DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Modlitwa

(1/11) > >>

NieZnaPrawdy:
Kto, z tu obecnych, jeszcze się modli?
Pewnie dla nie których to pytanie zbyt osobiste.


Modliłem się bo tak mnie nauczono w dzieciństwie.
W dorosłości modlitwę traktowałem raczej jak do pewnego stopnia uciążliwy obowiązek, że
nie jako Bóg się obrazi bo się do niego nie modlę, nie znalazłem chwili aby mu poświęcić.
Myślałem co mu w tej modlitwie powiedzieć a raczej zreferować, za co dziękuję, za co przepraszam i o co proszę.

Ja się nie modlę od wielu lat i dobrze mi z tym.
O przepraszam, parę miesięcy temu pomodliłem się na głoś w obecności innej osoby.
Niestety krzak nie zapłonął a ja dalej pozostałem człowiekiem wątpiącym.

Modlitwa kojarzy mi się z powiedzeniem:
„Gadał dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu”

Jeśli ktoś ma inne doświadczenia lub spojrzenie na tę sprawę to jestem w stanie zrozumieć.




Sinéad:
Mam tak samo jak Ty.

Nadaszyniak:
mtg:
"...Panie, mówiłem, tam na gałęzi drzewa siedzi kruk. Rozumiem, że Twój majestat nie może się zniżać do mówiącego. Lecz ja potrzebuję znaku. Gdy skończę moją modlitwę, spraw, aby ten kruk odleciał. To będzie jakby skinienie w moją stronę na znak, że nie jestem zupełnie sam na świecie...

I patrzyłem na ptaka. Ale on siedział nieruchomo na gałęzi. Wtedy znowu zwróciłem się do Boga:
- Panie, mówiłem, masz słuszność. Twój majestat nie może się zniżać do moich żądań. Gdyby kruk odleciał, byłbym jeszcze smutniejszy.
Bo taki znak byłby znakiem danym mi przez kogoś równego - a więc znowu przeze mnie samego, znowu byłby odbiciem moich pragnień.
I ciągle tkwiłbym w swojej samotności.
I oddawszy cześć wróciłem.
Lecz wtedy właśnie moja rozpacz ustąpiła miejsca nieoczekiwanej radości..."

Modlitwa to monolog takie ''czary mary'', lecz mam szacunek dla osób, które zabiegają i kontynuują taką formę rozmowy z BOGIEM.

Stanisław Klocek:
Co za cel jest mej modlitwy, skoro Biblia oznajmia, że to wybrańcy mają się modlić na moje wybawienie. Proszę porównaj poniższe wyjątki.
Flp 1:19 BT2 Wiem bowiem, że to mi wyjdzie na zbawienie dzięki waszej modlitwie i pomocy, udzielanej przez Ducha Jezusa Chrystusa,


Nie wiem w jakim celu Efezjanie mają modlić się za świętych skoro ktoś święty ma już "bilet" zbawionego?
Ef 6:18 W każdej modlitwie i prośbie zanoście (...) z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich świętych


Jakub sugeruje, że grzesznik nic nie wskóra swą modlitwą lecz:
Jak 5:16 BT ... Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.
Ja 9:31 BT Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, ...

Skoro nas szaraków zbawienie nie od nas zależy, lecz od:
1 TYm 2:3-4 NWT ... miłe w oczach naszego Wybawcy, Boga, 4 którego wolą jest, by ludzie wszelkiego pokroju zostali wybawieni ...
Powie ktoś: Ale to wyszarpane z kontekstu. Owszem. Biblia tak jest zredagowana, aby mataczyć ludźmi, a nie im wyjaśniać w sposób niezbicie prosty i klarowny. Jest więc trafne metaforyczne powiedzenie.
--- Cytat: NieZnaPrawdy w 17 Lipiec, 2021, 22:39 ---„Gadał dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu”

--- Koniec cytatu ---

Nadaszyniak:
(mtg):

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej