Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JEDNI Z NAS...na liście cenzury Jehowy o jego wyznawcach.  (Przeczytany 1723 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
JEDNI Z NAS...na liście cenzury Jehowy o jego wyznawcach.
« dnia: 07 Kwiecień, 2021, 18:25 »
Jedni z nas.....

Ten film wyciska łzy i emocje.
Dotyczy wyznawców Jehowy w innym obrządku.
Po obejrzeniu można odkryć baaaardzo wiele podobieństw do wyznawców Jehowy  z jw.org I ich miłości braterskiej szczególnie w sądzie.
Dostępny na Netflix na dzień dzisiejszy.
Na żywo po obejrzeniu jestem w szoku.

Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Technolog

Odp: JEDNI Z NAS...na liście cenzury Jehowy o jego wyznawcach.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwiecień, 2021, 11:52 »
Polecam miniserial "Unorthodox". Dla świadomych ludzi gołym okiem widać podobieństwa, próby wydostania się z zamkniętej społeczności, podwójne życie niektórych wyznawców, zderzenie światów typowego członka wspólnoty z osobą, która jest jednocześnie we wspólnocie i ma dosyć ograniczeń, więc żyje normalnie. Świetny miniserial z fabułą w kilku odcinkach.


Offline Lovely

Odp: JEDNI Z NAS...na liście cenzury Jehowy o jego wyznawcach.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwiecień, 2021, 22:17 »


Polecam miniserial "Unorthodox".

Jest on oparty na książce Deborah Feldman. Niestety jeszcze jej nie czytałam.
Serial obejrzałam jednym tchem. Moim zdaniem warto obejrzeć. Chociaż wiele osób zwróciło uwagę na kilka nieścisłości przez co zbiera również negatywne opinie.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Technolog

Odp: JEDNI Z NAS...na liście cenzury Jehowy o jego wyznawcach.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień, 2021, 23:12 »

Jest on oparty na książce Deborah Feldman. Niestety jeszcze jej nie czytałam.
Serial obejrzałam jednym tchem. Moim zdaniem warto obejrzeć. Chociaż wiele osób zwróciło uwagę na kilka nieścisłości przez co zbiera również negatywne opinie.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jeśli miałbym się skupiać na nieścisłościach z książką to nigdy nie obejrzałbym żadnego serialu opartego na książce, patrz serial "Ania nie Anna"
No chyba, że masz na myśli nieścisłości merytoryczno religijne, to nie wiedziałem.


Offline Lovely

Odp: JEDNI Z NAS...na liście cenzury Jehowy o jego wyznawcach.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwiecień, 2021, 05:55 »


No chyba, że masz na myśli nieścisłości merytoryczno religijne, to nie wiedziałem.
Uwaga spoiler!
Chodzi o nieścisłości typu: z mężem nie jest w stanie współżyć. Zdiagnozowano jej chorobę i próbowano pomóc - to jest jedna z form leczenia, która znana nawet w całym pozostałym świecie. Kilka dni od ucieczki bez żadnych obaw uprawia seks z przypadkowym mężczyzną. Rzeczywista choroba raczej nie prowadzi do tak beztroskiego podejścia do seksu.
To nie jest mój argument, ale osobiście znanego mi psychologa - seksuologa.
Mi się serial nawet podobał. Na pewno chciałabym przeczytać książkę.

O ortodoksyjnych Żydach jest jeszcze Shitel. 2 pierwsze sezony są raczej o życiu w takiej społeczności.

A Anna, nie Anna nie oglądałam. Mam ogromne zaległości serialowe a książkowe jeszcze większe

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka