Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?  (Przeczytany 4341 razy)

Offline Estera

Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Marzec, 2021, 09:52 »
Świadkowie analizując sytuację na chłodno zawsze powiedzą, że transfuzji nie przyjmą.
Ale gdyby zajrzało im w oczy widmo śmierci, to trudno powiedzieć czy nie wezmą transfuzji (oczywiście w ukryciu).
   W moim zborze dokładnie zdarzyła się taka sytuacja.
   Dla ratowania życia, przyjęto krew.
   Po kilku miesiącach człowiek zmarł, a w zborze skwitowano, że ...
  "Dla kilku miesięcy życia, sprzedał swoją wieczność!"
   Starsi wiedząc o tej sytuacji szybciutko wykluczyli tę osobę więc nawet pogrzeb nie był teokratyczny.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Marzec, 2021, 09:57 »
To moje osobiste przekonanie. Gdybym wiedział, że czeka mnie trudna operacja, to wolałbym zmagazynować swoją krew przed zabiegiem. Z jednej strony zabezpieczyłbym się przed wykrwawieniem na stole operacyjnym, a z drugiej strony byłbym pewny, że jakiegoś syfu nie złapie.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Marzec, 2021, 10:06 »
 :) Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne? Na pewno jest bezpieczniejsze od oddychania. Nie mogę odnaleźć źródła, ale natknąłem się kiedyś na pewną publikację, w której zamieszczone były badania na bardzo licznej liczbie ludzi. Wykazano tam, że wśród grupy ludzi, którzy przyjęli transfuzję i umarli, wszyscy oddychali. Natomiast wśród ludzi, którzy kiedykolwiek oddychali i umarli ci, którzy przyjęli transfuzję byli w mniejszości.  ;)


Offline Światus

Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Marzec, 2021, 12:03 »
A może mój świadek ma rację i rzeczywiście przyjmowanie krwi jest niebezpieczne?  :o

Dla Świadków na pewno jest niebezpieczne.
Wyrzuty sumienia nie dają spać po nocach.
Jednak, po przyjęciu transfuzji, mają możliwość rozmyślania o tym.
Gdyby nie przyjęli, mogliby z czystym sumieniem umrzeć.

Pozostałe 99,99% ludzkości (ŚJ stanowią ok. 1 promila) żyje i ma gdzieś, czego AKTUALNIE uczy Towarzystwo Strażnica.
Zapytaj kolegę, dlaczego na stronie jw.org Towarzystwo Strażnica zrzeka się odpowiedzialności za porady medyczne, których udziela?

O leczeniu raka lewatywą nie wspomnę...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Fantom

Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Marzec, 2021, 13:42 »
 Przejrzyście w tym nagraniu wytłumaczono na czym polegał zakaz z Dz.Ap. Temat omawia były starszy ŚJ. Główne omówienie zaczyna się od 20 min.. Wcześniej dość długi wstęp nakreślający znaczenie krwi. Napisy w j.polskim w ustawieniach. Moim zdaniem krótko na temat i w dość łatwy sposób zbijający ''naukę''  ŚJ. Faktycznie jest tak, że CK  w całej swojej narracji pomija kontekst pozostałych wersów z Dz.Ap., a ŚJ często twierdzili, że nie wyrywa się wersetów z kontekstu.

https://www.youtube.com/watch?v=U94nUZD05zo&t=120s  ''Are Jehovah's Witnesses Blood Guilty Because They Ban Blood Transfusions?''
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gamrott

Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Marzec, 2021, 18:48 »
Dziękuję za wszystkie wiadomości. Na pewno mi się przyda, choć wydaje mi się, że niektórzy nie do końca mnie zrozumieli bo moim celem nie jest się z kimś pokłócić, a do tego mogłoby doprowadzić odwoływanie się do historii wyznania czy przekomarzanie na jakieś anegdotyczne argumenty.

Napiszę Ci jak jest w oficjalnej doktrynie organizacyjnej. Stary Testament chrześcijan nie obowiązuje. Ta nauka jest oficjalna w podstawie nauczania nowych kandydatów na narybek organizacyjny.

A może napisz co ty uważasz, a nie co twój znajomy!!

Jestem tolerancyjny i uważam, że każdy ma prawo sobie wierzyć w co sobie zechce, gorzej jeśli w imię tego wyznania każe umierać dziecku i tylko dlatego dyskutuję z tym świadkiem na taki temat - żeby zmienić jego postrzeganie tej sprawy.
Czekam z niecierpliwością na coś, co rzeczywiście mogłoby wskazać, że słowa skierowane do Noego już nie obowiązują Świadka Jehowy, ale z filmu, który ktoś wysłał na dole wynika, że chyba obowiązuje.

Przejrzyście w tym nagraniu wytłumaczono na czym polegał zakaz z Dz.Ap

Dzięki  ^-^


Offline PoProstuJa

Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Marzec, 2021, 19:01 »
Jestem tolerancyjny i uważam, że każdy ma prawo sobie wierzyć w co sobie zechce, gorzej jeśli w imię tego wyznania każe umierać dziecku i tylko dlatego dyskutuję z tym świadkiem na taki temat - żeby zmienić jego postrzeganie tej sprawy.

Gamrott wybierasz się z motyką na słońce  ;D
Świadkowie rozmawiają z ludźmi nie po to, żeby się czegoś od nich nauczyć i zmienić swoje poglądy. Robią to, ponieważ po pierwsze muszą (a czas poświęcony na rozmowę raportują i co miesiąc przekazują starszemu swojego zboru), a po drugie chcą zmienić Twoje poglądy! I zrobić z Ciebie Świadka!

Musiałbyś trafić na Świadka o wyjątkowo otwartym umyśle, aby po jednej rozmowie zmienił on pogląd na temat krwi. Ty jesteś tylko "człowiekiem ze świata". Świadkowie słuchają Cię z grzeczności, tylko po to żeby móc kontynuować dialog, a nie po to żeby się od Ciebie czegoś dowiadywać.
Gdy zaczniesz mówić kontrowersyjne dla nich rzeczy, to nałożą klapki na oczy i uszy i stwierdzą, że już muszą iść.

Aczkolwiek może za 5 lat ten Świadek przypomni sobie rozmowę z Tobą i będzie miał jakieś przemyślenia (na przykład musząc dokonać decyzji czy przyjmie krew w nagłym wypadku)?! Często jednak dziś zasiane ziarno u Świadka musi bardzo długo kiełkować...!



DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Marzec, 2021, 20:17 »
Dziękuję za wszystkie wiadomości. Na pewno mi się przyda, choć wydaje mi się, że niektórzy nie do końca mnie zrozumieli bo moim celem nie jest się z kimś pokłócić, a do tego mogłoby doprowadzić odwoływanie się do historii wyznania czy przekomarzanie na jakieś anegdotyczne argumenty.
Jestem tolerancyjny i uważam, że każdy ma prawo sobie wierzyć w co sobie zechce, gorzej jeśli w imię tego wyznania każe umierać dziecku i tylko dlatego dyskutuję z tym świadkiem na taki temat - żeby zmienić jego postrzeganie tej sprawy.
Czekam z niecierpliwością na coś, co rzeczywiście mogłoby wskazać, że słowa skierowane do Noego już nie obowiązują Świadka Jehowy, ale z filmu, który ktoś wysłał na dole wynika, że chyba obowiązuje.

Dzięki  ^-^

To że słowa skierowane do Noego już nie obowiązują Świadka Jehowy udowadniają sami Świadkowie Jehowy właśnie.
Skoro świadkowie z taką lubością pragną się stosować do słów:
"Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia."[Rdz.9:3,4]
to dlaczego z wielkim obrzydzeniem odrzucają następujący po powyższych słowach nakaz Boży:
"[Jeśli] kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga"[Rdz.9:6]
Dlaczego Świadkowie Jehowy mają ten nakaz w d... , tzn w głębokim poważaniu? Dlaczego nie przelewają krwi ludzi, którzy zabili człowieka. W moim zborze znam dwa takie przypadki jawnego lekceważenia tego nakazu Bożego. Jeden brat śmiertelnie potrącił pieszego a drugi jest winien krwi współbrata bo nie miejsce pracy do którego go skierował nie było zabezpieczone?

