Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co się stało ze słowem "kanał"?  (Przeczytany 1987 razy)

Offline Roszada

Co się stało ze słowem "kanał"?
« dnia: 04 Październik, 2020, 20:57 »
Ano właśnie...

Co się stało ze słowem "kanał"?

Nikt nie zauważył, łącznie z Roszadą, że zniknął nam KANAŁ...

Jutro naskrobię coś. ;)


Offline Do

Odp: Co się stało ze słowem "kanał"?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik, 2020, 22:32 »
Orgoska taktyka widzi  ;D
Zadać pytanie i zostawić w nastroju oczekiwania ...
Trochę Roszada łuknełeś orgowej manipulacji.

A swoją drogą temat może być ciekawy


Offline Roszada

Odp: Co się stało ze słowem "kanał"?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik, 2020, 22:37 »
Powiem krótko dziś: słowo kanał już nie istnieje... 8-)
Wymarły mamut... ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2020, 22:49 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Co się stało ze słowem "kanał"?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik, 2020, 22:57 »
w nietechnicznym i nieradiowym normalnym języku polskim słowo "kanał" kojarzy sie albo z gównem albo z depresją albo z oszustwem;

wszystkie trzy pojęcia kojarzą mi się ze świadkami Jehowy :)

dlatego używanie słowa "kanał" przez minione dziesięciolecia było (w mojej ocenie) prawidłowe
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Co się stało ze słowem "kanał"?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Październik, 2020, 23:01 »
Dziś powiem tak, owszem ostało się słowo, ale tylko w nagłówku w skorowidzu:

*** dx86-18 Kanał łączności ***
KANAŁ ŁĄCZNOŚCI
(Zobacz też: Ciało Kierownicze; Niewolnik wierny i roztropny; Ostatek)
Objawienie: w99 1.12 15
omówienie: re 16; w86/19 12-16
przykład łączności telefonicznej: si 9
w dobie obecnej: w13 15.7 18-20; w10 15.4 10; od05 171-172; w02 1.8 12-14; w99 1.12 15; jv 626; w94 1.10 8; re 16-17
rola Russella: w17.02 25; jv 621-623
rola wskrzeszonych pomazańców: w07 1.1 27-28; re 125
w trudnych czasach: w04 1.3 27; re 21
w I wieku: w13 15.7 16-18; it-1 94; w94 1.10 8

Reszta jutro.


Offline Roszada

Odp: Co się stało ze słowem "kanał"?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Październik, 2020, 09:42 »
KANAŁ
Manipulacja, czy celowa zmiana nazewnictwa?

Przez całe lata Ciało Kierownicze posługiwało się terminem polskim „KANAŁ” (channel):

*** Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 626 ***
Nie twierdzą, że klasa niewolnika jest nieomylna, ale uznają ją za jedyny kanał, jakim Pan posługuje się w dniach ostatnich tego systemu rzeczy. [w ang. one channel]

*** w01 15.1 s. 16 ***
Teokratycznego zamianowania dokonuje Jehowa za pośrednictwem swego Syna i widzialnego, ziemskiego kanału łączności, którym jest „niewolnik wierny i roztropny” oraz jego Ciało Kierownicze [w ang. channel]

*** w09 15.6 ss. 20-21 ak. 2 Wierny szafarz i jego Ciało Kierownicze ***
Kto jest tym niewolnikiem, czyli szafarzem, i jak on dostarcza „pokarmu we właściwym czasie”? Każdy z nas koniecznie powinien uznawać ten specjalny kanał, za pośrednictwem którego rozdzielany jest pokarm duchowy [w ang. channel]

Krytyka kanału

Od lat exŚJ śmiali się z tego określenia mówiąc, że „kanałem to ścieki płyną” i nieczystości, a nie prawdziwe nauki.
Co może dobrego być z kanału, pytali?

Zmiana kanału na narzędzie

Być może polscy tłumacze z Nadarzyna wściekali na to i w roku 2013, przy okazji zmiany tożsamości niewolnika, który stał się tylko Ciałem Kierowniczym, zmienili słowo:

„kanał” (ang. channel)

na:

„narzędzie”

W ang. Strażnicy z 15 lipca 2013 roku słowo „channel” pada 16 razy, a w polskim odpowiedniku ani razu nie oddano go jako „kanał”, ale jako „narzędzie”.
Nikt zatem już nie może mówić o ściekach...

Przykład:

*** w13 15.7 s. 20 ***
Ten wierny niewolnik stanowi narzędzie, poprzez które Jezus karmi swych prawdziwych naśladowców w obecnym czasie końca. Ustalenie tożsamości owego niewolnika ma dla nas istotne znaczenie. Właśnie dzięki temu narzędziu możemy cieszyć się zdrowiem duchowym i więzią z Bogiem [w ang. dwa razy channel]

Zamianę słowa „kanał” na „narzędzie” można też zauważyć namacalnie, porównując książkę Zorganizowani... z roku 2005 z edycjami z 2015 i 2020.

Może polscy ŚJ z Nadarzyna nie chcą być tylko jednym z wielu kanałów, bo takich jest wiele w necie. Choćby znane kanały na youtube.

Może chcą być „jedynym narzędziem”...
Bo jedynym kanałem już nie są. ;)


Offline Natan

Odp: Co się stało ze słowem "kanał"?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Październik, 2020, 12:17 »
Mam w związku z tym "kanałem" nieco zabawną historię.

Mojego znajomego Świadka na wylocie odwiedzili starsi i zapytali go w skrócie: "Czy uznajesz 'niewolnika' za kanał?". Piotr odpowiedział: "Tak, uznaję, że to jest kanał". Dowcip polega na tym, że on miał na myśli popularne określenie "kanał", jako czegoś negatywnego, np. w zdaniu: "Wpuszczają nas w kanał". Natomiast starsi mieli na myśli coś chlubnego: "jedyny kanał łączności i informacji, na styku Jehowa Bóg i ludzkość".

W ten sposób mój znajomy trochę odroczył swoje wyjście z organizacji. 


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Co się stało ze słowem "kanał"?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Październik, 2020, 15:00 »
Mam w związku z tym "kanałem" nieco zabawną historię.

Mojego znajomego Świadka na wylocie odwiedzili starsi i zapytali go w skrócie: "Czy uznajesz 'niewolnika' za kanał?". Piotr odpowiedział: "Tak, uznaję, że to jest kanał". Dowcip polega na tym, że on miał na myśli popularne określenie "kanał", jako czegoś negatywnego, np. w zdaniu: "Wpuszczają nas w kanał". Natomiast starsi mieli na myśli coś chlubnego: "jedyny kanał łączności i informacji, na styku Jehowa Bóg i ludzkość".

W ten sposób mój znajomy trochę odroczył swoje wyjście z organizacji.

Sytuację można więc podsumować, że znajomy Natana wpuścił starszych w kanał w sprawie kanału.  ;)


Offline Aliki

Odp: Co się stało ze słowem "kanał"?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj, 2021, 22:41 »
A może ktoś poszperał w starej zakazanej literaturze?


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Co się stało ze słowem "kanał"?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maj, 2021, 10:52 »
CK jako medium spirytualne ! Cudowne. Niektórzy muszą spożyć aby uwierzyć w swoje "natchnienie i posłannictwo"
Dziękuje Tym , którzy mają zdrowie i nerwy do" przeczesywania" tak zwanego pokarmu duchowego.Chwała bohaterom!