Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogłoszenia Maj PL  (Przeczytany 4484 razy)

Offline Blue

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Maj, 2021, 19:06 »
mnie sie zupełnie nie świeci lampka. Potwierdzenie darowizny służy możliwości udokumentowania tego faktu dla celów fiskalnych. Chcesz odliczyć darowiznę wyslij maila my wyślemy ci dokument I tyle.

Potwierdzeniem darowizny jest potwierdzenie przelewu bankowego/zapis transakcji kartą. Podziękowania nie są żadnym potwierdzeniem darowizny. Prośba o podanie adresu email każdego kto dokonuje wpłaty wynika zatem z jakiejś innej agendy - myślę, że taka baza danych emailów z wysokością datków, które od nich wpływają jest  bardzo praktyczna dla orga.


Offline Sebastian

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Maj, 2021, 00:05 »
dla celów podatkowych, do odliczenia darowizny wystarczy potwierdzenie wpłaty na rachunek bankowy kościelnej osoby prawnej.

organ podatkowy może sobie sprawdzić czy potwierdzenie jest prawdziwe (urzędnik sprawdzi po pierwsze czy rachunek nadawcy należy do podatnika po drugie sprawdzi czy został obciążony podaną kwotą w podanym dniu po trzecie sprawdzi czy rachunek odbiorcy należy do wskazanej kościelnej osoby prawnej po czwarte sprawdzi czy na rachunek odbiorcy wpłynęła zadeklarowana kwota w danym dniu albo w następnym dniu roboczym)

potwierdzenia emailowe mogą stanowić formę podziękowania obdarowanego dla darczyńcy ale dla celów podatkowych wszelkie potwierdzenia emailowe są zbędne gdyż urzędy radzą sobie bez nich.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline uncja

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Maj, 2021, 07:35 »
dla celów podatkowych, do odliczenia darowizny wystarczy potwierdzenie wpłaty na rachunek bankowy kościelnej osoby prawnej.



Mógłbyś jeszcze poinstruować jak przelać na konto złote kolczyki albo obrączkę z chwilą gdy zostało się wdową?
Skoro WOSP przerabia biżuterię na serduszka to i organizacja też może przyjmować biżuterię nie?
Darowizna nie znaczy tylko gotówka.Zapis jest ogólny bo życie niesie ze sobą rózne niespodzianki.


Offline Blue

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Maj, 2021, 10:07 »
Mógłbyś jeszcze poinstruować jak przelać na konto złote kolczyki albo obrączkę z chwilą gdy zostało się wdową?
Skoro WOSP przerabia biżuterię na serduszka to i organizacja też może przyjmować biżuterię nie?
Darowizna nie znaczy tylko gotówka.Zapis jest ogólny bo życie niesie ze sobą rózne niespodzianki.

W liście prośba o przekazanie emaila jest skierowana w kontekście osób wpłacających pieniądze na konto orga. Przy przekazywaniu takich specyficznych datków jak biżuteria, spadki czy nieruchomości organizacja ma inny zestaw dokumentów. Są to też przypadki rzadkie w stosunku do comiesięcznych płatności.


Offline uncja

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Maj, 2021, 10:13 »
Tak? A z których słów odczytujesz taki kontekst? Z tego co zacytowałeś to nie wynika.


Offline janeczek

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Maj, 2021, 12:32 »
Ja też słysząc to na zoom nie zrozumiałem kontekstu tego zarządzenia wyglądało niewinnie, ale Blue słusznie zauważył drugie dno tej zmiany to zakamuflowana presja a co ty gorszy tobie nie podziękowali, takie pytanko w rozmówkach a u ciebie co napisali w podziękowaniu jak z zoom kamerki nie włączasz bo nie uczesana nie masz co na siebie włożyć, chyba prawie wszyscy byliśmy jesteśmy w tej miłości bratersko siostrzanej i znamy motywacje jaki są, prowadzą sprzedaż swoich idei a do tego potrzebują pracowników więc ich motywowanie zbieranie kasy to podstawa i jak wyczują możliwość to korzystają         
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Blue

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Maj, 2021, 12:47 »
Tak? A z których słów odczytujesz taki kontekst? Z tego co zacytowałeś to nie wynika.

Heh, z kontekstu praktyki. Jestem sługą pomocniczym, różnymi rzeczami w zborze się zajmowałem, także pieniędzmi. Datki przekazywane w innej formie niż przelew to jest obecnie promil. Więc te "zachęty" tyczą się naturalnie głównie tych osób. Jeżeli ktoś by chciał przekazać "biżuterię" to są na to inne procedury, zresztą nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem. Kiedy chcesz przekazać spadek, to skontaktuje się z Tobą dział prawny i załatwia się takie rzeczy na innych zasadach, niż przesłanie potwierdzenia na maila z generycznym podziękowaniem.

No bądźmy poważni.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 285
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Maj, 2021, 16:21 »
Czy Towarzystwo przewiduje gradację podziękowań w zależności od kwoty.

Jakieś widełki np.:
  • 1-10PLN dziękujemy
  • 10-50 dziękujemy bardzo
  • 50-200 Niech Jehowa pobłogosławi twej hojności
?

A może będzie to lepszy papier listowy, ładniejsza czcionka na kopercie itp?


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Maj, 2021, 22:38 »
W części DLA NADZORCÓW SŁUŻBY/ZAPOWIEDŹ PROGRAMU KONGRESU jest wyrażenie: "Pieśnią kończącą program tegorocznego kongresu będzie nowa piosenka nosząca tytuł „Oczami wiary” (podkreślenie moje).
Nowy kierunek - gospel?!? ::)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Maj, 2021, 00:49 »
Czy Towarzystwo przewiduje gradację podziękowań w zależności od kwoty.

Jakieś widełki np.:
  • 1-10PLN dziękujemy
  • 10-50 dziękujemy bardzo
  • 50-200 Niech Jehowa pobłogosławi twej hojności
?

A może będzie to lepszy papier listowy, ładniejsza czcionka na kopercie itp?

Pewnie tak, będzie gradacja podziękowań. Nawet Pan oczekiwał, że jego słudzy będą mnożyć talenty i te już pomnożone będą przynosić Panu.
Uwaga dla starszych żonatych sióstr: radziłbym nie dawać "na ofiarę" 2 groszy, a już na pewno nie w formie dwóch monet po 1gr. To może być datek symbol i ORG może postarać się by ofiarodawczyni została wdową, fizyczną lub duchową.


Offline Koktajl

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Maj, 2021, 15:36 »
Taki swego czasu listy dostawałem.
Nic nowego z tymi podziękowaniami


Offline Blue

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Maj, 2021, 16:10 »
Tak jak pisałem wcześniej, dobrowolna decyzja by wysyłać pieniądze na konto organizacji ma mało wspólnego z prośbą o przekazanie adresu email przez wszystkich, którzy składają datki. Zaprzecza to idei anonimowych datków.


Offline uncja

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Maj, 2021, 19:36 »
Tak jak pisałem wcześniej, dobrowolna decyzja by wysyłać pieniądze na konto organizacji ma mało wspólnego z prośbą o przekazanie adresu email przez wszystkich, którzy składają datki. Zaprzecza to idei anonimowych datków.
Pozostaje odmiennego zdania gdyż żadne argumenty a propos darowizn i rozumienia tego pojecia nie padły zatem chodzi o przypadki darowizn w szerokim pojeciu tego słowa


Offline janeczek

Odp: Ogłoszenia Maj PL
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Maj, 2021, 20:58 »
Zasadniczo to masz rację uncja bo tak jak piszesz nic tam groźnego nie ma, ale org WTS zapracował sobie na podejrzliwość i dbanie o swoje finanse to co robią z salami kongresami te niekończące się zbiórki i zawsze mało hajsu, jak z głoszeniem czy napisali kiedykolwiek że jak pracujesz masz rodzinę to ileś godzin nieważne ile ale robisz dużo jak na twoje możliwość, nigdy bydlaki tak nie napiszą bo zostań pionierem haruj dla orga, ta zachłanność na czas a życie na ziemi mamy jedno jest wredna, więc lista emajli i ile kto dał jest podejrzana myślisz że NO nie dostanie notatki kto ile daje, ja jak w paście zobaczyłem ten zapis to uznałem że psychopaci że niby po armagedonie zmartwychwstałych mają przyłączać do orga, piszą głupoty mieszają w głowach starszych i po co, niby ten moczymorda Moris wniebowstąpi a oni ponękają zmarłych     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się