Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG  (Przeczytany 4765 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Kwiecień, 2021, 23:53 »
A czy wszystko nie jest dostepne w wersji online?


Offline lelaceb

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Kwiecień, 2021, 19:04 »
Moglo byc tez i tak ze te inne kościoły wyslaly Biblie po tym jak ukazal sie artykul na jworg.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka



Offline gerontas

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Kwiecień, 2021, 20:04 »
Świadkowie Jehowy piszący ten artykuł wykazali się złą wolą i celowo chcieli
przedstawić inne religie w negatywnym świetle. Nawet jeśli w chwili publikowania go inne wyznania
nie przekazały Biblii to jest bardzo prawdopodobne, że uczynią to w kolejnych dniach i zrobią to nie pod wpływem
opublikowania paszkwila na stronie jw.org.
To po pierwsze, a po drugie to: „Uważajcie, żeby nie afiszować się swoją prawością przed ludźmi.
W przeciwnym razie nie otrzymacie nagrody od swojego Ojca, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz
dary miłosierdzia, nie trąb o tym, bo tak robią obłudnicy (...)"


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Kwiecień, 2021, 20:15 »
Gerontas. Uwielbiam ten fragment


Offline Sebastian

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Kwiecień, 2021, 20:54 »
jakoś wcześniej przed epidemią także istniały szpitale w których pacjenci stykają się ze śmiercią (np. oddziały leczące nowotwory) i jakoś tam świadkowie Jehowy NIE dostarczali Biblii

czyżby medialne spotkania z kostuchą były warta opisania a niemedialne spotkania z kostuchą już nie?

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Kwiecień, 2021, 21:56 »
Istnieje coś takiego jak errata. Zawsze można napisać: na dzień publikacji artykułu było tak a teraz jest tak.
Z drugiej strony po co (wiem, że dla manipulacji) pisać o tym co kto inny dał albo nie dał. Jak ktoś mnie prosi o pomoc i prosi też kogoś innego to nie rozpowiadam wszędzie: ja to dałam a tamci to nie. Nawet nie bardzo wypada tak się zachować.


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Kwiecień, 2021, 22:22 »
Aż chce się zapytać ŚJ co do tych kłamstw: " Czy tego naprawdę naucza Biblia?"


Offline dziewiatka

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Kwiecień, 2021, 03:50 »
Nie jestem stanie stwierdzić jak było naprawdę.Nie chcę też bronić organizacji ,może ci co ogłosili ten sukces nie sprawdzili jak jak zostały wykonane dyspozycje.czy to kłamstwo na pewno takie same jak to że w zborach niszczono do cna starą literaturę. Listy były. to prawda ale nikt nie niszczył starych książek bez żelaznego zapasu.. Rozdawano ile można ale te pięć lub dziesięć sztuk zachowywano,zostały zapakowane do kartonik leżą w jakiejś szafie . W corocznym sprawozdaniu ze stanu magazynu czy jak to tam się nazywa nie uwzględnia się tych publikacji  lub pisze zgodnie ze stanem faktycznym i nikt się nie czepia. Celem listu o niszczeniu publikacji  było odkręcenie tego co narobili gorliwi inaczej  Zbiorowe magazyny literatury były zawalone nikomu nie potrzebnymi publikacjami i trzeba było to pozamiatać.


Offline Światus

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Maj, 2021, 12:46 »
Towarzystwo Strażnica prostuje kłamstwa!

Dzięki Piotrowi Andryszczakowi, który zaangażował się w prostowanie kłamstw zawartych w art. o szpitalu w Słupcy, Tow. Strażnica zmieniło treść tegoż. (Także w j. angielskim, więc sukces międzynarodowy)

Pierwotnie w art. była mowa o pracowniku, który zwrócił się do różnych Kościołów o kilka egzemplarzy Biblii. Na jego apel odpowiedzieli jedynie ŚJ, a dokładnie siostra Helena Krupa.
Tak było do wczoraj.

Dzisiaj ukazała się nowa wersja artykułu, w której nie ma mowy o "różnych kościołach" i wyjątkowości ŚJ.

Cytuj
W tym szpitalu leczy się wielu pacjentów chorych na COVID-19. Przedstawiciel administracyjny tej placówki chciał zapewnić pracownikom i pacjentom materiały, które mogłyby ich zachęcić i pokrzepić. Przypomniał sobie, że żona jego kolegi, Helena Krupa, jest Świadkiem Jehowy i bardzo ceni Biblię. Dlatego skontaktował się z nią i zapytał, czy pomogłaby mu zdobyć kilka egzemplarzy dla szpitala.

Tu link do nowego artykułu i do strony Piotra, gdzie jest cały stary artykuł.
https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/polska/Dyrekcja-polskiego-szpitala-wyraża-wdzięczność-Świadkom-Jehowy/

https://piotrandryszczak.pl/czy-prawda-jest-ze-tylko-swiadkowie-jehowy-odpowiedzieli-na-prosbe-szpitala-w-slupcy.html

W załączniku zrzut ekranu z kontrowersyjnego fragmentu starego art.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2021, 12:52 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Janna

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Maj, 2021, 13:40 »
Oczywiście żadnego komentarza czy przeprosin pod sprostowaniem nie było?

I znowu liczą na fuksa, że jak po cichutku, bez uprzedzenia, bez wyjaśnień i w białych rękawiczkach sfałszują rzeczywistość to mało kto się połapie. Niewiarygodne jak daleko zaszła hipokryzja i obłuda w tej sekcie..." a świstaki nadal siedzą i zawijają w papierki"......(wiem, że tak nie powinnam, ale po prostu nie potrafię już bez emocji komentować niczego, co dotyczy tego niebezpiecznego kultu. Niebezpiecznego tym bardziej, że zwodzi ludzi pod przykrywką prawdy i troski o nich - typowe szatańskie metody).
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Technolog

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Maj, 2021, 06:18 »
Oczywiście żadnego komentarza czy przeprosin pod sprostowaniem nie było?

Myślę myślę, gdzieś to już czytałem, no tak w powieści "Rok 1984" Orwella
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Prawdy


Offline Światus

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Maj, 2021, 11:48 »
Na stronie Piotra Andryszczaka ukazał się artykuł omawiający "nowe zrozumienie" Tow. Strażnica w sprawie podawania "jedynych, sprawdzonych i prawdziwych wiadomości"  :D
Zachęcam do przeczytania;

https://piotrandryszczak.pl/swiadkowie-jehowy-usuwaja-nieprawdziwe-zdanie-ze-swojej-strony-internetowej.html
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Sebastian

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Maj, 2021, 13:19 »
usunęli żenująco nieprawdziwe informacje - dobre i tyle
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline DontBeUnkind

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Czerwiec, 2021, 10:48 »
Wszystko fajnie, tylko już Świadkowie zapoznali się z pierwotną wersją, porozmawiali między sobą jakie te inne religie są złe i nie chcą przesłać do szpitala „swoich” Biblii, a Organizacja zawsze wychodzi naprzeciw bliźnim w tych ciężkich czasach. Żaden nie powróci do tej wiadomości, nie zauważy zmiany, ale mimo wszystko składam gratulacje za wbicie szpili Nadarzynowi.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Przekład NŚ w polskim szpitalu - kłamstwo na JW.ORG
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Czerwiec, 2021, 15:16 »
Dali się kolejny raz przyłapać na kłamstwie.
nihilista