To Świadkowie Jehowy stosują się do nakazów danych Noemu czy nie?

Swoją drogą nakazy dla Noego zgodnie ze słowami Boga nie obowiązywały ludzi spoza narodu Izraelskiego. Zgodnie z wolą Boga ludzie spoza narodu wybranego mieli jadać niewykrwawione mięso.
"Nie będziecie spożywać żadnej padliny. Dasz to do spożycia przychodniowi w twej miejscowości albo sprzedasz obcemu, bo ty jesteś narodem świętym dla Pana, Boga twego."[Pwt.14:21]


Offline Światus

Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Marzec, 2021, 16:45 »
Czekam z niecierpliwością na coś, co rzeczywiście mogłoby wskazać, że słowa skierowane do Noego już nie obowiązują Świadka Jehowy, ale z filmu, który ktoś wysłał na dole wynika, że chyba obowiązuje.

Dobrze, że wspominasz o Noem  :)
Zastanawiam się jednak, co Noe ma wspólnego z BEZPIECZEŃSTWEM przyjęcia transfuzji?
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marzec, 2021, 17:22 »
Dobrze, że wspominasz o Noem  :)
Zastanawiam się jednak, co Noe ma wspólnego z BEZPIECZEŃSTWEM przyjęcia transfuzji?
[/b][/size]
Po potopie nosił w swojej torbie środki krwiozastępcze ::) Tak na wszelki wypadek >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gamrott

Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Marzec, 2021, 21:40 »
Dzięki za pomoc we wszystkim!  :)
Oczywiście żadne dyskusje nic nie dały, że nawet nie chce mi się rozpisywać...


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Marzec, 2021, 22:03 »
Dzięki za pomoc we wszystkim!  :)
Oczywiście żadne dyskusje nic nie dały, że nawet nie chce mi się rozpisywać...

Dokładnie, nawiązując do programu pewnego rozmodlonego pana: "Nie warto rozmawiać".  ;)


Offline Lovely

Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Marzec, 2021, 22:11 »
Dzięki za pomoc we wszystkim!  :)
Oczywiście żadne dyskusje nic nie dały, że nawet nie chce mi się rozpisywać...
Jedną rozmową nic się nie zmieni, ale kropla drąży skalę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Marzec, 2021, 22:23 »
Oczywiście żadne dyskusje nic nie dały

Dyskusje gdzie 2 strony mają ugruntowane poglądy z reguły tak wyglądają, nawet w sprawach błahych, nie mówiąc już o kwestiach tak polaryzujących jak polityka czy religia. Ludzie rzadko zmieniają własne poglądy na skutek rozmowy, zwłaszcza polemicznej. Żeby człowiek zmienił pogląd musi dojść do wniosku, że sam to zrobił. I prędzej wpłyną na to doświadczenia życiowe niż argumenty. A jeśli argumenty, to raczej te które płyną z kilkudziesięciu rozmów niż z jednej.


Offline Sebastian

Odp: Czy przyjmowanie krwi jest bezpieczne?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Marzec, 2021, 22:42 »
Jedną rozmową nic się nie zmieni, ale kropla drąży skalę
zgadza się, czego dowodem jest moja obecność tutaj.

Dzisiaj aż mi samemu nie chce się wierzyć, jak wielką drogę w życiu przeszedłem pod względem światopoglądowym, gdyż kiedyś (jako pionier pomocniczy a potem pionier stały) byłem wręcz książkowym przykładem fanatyka o zamkniętym umyśle.

Pamiętam do dzisiaj wiele rozmów na moim terenie.
Pamiętam wiele argumentów które wtedy słyszałem i odrzucałem, a z którymi dzisiaj zgadzam się.
Ten zbiorowy wysiłek kilkudziesięciu osób, które (zamiast po prostu trzasnąć drzwiami) rozmawiały ze mną, nie poszedł na marne.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)