DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Wypowiadanie imienia Jehowa

(1/4) > >>

Nabab:
Witam. Spotkałem się z kilkoma osobami które na początku studium NIE MOGŁY wymówić imienia 'Jehowa'. Czytając akapit mówili zastępczo 'Bóg' lub 'Jahwe'. W związku z tym zakładam temat bo nie wiem co o tym myśleć, nie wiem też czy ktoś zna podobne przypadki? Jeśli taki temat był proszę o usunięcie.

Gostek:
Sprecyzuj proszę , które to osoby nie potrafiły tego imienia wypowiedzieć na studium, ŚJ czy osoba studiującą z nimi. Bo to jest istotne..

Nabab:
Chodzi oczywiście o zainteresowanych. Warto dodać że to osoby chciały wypowiedzieć ale nie mogły.

Sebastian:
jeśli chciały ale nie mogły wypowiedzieć Tego Imienia, to "oczywisty wydaje się wniosek" że znajdowały się pod działaniem Szatana Diabła który rządzi całym współczesnym światem :)

janeczek:
Akurat wokalizacja jehowa to absolutnie durna wokalizacja tetragramu zakonnik sobie to ubzdurał i to wykombinował, nie istnieje właściwa wymowa imienia Boga brak literek żydzi to pogubili wada alfabetu piszę tak oględnie bo to mocno skomplikowany temat, wszyscy mający pojęcie o temacie używają słowa Jahwe nie jest to  oryginał ale tak się się przyjęło dla chrześcijan to poboczny temat bo zbawienie jest tylko przez Pana Jezusa jest to jedyna droga do domu Ojca, co ciekawe towarzystwo próbowało wyeliminować słowa że modlitwę zanośmy po przez Jezusa ale bezpośrednio do wokalizacji jehowa ale opór materii był tak wielki że CK się ugięło i Jezus został w tej szczątkowej ilości w tym jehowickim bełkocie, jak dla mnie to czym jest trójca dla katolika tym jehowa dla światka, jest tylko mała zagwozdka czy Pan Jezus znał jehowę i modlił się do trójcy   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej