Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!  (Przeczytany 7068 razy)

Offline Sebastian

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Sierpień, 2021, 02:15 »
myślę że niewiara jest łaską daną nielicznym :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Sierpień, 2021, 09:07 »
A nie jest to tak ,czym większa podatność na manipulacje tym większa wiara.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2021, 09:09 wysłana przez Gremczak »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Sierpień, 2021, 12:33 »


Według "Prowadzenia rozmów" wszyscy są odstępcami, oprócz ŚJ.
Dziwi więc, że nie rozmawia się tylko z niektórymi. Widocznie są różne kategorie odstępców  :)


Możesz podać cytat?


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Sierpień, 2021, 13:17 »
Wiara czyli myślenie magiczne. Pojawia się wskutek stresu. W sytuacji bez racjonalnego wyjścia umysł człowieka stwarza wyjścia irracjonalne, "Jak trwoga to do Boga". Stąd spadek zainteresowania religią w bezpiecznych społeczeństwach.
nihilista


Offline Sinéad

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Sierpień, 2021, 15:03 »
Właśnie rozmawiałem ze spotkaną siostrą, bardzo gorliwą i oddaną organizacji. A może Jehowie, nie wiem komu ;) Zapytała mnie czy oglądam kongres. Odpowiadam, że nie. Na to Ona, że jest punkt o odstępcach i Ona ze wszystkim się zgadza i poleca mi ten punkt/wykład. Dodam, że jak był ten wykład to miała gęsią skórkę, tak mi powiedziała. No cóż, że to Ja tak nie działam na kobiety :(

Nowa metoda…Podryw na „odstępcę” ? Heh nie słyszałam o takim 😁
2018 - p.i.m.o.


Offline Światus

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Sierpień, 2021, 15:41 »

Możesz podać cytat?

"Odstępstwo to zaniechanie oddawania czci Bogu i służenia Mu, co w gruncie rzeczy jest buntem przeciw Jehowie Bogu. Niektórzy odstępcy zapewniają, że znają Boga i Mu służą, ale odrzucają nauki lub wymagania podane w Jego Słowie. Inni twierdzą, że wierzą Biblii, ale odrzucają organizację Jehowy."

Ten fragment znajduje się w dziale Odstępstwo - Definicja.

Tu są nawet 3 kategorie odstępstw, ale ja podzieliłem je na;
1. Odstępstwo "światowe" - inne religie, ateiści itp., itd. - z nimi się rozmawia.
2. Odstępstwo od organizacji - z tymi się nie rozmawia.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Sebastian

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Sierpień, 2021, 18:23 »
mam pytanie: jak brzmi po angielsku i co w sensie ścisłym oznacza "zaniechanie" w przytoczonej przez Światusa definicji?

chodzi mi o to, czy trzeba chociaż przez sekundę "służyć Jehowie", a następnie porzucić tę służbę, czy wystarczy nigdy tej służby nie podjąć.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Sierpień, 2021, 18:52 »
"Odstępstwo to zaniechanie oddawania czci Bogu i służenia Mu, co w gruncie rzeczy jest buntem przeciw Jehowie Bogu. Niektórzy odstępcy zapewniają, że znają Boga i Mu służą, ale odrzucają nauki lub wymagania podane w Jego Słowie. Inni twierdzą, że wierzą Biblii, ale odrzucają organizację Jehowy."

Ten fragment znajduje się w dziale Odstępstwo - Definicja.

Tu są nawet 3 kategorie odstępstw, ale ja podzieliłem je na;
1. Odstępstwo "światowe" - inne religie, ateiści itp., itd. - z nimi się rozmawia.
2. Odstępstwo od organizacji - z tymi się nie rozmawia.
[/b][/size]

A tu masz definicje z książki ,,Wnikliwe poznawanie pism"

ODSTĘPSTWO
Odpowiednik greckiego słowa apostasía, pochodzącego od czasownika afístemi, który dosłownie znaczy: „stanąć na uboczu; trzymać się z dala”. Forma rzeczownikowa oznacza też „odejście”, „odpadnięcie” lub „bunt” (Dz 21:21, przyp. w NW). W klasycznej grece odnosiła się do odstąpienia, oderwania się pod względem politycznym i zapewne w takim znaczeniu użyto pokrewnego czasownika w Dziejach 5:37, gdzie wspomniano o Judasie Galilejczyku, który „pociągnął” (apéstese, forma słowa afístemi) za sobą zwolenników. W greckiej Septuagincie określenia tego użyto w Rodzaju 14:4 w odniesieniu do tak rozumianego buntu. W Chrześcijańskich Pismach Greckich na ogół odnosi się ono jednak do odszczepieństwa, odstępstwa religijnego, czyli do wycofania się ze ścieżki prawdy, porzucenia wielbienia Boga oraz służby dla Niego, co pociąga za sobą całkowite wyrzeczenie się dotychczas wyznawanych zasad i wierzeń. Właśnie o takie odstępstwo od Prawa Mojżeszowego oskarżyli Pawła przywódcy religijni w Jerozolimie.

(37): Potem w czasie spisu pojawił się Judasz z Galilei i także pociągnął za sobą lud, a kiedy zginął, wszyscy jego zwolennicy również się rozproszyli. [Biblia Poznańska, Dz 5]

(14): Jeżeli bowiem wypędzasz mnie teraz z tej ziemi i jeśli mam się ukrywać przed Tobą i mam być tułaczem i zbiegiem na świecie, każdy, kto mnie spotka, będzie mnie mógł zabić. [Biblia Poznańska, Rdz 4]

Jakie cechy odróżniają odstępców od prawdziwych chrześcijan?
W 2 Tesaloniczan 2:3 apostoł Paweł zapowiedział pojawienie się odstępstwa wśród osób podających się za chrześcijan. Niektórych odstępców wymienił z imienia; należeli do nich Hymeneusz, Aleksander i Filetus (1Tm 1:19, 20; 2Tm 2:16-19). Apostołowie ostrzegali przed odstępstwem i zwracali uwagę na różne jego przyczyny: brak wiary (Heb 3:12), brak wytrwałości w obliczu prześladowań (Heb 10:32-39), porzucenie słusznych zasad moralnych (2Pt 2:15-22), słuchanie „sfałszowanych słów” rzekomych nauczycieli i „zwodniczych natchnionych wypowiedzi” (2Pt 2:1-3; 1Tm 4:1-3; 2Tm 2:16-19; por. Prz 11:9) oraz próby dostąpienia ‛uznania za prawego na podstawie prawa’ (Gal 5:2-4). Co prawda odstępcy twierdzą, że wierzą w Słowo Boże, lecz w rzeczywistości porzucają służbę dla Boga, lekceważąc dzieło głoszenia i nauczania, które Jezus Chrystus zlecił swym naśladowcom (Mt 24:14; 28:19, 20; Łk 6:46). Mogą też twierdzić, że służą Bogu, ale odrzucają Jego przedstawicieli, Jego widzialną organizację, a nawet posuwają się do ‛bicia’ swych wcześniejszych towarzyszy, by utrudnić im działalność (Lb 16:19-21; Mt 24:45-51; Judy 8, 11). Odstępcy często starają się pociągnąć za sobą drugich (Dz 20:30; 2Pt 2:1, 3). Świadomie porzucają zbór chrześcijański i przyłączają się w ten sposób do „antychrysta” (1Jn 2:18, 19). Osoby, które odstępują od zboru chrześcijańskiego, czeka zagłada — podobnie jak to było w wypadku odstępczych Izraelitów (Heb 6:4-8; 2Pt 2:1; zob. TOWARZYSTWO).

« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2021, 19:00 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Sierpień, 2021, 20:27 »
(mtg): myślę, że moja wypowiedź nie powinna być w tym wątku, lecz nie wiem w którym temacie zamieścić.
Dlatego jasno wypowiem, że każdy ex-sj, nie JEST ODSTĘPCĄ, wielu po odejściu z (Ww) nadal szanuje PS, przestrzega zasad w nim zawartych, modli się i wierzy w BOGA inni natomiast utracili wiarę, ale to nie znaczy, że potępia zawarte w niej Słowo Boże ( ja, jednak mam inne odczucie … do tej ''KL'').
Ex-sj, jasno wyraźnie przedstawiają wszystkie nieprawidłowości jakie interpretuje (Ww), więc nie powinni przylepiać sobie łatkę jako ODSTĘPCA??.. nie wydaje się, że to szczere i uczciwe.
Wielu stosuje zasadę z listu Efez 4:25 '' Przeto, odrzućcie fałsz mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim, ponieważ Jesteśmy członkami należącymi do siebie nawzajem'' (PNS) ten wers dla Tych kto tkwi w (Ww), może przemówi do rozsądku.
Natomiast dla osób, które nie uznają ''SREBRANKI'', czytamy w nieprzekłamanym PS  Ef 4,25 ''Dlatego odrzuciwszy kłamstwo: niech każdy z was mówi prawdę do bliźniego, bo jesteście nawzajem dla siebie członkami. '' (BT)
Więc jaki odstępca ...?, mamy inny pogląd względem tego ruchu religijnego, nie oczerniamy, nie kierujemy w ich stronę żadnego kłamstwa lecz ujawniamy (Ww) matactwa i przekoloryzowane wyjaśniane wersety.

Według (Ww), to odstępstwo ale ja tak nie uważam, gdyż mogę stwierdzić posługując się powyższym zacytowanym wersem , PISZĘ, MÓWIĘ szlachetną czystą PRWADE i wiele OSÓB na tym Forum również to czyni.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Sierpień, 2021, 20:38 »
No włanie. Nie powinno być wykluczenia oraz oskarżenia o odstępstwo za krytykę organizacji. Światus dobrze zauważył. z jednej strony CK pisze, że jest omylne i nie natchnione, a z drugiej strony wyklucza osoby za krytykę i podważanie nauk CK. Tak czy owak osoby niezgadzające się z oficjalną nauką, nawet taką odjechaną jak nauka o pokoleniu zazębiającym się, szansy na zrozumienie nie ma.  Wszystko trzeba brać na wiarę, nawet jak to nie ma podstaw biblijnych.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2021, 20:40 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Sierpień, 2021, 01:25 »
Wiadomo, że odstępcy kuszą do złego. w tym przypadku do oglądania programu kongresowego.
   A ja tak trochę z drugiej strony tego medalu.
   To nie jest nic złego, tylko czy wszyscy znajdą siłę żeby tego spokojnie wysłuchać.
   Przemówienie Splane'a super, zwłaszcza dla nas, wychodzących mentalnie stamtąd.
   Otrzymaliśmy doskonałe wskazówki od samego namaszczonego, omylnego i nienatchnionego członka Ciała Kierowniczego.

   Co robić? Czego nie robić?
   Co mówić? Czego nie mówić?
   Jakich pytań się spodziewać i jak na nie odpowiadać?
   Jeśli mamy myślenie odstępczuchowe?
   Dokładna instrukcja z samego świadkowskiego "nieba" jak rozpoznać odstępcę w zborze!

   
   Zwłaszcza, gdy jeszcze tam musimy tkwić z różnych powodów.
   I nie chcemy się dać zdemaskować, jako ta chodząca trucizna.
   Świetne wskazówki, korzystajmy z nich.
   A więc powodzenia dla wszystkich tych, co z żelazną miną muszą tkwić w tej strażnikowej karuzeli.
   Ale mentalnie już są o lata świetlne od nich.
   CK zapomina, że każdy kij ma dwa końce, a proca nawet trzy.
   I gumę z kamieniem.
   ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2021, 01:39 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline hashcat

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Sierpień, 2021, 13:24 »
Pamiętaj, że zachęcali do dyskusji nad każdą częścią kongresu  :D
Jak zachować kamienną twarz? Pomyśl o pogrzebie... organizacji.  :'(

NieZnaPrawdy

Według "Prowadzenia rozmów" wszyscy są odstępcami, oprócz ŚJ.
Dziwi więc, że nie rozmawia się tylko z niektórymi. Widocznie są różne kategorie odstępców  :)

Podyskutowałabym w gronie zborowym na temat ostatniego przemówienia, ale nie wiem jakby się to mogło dla mnie skończyć  :-X
Z tą żałobą to trafne, to chyba najsmutniejsze zgromadzenie w mym życiu jak do tej pory.
Anyway, jak już tu było chyba niejednokrotnie wspominane, to przemówienie o odstępcach jest po prostu żałosne. Momentami aż chciało się krzyczeć. Nie wiem czy mówca powiedział choć jedno sensowne zdanie. Oczywiście zaprzeczanie samemu sobie, hipokryzja. Włączam sobie zaraz analizę Lloyda Evansa, ciekawa jestem co ma na to do powiedzenia na ten temat. Nie mogę się teraz odnieść do postu Gandalfa o siostrze komentującej eten punkt, ale u mnie po oglądnięciu większość dyskusji opanował ten temat (jak to gospodarze się zgadzają z tym całkowicie) i ręce mi opadły  :P

   A ja tak trochę z drugiej strony tego medalu.
   To nie jest nic złego, tylko czy wszyscy znajdą siłę żeby tego spokojnie wysłuchać.
   Przemówienie Splane'a super, zwłaszcza dla nas, wychodzących mentalnie stamtąd.
   Otrzymaliśmy doskonałe wskazówki od samego namaszczonego, omylnego i nienatchnionego członka Ciała Kierowniczego.

   Co robić? Czego nie robić?
   Co mówić? Czego nie mówić?
   Jakich pytań się spodziewać i jak na nie odpowiadać?
   Jeśli mamy myślenie odstępczuchowe?
   Dokładna instrukcja z samego świadkowskiego "nieba" jak rozpoznać odstępcę w zborze!

   
   Zwłaszcza, gdy jeszcze tam musimy tkwić z różnych powodów.
   I nie chcemy się dać zdemaskować, jako ta chodząca trucizna.
   Świetne wskazówki, korzystajmy z nich.
   A więc powodzenia dla wszystkich tych, co z żelazną miną muszą tkwić w tej strażnikowej karuzeli.
   Ale mentalnie już są o lata świetlne od nich.
   CK zapomina, że każdy kij ma dwa końce, a proca nawet trzy.
   I gumę z kamieniem.
   ;D ;D

No właśnie postrzegam to za ciekawy zbieg okoliczności to przemówienie w takim momencie życia  :P
A ktoś ma tu jakieś przemyślenia o filmie o Danielu?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2021, 13:34 wysłana przez hash.cat »
"I saw the best minds of my generation destroyed by madness"


Offline Blue

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Sierpień, 2021, 15:46 »
Jeśli chodzi o film o Danielu, to bez grama sarkazmu, byłem pod dużym wrażeniem. Dość sprawny scenariusz, aktorstwo nadal drętwe, choć zdecydowanie lepsze niż rok temu. Najsłabiej wypada główny aktor, ale już Nabuchodonozor bardzo przyjemnie mnie zaskoczył.
Natomiast największe wrażenie robią efekty specjalne oraz CGI. Widać, że organizacja ma w swoich szeregach bardzo utalentowanych grafików, którzy muszą pracować na branżowym (drogim) sprzęcie. Podobało mi się też to, jak psychodelicznie zostały oddane wizje Daniela oraz sny Nabukadnecara. Widać też inspiracje filmem superbohaterskim. Ścięcie "drzewa" przez anioła wyglądało bardzo podobnie do sceny wejścia Capitan Marvel z filmu Avengers: Infinity War. Ten film naprawdę musiał sporo kosztować.

Co prawda, nadal Strażnica mocno korzysta z Licentia Poetica, dodając Danielowi rodziców oraz siostrę lub fragment o "niewykrwawionym" mięsie (w księdze Daniela nie ma o tym mowy).

Na pewno dużo lepsza cześć programu niż te rozpaczliwe ostatnie przemówienie, na którego temat można by napisać z dwie prace naukowe.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2021, 15:48 wysłana przez Blue »


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Sierpień, 2021, 18:04 »
Widać że korporacja dokonała fachowej kalkulacji SWOT używając wszelkich dostępnych narzędzi marketingowych i analitycznych jakich współczesna technologia jest w stanie dostarczyć i doszła do jedynego możliwego wniosku - czas skończyć z drukowanymi publikacjami, nikt już się nie zwabi na tę formę przekazu, czas inwestować w nowoczesne multimedia. Trzeba pokazać dzieciakom dobrze zrobione filmy o Biblii zanim zobaczą cos innego bo co za młodu wsiąknie w istotę szarą to już z niej nie wyjdzie i dzieciak całe życie będzie za tym tęsknił.
nihilista


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: KONGRES 2021 - Silni dzięki wierze!
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Sierpień, 2021, 20:15 »
Wprowadzanie filmów odbywało się jeszcze przed pandemią. Głoszenie z filmikami, pokazy instruktarzowe na zebraniu służby, zebrania niedzielne z udziałem namaszczonych na telebimie. Pewnie mieli to już wcześniej zaplanowane, a Covid 19 ułatwił i przyspieszył tego typu działanie.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,