apel do CK z Warwick
Przyjąć na swoje łono wszystkich wykluczonych za miłość i pomyłki w tym temacie grona starszych
Każdy może się pomylić - ale wy wzorem JEZUSA powinniście iść za JEGO przykładem i rozgrzeszać
- "co uczyniliście mojemu najmniejszemu z uczniów , to uczyniliście i mnie"
Dalej nie będę cytował ze slow Jezusa , bo dobrze znacie dalsze wersy .


Offline NNN

6.    Głosicielu! Nie musisz zapracowywać na zbawienie. Bóg zbawia z łaski.
6a.  Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę. Boży to dar, nie z uczynków, aby się kto nie chlubił (Efez. 2:8-10 BW).

7.    Który werset z Biblii głosiciele najczęściej pomijają?
7a.  5 Mojż.  18:22: "Jeśli prorok powie coś w imieniu Jehowy, a to się nie spełni, to znaczy, że Jehowa tego nie mówił"  (PNŚ).

8.    Głosiciele! Dlaczego marnujecie czas przy stojakach, zamiast iść w ślady Jezusa?
8a.  Głosiciele! Dlaczego raportujecie czas plotkowania przy stojakach?

9.    Jeśli stojak jest niemym głosicielem, to znaczy, że też ma prawo do raportowania?
9a.  Czy stojaki też wejdą do Królestwa Jehowy?

10.   Nie boję się ostracyzmu od swojej rodziny będącej nadal świadkami Jehowy!
10a. Bądź odważny! Nie bój się ostracyzmu od świadków Jehowy. 
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

11.    Śpieszcie się kochać  świadków Jehowy - tak szybko odchodzą z organizacji.
11a.  Śpieszcie się kochać "aktualne prawdy duchowe" świadków Jehowy - tak szybko się zmieniają.

12.    Ciało kierownicze świadków Jehowy mówi, iż dba o owce, a myśli, że rządzi baranami.
12a.  Ciało kierownicze hoduje świadków jak "trzodę owiec", zachowując się jak rasowy baca: "strzyże je, doi i zabija".

13.    Przywódcy świadków nie przyznają się do pedofili w wielu zborach, ale potajemnie płacą ofiarom za milczenie. Skąd mają na to finanse?
13a.  Pytaj starszych zboru, czy brat, obok którego siedzą twoje dzieci w sali królestwa, nie jest pedofilem.

14.    Jehowa nie daje sobie rady z "odstępcami" w Polsce?
14a.  "Odstępców" jest coraz więcej, a  świadków stale ubywa.
14b.  Widzisz chrzty na kongresach? Zapytaj starszych zborowych o liczbę odejść, a poznasz prawdę o swojej religii.

15.    Największym grzechem  u świadków Jehowy jest samodzielne myślenie.
15a.  Pogoda jest zmienna jak "dobra nowina" świadków Jehowy. 
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2021, 12:36 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

16.    Świadkowie Jehowy! Gdzie są wasze pieniądze za sprzedane w Polsce sale królestwa?
16a.  Kto odbiera wam waszą własność? Do kogo należą rzekomo wasze, sale królestwa?

17.    Zbory świadków Jehowy nie mają osobowości prawnej? Kto ich tego pozbawia? Jehowa, Jezus czy niewolnik?
17a.  Czy nie dlatego, aby tytularnym właścicielem wszystkich nieruchomości mogło być Towarzystwo Strażnica?

18.    Towarzystwo Strażnica nie należy do Związku Wyznaniowego Świadkowie Jehowy w Polsce. Na otwarciu sal królestwa twierdzi się  z mównic, że należą one do Jehowy.

18a.  Metodą "na Jehowę" Towarzystwo Strażnica wyłudza działki i sale królestwa od zborów. W ten sposób trafiają one do pośrednika handlu nieruchomościami.

19.    Świadku Jehowy! Czytaj, badaj, dociekaj, konfrontuj, myśl samodzielnie, wyciągaj wnioski, "patrz na ręce" przywódcom!
19a.  Głosicielu! Wiara to nie łatwowierność.

20.    Byli świadkowie nie walczą z organizacją. Oni się przed nią bronią. Są jej ofiarami.
20a.  Głosicielu! Dopóki jesteś świadkiem Jehowy, w każdej chwili możesz stać się odstępcą.
 
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2023, 21:49 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

21.    Dziękuję Bogu, że zostałem wykluczony i że nie muszę służyć człowiekowi, jego organizacji planom i regułom.
21a.  Jak byliśmy świadkami Jehowy, nie znając prawdy, to często głosiliśmy. Teraz tę prawdę znamy i nie głosimy. Zmieńmy to!

22.    Nie można być szczęśliwym żyjąc w narzuconym przez ciało kierownicze kieracie światopoglądowym.
22a.  Ślepe zaufanie do autorytetów jest największym wrogiem prawdy.       Albert Einstein.

23.    Świadkowie Jehowy są w grupie najgorzej wykształconych wyznań na świecie.
23a.  Świadkowie Jehowy są w grupie wyznań najmniej świadomych swoich praw.

24.    W raju będziesz sam. W Armagedonie  zginie twój lekarz, twoi nauczyciele i piekarz; twój dentysta i specjalista, który wyleczył cię bez użycia krwi.
24a.  Zginą twoi najbliżsi, którzy nie dochowali wierności Jehowie. Dobrze będziesz się czuł w raju jako sierota?

25.    Zbory finansują zakup działki i budowę sal  zebrań; odpowiadają za budowę, utrzymanie i administrowanie. Kto im zabrania bycia właścicielami? 
25a.  Dlaczego pozwalacie na własne ubezwłasnowolnienie, godząc się na wszechobecną kontrolę, w tym na kontrolę kont zborowych przez Towarzystwo Strażnica?
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2023, 17:21 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline sawaszi

DZIĘKUJĘ "MATCE BOZI}
I matce naturze I BOGU OJCU co mnie stworzyli takim jakim jestem  :)
Zaprawdę powiadam wam ; ciesze się z tego , że żyje i potrafię to co potrafię  :)
Każdy z nas jest tylko dziełem przypadku (naszych rodziców) i to tysz prowda  :)
A cha ; nawet róża ma kolce a i tak piękna jest dla ogrodnika  :)
Kochajcie życie - bo to fajna sprawa jest  :)
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2021, 22:27 wysłana przez sawaszi »


Offline NNN

26.    Jak to Jest? Głosiciele głoszą, aniołowie pomagają, Jehowa i Jezus nadzorują, a bogaci się tylko Towarzystwo Strażnica.
26a.  Ciało kierownicze świadków Jehowy nigdy nie kłamie. A jak kłamie, jest to po prostu "nowe, jaśniejsze światło"

27.    Świadku Jehowy! Jesteś czcicielem Boga czy ludzkiej organizacji?
27a.  Świadkowie Jehowy to wiara w jedynego, nieomylnego Boga - w Ciało kierownicze.

28.    Głosiciele! Kto was napuszcza na byłych świadków?  Jehowa? Jezus? Czy ciało kierownicze?
28a.  Głosiciele! Otwórzcie wreszcie serca i oczy!

29.    Głosicielu! Jesteś niewolnikiem Niewolnika!
29a.  Lepiej zostań niewolnikiem Chrystusa.

30.    Głosicielu! Jesteś "robolem", "mrówką robotnicą" i "użytecznym głupcem" dla ciała kierowniczego.
30a.  Wiele potępiających wypowiedzi Towarzystwa Strażnicy o innych religiach odnosi się jak najbardziej do niego samego.


Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

31.    Weryfikacja nauk i historii świadków Jehowy oraz dzielenie się tymi informacjami z innymi, pociąga za sobą ekskomunikę.
31a.  Starsi zabronili mi mówić o moich wątpliwościach pod groźbą wykluczenia. Totalna cenzura!

32.    Wszelka nauka, którą trzeba chronić przed zbadaniem, nie zasługuje na to, aby ją głosić.
32a.  Prawda nie obawia się otwartej dyskusji i nie ma lęku przed dokładnym zbadaniem jej.

33.    Bogu można i trzeba służyć w wolności, bez potrzeby wchodzenia w destrukcyjne struktury.
33a.  Destrukcyjne sekty biorą wszystko co posiadamy i czym jesteśmy: lata życia, zdolności, zdrowie, życie duchowe i dobra materialne.

34.    Niezmiernie rzadko do kultu przychodzi ktoś bez usilnych starań grupy.
34a.  Sekta aktywnie werbuje członków.

35.    Podobnie jak sekty działa oszust matrymonialny - jest on także miły, by zdobywszy zaufanie, obrabować i zranić.
35a.  On jest i tak łaskawszy od sekty - bierze tylko rzeczy, a sekta rzeczy i całego właściciela! 
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2021, 10:55 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

36.    Przyjaciele z sekty są prawdziwą i jedyną rodziną, sekta matką, guru ojcem, a doktryna sekty prawdą absolutną.
36a.  Ktoś chce odejść z sekty? Jej reakcją będzie wrogość, ostracyzm i pogarda, a nierzadko wysłanie fanatycznego mordercy.

37.    Przyjecie światopoglądu i przynależności do grupy religijnej ma odpowiadać godności osoby ludzkiej.
37a.  Musi być dostęp do niezafałszowanej informacji, w niezakłóconej sprawności umysłowej oraz w atmosferze wolności od potężnych presji, jakie może wywierać grupa.

38.    Sekty stosują techniki nazywane przez ruchy obrony - psychomanipulacjami.
38a.  Sekty, które uporczywie łamią zasady wolności religijnej należałoby z mocy prawa delegalizować, co w warunkach  Polskich  oznacza pozbawienie przywilejów, a nie prawa istnienia.

39.    Świadkowie! Dlaczego głosząc prawdę, sami boicie się spojrzeć prawdzie w oczy?
39a.  Głosiciele! Prawda Was wyswobodzi!

40.    Świadkowie Jehowy są przykrywką amerykańskiej spółki akcyjnej, która za wszelką cenę chce uchodzić za religię.
40a.  Towarzystwo Strażnica jest komercyjną spółką biznesową.

41.    Towarzystwo Strażnica jest bogatą, ponadnarodową korporacją wydawniczą.
41a.  Tajemnicza wąska grupa ludzi ze szczytów tego Stowarzyszenia bogaci się na darmowej pracy szeregowych członków para-religii z całego świata.

42.    500 osób posiadających akcje  Towarzystwa Strażnica spija śmietankę jaką wytwarzają zwykli głosiciele.
42a.  Dlaczego Stowarzyszenie Strażnica nie podaje sprawozdań z wyłudzonych przez siebie majątków wiernych?

43.    Im większą wiarę w "koniec systemu rzeczy" elita wytworzy w głosicielach, tym większe ich zaangażowanie i tym większy zysk dla wybrańców.
43a.  Byli świadkowie pełnią kluczową rolę w ujawnianiu  i uświadamianiu społeczeństwa o zagrożeniach ze strony takich sekt, jak Świadkowie Jehowy.

44.   Członkowie świadków Jehowy nigdy nie dożywają do szczęśliwego finału - do obiecywanego przez ich elitę zbawienia i raju. Ich rajem stają  się cmentarze całego świata. Głosiciele, pamiętajcie o tym!
44a.  Na cmentarzach całego świata leżą także wspaniali krasomówcy kongresowi, liderzy z Brooklynu i Warwick, wizjonerzy i utopiści, którzy też nie doczekali się  obiecywanego przez siebie wszem i wobec raju na ziemi. Ci i im podobni trafiają do raju, ale pod ziemią.   



 
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2023, 00:33 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

45.    Chwilowe błyśnięcie "nowym, jaśniejszym światłem" oślepia wiernych, powoduje pogłębianie się ciemności duchowej i niewiary.
45a.  "Nowe światło" jest tylko psychomanipulacyjnym zabiegiem, często sprytną reinterpretacją  "starego światła".

46.    Okresowe masowe odejścia z ruchu świadków Jehowy są ukrywane przed wiernymi, a przecież to z ich powodu trwa tam ciągłe       
         werbowanie nowych "dobrowolnych najemników".
46a.  Sekty wręcz perfekcyjnie wykorzystują możliwości manipulacji opinią publiczną i organizacjami praw człowieka do ... uniemożliwiania   
         publicznej krytyki swojej niechlubnej działalności oraz aby żądać dla siebie wszelkich przywilejów należnym sprawdzonym przez wieki    religiom.

47.    Wiele sekt to potężne organizacje - dysponują miliardami dolarów i własnymi mediami...
47a.  ...Zespołami bezwzględnych prawników, zorganizowanym lobbingiem, własnymi "uczonymi" i finansowym udziałem w ... walce z       
         sektami!

48.    Nie jest prawdą, że w imię tolerancji i szacunku dla odmienności religijnej, społeczeństwo powinno przyznawać równy status         każdej religii.
48a.  Pozycja uznanej i szanowanej grupy wyznaniowej wiąże się z wieloma przywilejami, a na nie trzeba zasłużyć wykazując, że jest         się godnym zaufania.

49.   W wielu religiach wymaga się całkowitego posłuszeństwa elitom, "całkowitego oddania", "stawiania spraw Bożych na pierwszym     
         miejscu"...
49a.  ... A te "Boże sprawy" obejmują przede wszystkim sprawy całkowicie ludzkie, często są to sprawy organizacji wyniesionej do rangi
         świętości.

50.    "Musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono   
         rozsądne czy też nie"  (Strażnica z XI 2013, s.20, ak. 17). ...   
50a.  ...Świadkowie Jehowy w taki sposób są ubezwłasnowolniani  przez swych przywódców.   
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2021, 14:22 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

51.    Psychomanipulacją jest werbalne, audialne, wizualne i inne działanie na psychikę człowieka lub grupy osób, które ma na celu       
         poddanie  ich maksymalnemu wpływowi i kontroli procesów myślowych i zachowań oraz przekształcenie postawy i poglądów jego lub
         grupy.
51a.  Istota tak pojętej psychomanipulacji polega na wprowadzeniu w błąd osoby lub grupy osób i wykorzystaniu ludzi pozostających w tym błędzie dla celów pożądanych przez stosującego tę psychomanipulację.


52.    Przedmiot psychomanipulacji (osoba lub grupa) nie orientuje się w prawdziwych celach tego oddziaływania.
52a.  Osoba uzyskuje wiedzę i świadomość o rzeczywistych celach kierowanych wobec niej działań psychomanipulacyjnych najczęściej w momencie opuszczenia grupy destrukcyjnej.

53.    Psychomanipulacja bardziej przypomina podstęp, aniżeli przymus tak fizyczny jak i psychiczny.
53a.  Psychomanipulacja ogranicza osobę w sferze jej wolności poglądów i przekonań, z tym jednak, iż ona o tym nie wie, akceptując oddziaływanie na nią tych procesów.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień, 2021, 16:06 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

54.    Każda grupa odrzucająca swoich byłych współwiernych zdaje sobie sprawę z kruchości własnych poglądów. Boi się konfrontacji z byłymi członkami...
54a.  ...woli zastosować   mechanizm psychomanipulacyjny, polegający na odcięciu  osób wykluczonych od grupy.
54b.    Broni się przed wpływem byłych członków na grupę, a więc  i przed masowymi odejściami.

-----------------

55.     Najskuteczniejszym, jeśli nie jedynym, sposobem obrony przed sektami jest wiedza o tym, jak działają.
55a.   Ta grupa religijna, która uniemożliwia i zakazuje ci swobodnego badania jej wierzeń, jest grupą destrukcyjną, kultem szkodliwym.

-----------------

56.    Pseudonauki świadków Jehowy nie mają nic wspólnego ze Słowem Bożym.
56a.  Pseudonauki  świadków Jehowy to śmiercionośna mieszanka prawdy i kłamstwa.
 
-----------------

57.    Nadzwyczajna pozycja jaką sobie przypisuje kierownictwo świadków, oparta jest na fanatycznym oddaniu wiernych, ślepo im posłusznych oraz na biblijnych spekulacjach. 
57a.  Świadkowie Jehowy są uzależnieni od pseudonauk wygenerowanych przez ich kierownictwo.

-----------------

58.    Świadkowie Jehowy to nieliczna grupa, która czyni wokół siebie wiele hałasu. Niektórzy myślą, że to potężny ruch (tylko 8 mln. w świecie).
58a.  Towarzystwo Strażnica jest największą w świecie firmą wydawniczą, która stara się uchodzić za religię i posiada swoich wyznawców- świadków Jehowy.

-----------------

59.    Świadkowie Jehowy reklamują nieodpłatnie serwis Internetowy międzynarodowej korporacji - jw.org, stojąc na ulicach całego świata ze stojakami.
59a.   Głosiciele reklamując serwis Internetowy Towarzystwa Strażnica stają się nieświadomymi najemnikami, "mrówkami robotnicami".
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2023, 00:40 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

60.    Świadkowie Jehowy należą do grupy kultów fundamentalistycznych, fanatycznych oraz niszczących (destrukcyjnych).
60a.  Jest to kult totalitarny, uzależniający i toksyczny, o charakterze antyspołecznym.
-----------------
61.    Świadkowie Jehowy to kult niszczący, niszczy bowiem osobowość i zabija indywidualizm jednostki, zadaje śmierć samodzielnemu myśleniu.
 61a.  Skutkiem indoktrynacji w sekcie jest zatrzymanie i cofnięcie się w rozwoju osobowościowym, aż do poziomu zagubionego dziecka.
-----------------
62.    Za co cię usunięto z grona świadków? ... - za cztery eN!
62a.  Za Nieuznawanie Niebiblijnych Nauk "Niewolnika"!
----------------
63.    Wszystkie relacje zewnętrzne nawet z najbliższą rodziną są w kulcie szkodliwym pod kontrolą.
63a.  Członek kultu jest często nie przystosowany do normalnego życia w społeczeństwie.
----------------
64.   Sekty odrzucają normy demokracji i propagują antykulturę opartą na prymacie elity uformowanej w celu zdominowania rzesz ludzkich.
 64a.  Liczne sekty mają cechy wielonarodowościowych potężnych organizacji.
----------------
65.    Sekty stosują wyrafinowane i głęboko nieetyczne metody psychomanipulacji w pozyskiwaniu członków.
65a.  Wiele sekt werbuje pod postacią  studium biblijnego.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień, 2021, 12:08 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.