Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja  (Przeczytany 2528 razy)

Offline Sylwester

W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« dnia: 13 Kwiecień, 2021, 21:18 »
Witam, dostałam właśnie listownie zaproszenie na komitet sądowniczy😁zarzut odstępstwo i rozpasanie, oczywiście nie planuje się zjawić i liczę na zaoczne wykluczenie. Ale chciałabym wrzucić na status watsapa ( który jest uwielbiany przez świadków) jakąś ciekawą sentencję. Coś w stylu,, wyszłam z sekty odzyskałam wolność,, Może macie jakieś pomysły 😉


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 21:44 »
"Wykluczą was z synagogi... Będą tak robić dlatego, że nie poznali ani Ojca, ani mnie." [Jn.16:2,3]


Offline agent terenowy

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 21:55 »
Może taki cytat :)

Iz 66:5 PBPNS Słuchajcie słowa Jehowy, wy, którzy drżycie na jego słowo: „Wasi bracia, którzy was nienawidzą, którzy was wyłączają z powodu mego imienia, powiedzieli: ‚Niech Jehowa będzie wychwalany!’ On też się ukaże ku waszej radości, a oni będą okryci wstydem”.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 22:42 »
Może coś w stylu

"Drodzy bracia kocham was ale jeszcze bardziej umiłowałem prawdę"


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 22:44 »
Rozumiem twoje intencje lecz wysiłek Twój prawdopodobnie daremny. Dla nich jedyny autorytet to CK a cytat z Biblii w ustach odstępcy brzmi w ich uszach jak blużnierstwo."'Dziwny jest ten świat" jak śpiewał Czesio Niemen - i nic się nie zmieniło.


Offline Trinity

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 22:52 »
gdzieś na forum ktoś miał w stopce
"Jana 4: 32 poznacie prawdę a prawda was wyzwoli"
poznałem prawdę - czas się wyzwolić.

fajne nie?
wybacz zaimek ale piszesz w żeńskim a nick masz męski
ale jakby co to nam to nie przeszkadza 😉


Offline Vog

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 23:47 »
Nie wiem ile czasu zostało do komitetu, ale zawsze możesz jeszcze listownie się odłączyć by zagrać na nosie gronu  ;D Choć to właściwie dla własnej satysfakcji, bo "bracia" potraktują Cię podobnie.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 09:47 »
Witam, dostałam właśnie listownie zaproszenie na komitet sądowniczy😁zarzut odstępstwo i rozpasanie, oczywiście nie planuje się zjawić i liczę na zaoczne wykluczenie. Ale chciałabym wrzucić na status watsapa ( który jest uwielbiany przez świadków) jakąś ciekawą sentencję. Coś w stylu,, wyszłam z sekty odzyskałam wolność,, Może macie jakieś pomysły 😉
A w czasie pandemii ten komitet ma się odbyć na żywo czy zdalnie?


Offline Sylwester

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 10:05 »
Na żywo, ,,prowokowałam" ich prawie 2 lata, i tak długo wytrzymali 😉


Offline Technolog

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 18:15 »
,,prowokowałam" ich prawie 2 lata, i tak długo wytrzymali 😉
W jaki sposób prowokowałaś?


Offline Reskator

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 18:24 »
Witam, dostałam właśnie listownie zaproszenie na komitet sądowniczy😁zarzut odstępstwo i rozpasanie, oczywiście nie planuje się zjawić i liczę na zaoczne wykluczenie. Ale chciałabym wrzucić na status watsapa ( który jest uwielbiany przez świadków) jakąś ciekawą sentencję. Coś w stylu,, wyszłam z sekty odzyskałam wolność,, Może macie jakieś pomysły 😉
Odejdż w ciszy bez fajerwerków,jak słońce znika za horyzontem.
Chyba że chcesz zrobić wrażenie a widzę że chcesz
Ale śj mają już na to wytłumaczenie:odsiew,złe towarzystwo,duch tego świata,itd itp.



Offline Siedemtwarzy

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 18:36 »
Sylwester, jeżeli wezwano Ciebie na ogłoszenie wykluczenia, omyłkowo zwanym postępowaniem sadowniczym, to już znakomita większość  zboru wie o tym więc nawet jak nie pokasowali numerów do Ciebie, to nie będą czytać statusów. Ci którzy przeczytają mogą być jak ja PIMO. Jednak jeśli już chcesz zrobić uderzenie to na status wrzuć nagranie ze swojego komitetu. To może najbardziej otrzeźwić ludzi w kręgu Twoich znajomych.
P.s. jeśli chciałbyś nagrywać, zabierz dwa telefony. Jeden przy nich ostentacyjnie wyłączasz, drugi ukryty nagrywa ( może być dyktafon). Takie wyłączenie przy nich bardzo ostudzą ich podejrzliwe natury i mniej się obawiają przywalić z grubej rury.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2021, 18:42 wysłana przez Siedemtwarzy »


Offline Sylwester

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 18:43 »
W jaki sposób prowokowałaś?
Było tego trochę,  najbardziej zabolało ich zdjęcie przy choince, które widział prawie cały zbór


Offline Warszawa wschodnia

Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 20:05 »
Było tego trochę,  najbardziej zabolało ich zdjęcie przy choince, które widział prawie cały zbór

Po takim zdjęciu to ciężko będzie najlepszym cytatem pobudzić kogoś do myślenia.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: W jednym zdaniu o wyjściu z sekty- ciekawa sentencja
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwiecień, 2021, 20:27 »
Gdzieś czytałem taki sposób na odejście z hukiem z orga.
Na komitecie wykaż maksymalną skruchę, płacz, obiecuj poprawę, przyznawaj się do wszystkiego, zdawaj się na ich łaskę, obiecuj poprawę, proś o to żeby modlili się za Ciebie, bo szatan i ten świat Cię zwiódł.
To ich może uśpić. Jak wyproszą Cię z pokoju żeby rozważyć wszystko z modlitwą i wyrok będzie ułaskawiający, to rzuć im na stół rezygnację z bycia śJ i wyśmiej ich modlitwę, ze jednak bóg jej nie wysłuchał.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi