JEŚLI KTOŚ Z NAJBLIŻSZYCH ZOSTAŁ ŚWIADKIEM... > KTOŚ Z RODZINY ZOSTAŁ ŚWIADKIEM....

Jak odeprzeć argumenty Świadka który ma świadomość kłamstw i nadużyć organizacji

(1/10) > >>

Manfred Mann:
Drodzy forumowicze

Proszę o argumenty w rozmowie z kolegą którego chciałbym wyrwać ze szponów tej zakłamanej organizacji.
Osoba ta ma świadomość tego co działo się w sprawie pedofilii, wie również o różnych błędach popełnianych przez „ciało kierownicze”.

Niemniej wypracował sobie sposób na wyparcie tego wszystkiego. Przyznam dość skuteczny i mający pewną logikę. Chciałbym mu te logikę rozbroić ale nie za bardzo wiem jak.

Oto jego argumentacja.
1) Świadkowie to jedyna organizacja aktywnie głosząca i działająca niemal na całym świecie. Jeśli nie oni to kto? Kto zamiast nich miałby być tą jedyną prawdziwą chrześcijańską organizacją?

2)Jeśli chodzi o kwestie pedofilii i inne podobne skandale to mój kolega widzi tutaj analogię do czasów królów starożytnego Izraela którzy również popełniali bardzo ciężkie grzechy ale Bóg się ich nie wyparł.

Jak konkretnie odeprzeć te dwa kluczowe argumenty?
Będę wdzięczny za odpowiedzi. 

Pozdrawiam

Siedemtwarzy:
Dzień dobry.
1. Głosi dużo religii, z katolikami włącznie. Czynią to na terenach muzułmańskich i chrzczą czasami kilka mln ludzi rocznie. Trudno żeby głosili w kraju jak Polska gdzie jest ich 95 procent.
2.biblie ponoć spisano dla naszego pouczenia, więc mając wiedzę z tamtych czasów organizacja powinna wyciągnąć wnioski. Dwa jest ponoć kierowana duchem bożym, więc nawet jeśli pedofilia się pojawiła dlaczego została ukryta przez wierchuszkę. Powinni wzorem dawnych królów zwalczać zło a nie zamiatać pod dywan..

Manfred Mann:
Dziękuję za odpowiedzi.
Co do pierwszej kwestii, kolega zadaje mi pytanie wprost: "no dobrze, może i były skandale i kompromitacje ale pokaż mi chrześcijańską religię (o takim zasięgu) która byłaby lepsza, która byłaby godna miana tej jedynej, prawdziwej."

Co mam mu powiedzieć: katolicyzm  :)) :)) :)) (ogrom zakłamania i kompromitacji katolicyzmu jest tysiące razy większy od świadkowego)

Matylda:
Manfred, człowieku daj se siana. Przestań nam tu głosić.
Nie wolno po forach dla paskudnych odstęp ów, bo się twój jehowy wkur....

Manfred Mann:
Czy ja komuś głoszę  >:D  :o

Zadaję pytania - logika i wyparcie tych ludzi jest przecież znane.

Chciałbym mu pomóc.

Rozumiem, Matyldo, że Twoim zdaniem w całym chrześcijaństwie nie ma żadnej godnej polecenia religii?


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej