BYLI... OBECNI... > KWESTIE PRAWNE

ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT

(1/7) > >>

Forsaken:
Witam
Dziś po raz pierwszy dostałem pogróżki, że zostałem podany do sądu. Na moim kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCCISzgpO0AbRwU944HBDMOA
umieszczam analizy strażnic, wersetów w oparciu i teksty krytyczne biblii itd.
Ośmielam się poddawać w wątpliwość artykuły ze strony JW.org i tu jest problem. Mój (znikający adwersarz-sam usuwa sobie posty), napisał, że zgodnie z:
https://www.jw.org/pl/warunki-uzytkowania-serwisu/
nie wolno mi NIGDZIE umieszczać artykułów loga JW.org itd.
Powołuje się w szczególności na zapis:
Nie wolno ci:

Zamieszczać w Internecie (na żadnej innej stronie internetowej, w serwisie udostępniania plików lub filmów ani w żadnej sieci społecznościowej) pochodzących ze strony grafik, publikacji elektronicznych, znaków zastrzeżonych, muzyki, zdjęć, filmów lub artykułów.

Rozpowszechniać pochodzących z serwisu grafik, publikacji elektronicznych, znaków zastrzeżonych, muzyki, zdjęć, filmów razem z lub jako części jakiegokolwiek oprogramowania (nie możesz również umieszczać takich materiałów na serwerze, z którego korzystałoby jakiekolwiek oprogramowanie).

Odtwarzać, powielać, kopiować, rozpowszechniać lub wykorzystywać w jakikolwiek sposób grafik, publikacji elektronicznych, znaków zastrzeżonych, muzyki, zdjęć, tekstów lub filmów z niniejszego serwisu w celach komercyjnych lub za opłatą (nawet, jeśli nie czerpie się z tego żadnych korzyści).

Jestem ciekaw zatem, jak mam komentować artykuły na mocy prawa o cytacie, nie cytując ich ze strony JW.org?
A może zwyczajnie zabolało i chcą mnie nastraszyć?
 

Sebastian:
w jakim kraju/krajach mieszkasz? w jakim kraju/krajach są serwery z Twymi artykułami?

Forsaken:
Mieszkam w Polsce.
Nie mam pojęcia gdzie są serwery gdyż ZAWSZE podaję link do źródła w omawianym temacie.
używam Polskiej strony JW.org.
To raczej filmy, a nie artykuły.

Sebastian:
na gruncie polskiego prawa mogą Tobie nagwizdać :)

ale gdyby faktycznie ktokolwiek złożył pozew, to napisz SMS 799831259, gdyż Stowarzyszenie Wyzwoleni którego jestem Prezesem będzie wtedy chciało uczestniczyć w ewentualnym procesie

Na razie możesz pozdrowić swego rozmówcę ode mnie :)
Napisz mu, że Sebastian "życzy mu, aby Bóg Jehowa pobłogosławił jego starania" :)

Forsaken:
Dziękuję za pomoc
Jeśli tylko sytuacja się rozwinie odezwę się. Gość wulgarnie najeżdża na KK. Sprytnie usuwa własne komentarze i widać je tylko w tzw. powiadomieniach Youtube. Straszy mnie, że ma kasę i nie spocznie aż nie zamknę kanału YT. Podobno już wielu zmusił do usunięcia, a ktoś tam musiał zapłacić 16 tysięcy bo przegrał proces. 
Nie wiem czy zdają sobie z tego sprawę, ale takie straszenie to woda na mój młyn...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej