BIBLIOTEKA > TEKSTY NNN (niewierny nieroztropny niewolnik)

"Złote myśli" tyczące Świadków Jehowy (przemyślenia, skojarzenia, riposty).

(1/23) > >>

NNN:
   - Najpierw były to teksty na koszulki. Zbierałem je w epoce kamienia łupanego, nie wiedząc, że tu i ówdzie technologia już pozwala na złączenie tekstu z obrazem. Napisy na koszulkach wymuszały zwięzłość, stąd często musiałem obrabiać tekst, aby nie uronić nic z sensu, a przekazać to co trzeba.  Nie zawsze się to udawało. Napisy były na przód koszulki i na tył.  Czasami przód korespondował z napisem na plecach, czasami na plecach kończyłem to co zacząłem na klatce schodowej (znaczy piersiowej).

Motorem tego wszystkiego było pewne zdarzenie z młodości na ulicy, w czasie głębokiej komuny, kiedy żadnych napisów ani z przodu, ani z tyłu nikt nie nosił. Otóż w pewnym momencie zauważyłem dziewczę, które z przodu na wdzianku miało napisane "Obejrzyj się za mną". Zaintrygowało mnie to. Udałem, że nie widziałem tego napisu i zacząłem namiętnie przyglądać się najbliższej sklepowej wystawie. Przeszła! Patrzę za nią, a tam na plecach pisze "Co się gapisz?".

W epoce przedcovidowej,  głosiciele przy stojakach, często znając mnie choćby z tego, że już dałem im się wcześniej we znaki, udawały, że mnie nie widzą, lub nie podejmowały ze mną rozmowy jak zagajałem. Nieraz wiedziały, że jestem byłym i tym bardziej unikali kontaktów. Dla nich było to równoznaczne z obrażaniem Jehowy. Dlatego pisałem teksty na koszulkach i chodziłem wte i we wte przed stojakiem, stawałem przodem lub tyłem do stojaka. Wychodziłem z założenia, że świadek nie popełnia świętokradztwa, bo przecież nie rozmawia ze mną, a na pewno będzie go ciągnęło do przeczytania tekstu. Dlatego udawałem, że mnie absorbuje wszystko na ulicy, ale nie stojak. Ciekawe były te sytuacje, gdy się odwracałem nieraz za szybko i łapałem głosiciela jak usiłuje przeczytać cały tekst. Ale jakoś sobie radził i ja sobie też radziłem. Jak baca, który nie mając sznurówki, zawiązywał trampka dżdżownicą.

Stąd właśnie pozostał mi zbiór trafnych skojarzeń i prawd, które niejednokrotnie pochodzą nawet z naszego forum, wiec może WY jesteście ich autorami, albo to Wy je wstawiliście po raz pierwszy na forum.

- Ale do brzegu! Napisy mają numerację kolejności, a przy nich jeśli  jest oznaczenie literowe, to wersja plecowa.



1.     Świadkowie Jehowy mają co trochę  "nowe, jaśniejsze światło".
1a.   Dlatego ceny prądu idą w górę!   :D

 2.     Bóg Jehowa jest miłościwy?  w Armagedonie dokona ludobójstwa niespotykanego dotąd nigdy na ziemi.
2a.   Jehowa wymorduje 99,8% ludności. Ostoją się tylko Świadkowie Jehowy, czyli 0,2% ludności świata.

NNN:
3.    Głosiciele, czemu uciekacie przed byłymi świadkami? Jezus też tak uciekał przed swoimi oponentami?
3a.  Uciekając przed rozmówcami pokazujecie, że nie jesteście w stanie obronić swoich wierzeń.

4.    Świadkowie Jehowy! Ostracyzm jest nielegalny w demokratycznych krajach, także w Polsce.   

4a.  Jezus nie wykluczył Judasza, chociaż wiedział, że on go zdradza, ani też stawiającego swoje warunki Tomasza.

5.    Jezus był posłany do odstępczego Izraela: do biednych i bogatych, do uczonych i niewykształconych.
5a.  Jezus jadał z celnikami i nie wykluczał Samarytan. Apostoł Piotr po trzykrotnym zaparciu się Jezusa nadal pozostawał w zborze.     
       Starszyzno z komitetów sądowniczych. Głosiciele! Czemu nie  naśladujecie Jezusa?

sawaszi:
Apel do CK z Warwick
Przyjąć na swoje łono wszystkich wykluczonych za miłość i pomyłki w tym temacie grona starszych
Każdy może się pomylić - ale wy wzorem JEZUSA powinniście iść za JEGO przykładem i rozgrzeszać
- "co uczyniliście mojemu najmniejszemu z uczniów , to uczyniliście i mnie"
Dalej nie będę cytował ze slow Jezusa , bo dobrze znacie dalsze wersy .

NNN:
6.    Głosicielu! Nie musisz zapracowywać na zbawienie. Bóg zbawia z łaski.
6a.  Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę. Boży to dar, nie z uczynków, aby się kto nie chlubił (Efez. 2:8-10 BW).

7.    Który werset z Biblii głosiciele najczęściej pomijają?
7a.  5 Mojż.  18:22: "Jeśli prorok powie coś w imieniu Jehowy, a to się nie spełni, to znaczy, że Jehowa tego nie mówił"  (PNŚ).

8.    Głosiciele! Dlaczego marnujecie czas przy stojakach, zamiast iść w ślady Jezusa?
8a.  Głosiciele! Dlaczego raportujecie czas plotkowania przy stojakach?

9.    Jeśli stojak jest niemym głosicielem, to znaczy, że też ma prawo do raportowania?
9a.  Czy stojaki też wejdą do Królestwa Jehowy?

10.   Nie boję się ostracyzmu od swojej rodziny będącej nadal świadkami Jehowy!
10a. Bądź odważny! Nie bój się ostracyzmu od świadków Jehowy. 

NNN:
11.    Śpieszcie się kochać  świadków Jehowy - tak szybko odchodzą z organizacji.
11a.  Śpieszcie się kochać "aktualne prawdy duchowe" świadków Jehowy - tak szybko się zmieniają.

12.    Ciało kierownicze świadków Jehowy mówi, iż dba o owce, a myśli, że rządzi baranami.
12a.  Ciało kierownicze hoduje świadków jak "trzodę owiec", zachowując się jak rasowy baca: "strzyże je, doi i zabija".

13.    Przywódcy świadków nie przyznają się do pedofili w wielu zborach, ale potajemnie płacą ofiarom za milczenie. Skąd mają na to finanse?
13a.  Pytaj starszych zboru, czy brat, obok którego siedzą twoje dzieci w sali królestwa, nie jest pedofilem.

14.    Jehowa nie daje sobie rady z "odstępcami" w Polsce?
14a.  "Odstępców" jest coraz więcej, a  świadków stale ubywa.
14b.  Widzisz chrzty na kongresach? Zapytaj starszych zborowych o liczbę odejść, a poznasz prawdę o swojej religii.

15.    Największym grzechem  u świadków Jehowy jest samodzielne myślenie.
15a.  Pogoda jest zmienna jak "dobra nowina" świadków Jehowy. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej