Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P  (Przeczytany 3169 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Marzec, 2021, 08:56 »
Mam prośbę o wrzucenie szkicu wykładu pamiątkowego S-31-P.


Offline Estera

Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Marzec, 2021, 12:25 »
No nie jest. Dusi i zabija, szczególnie jak z ekranu jątrzy się mowa nienawiści wobec odstępców (...)
Jednakże, bardzo kocham swoją żonę i jej rodzinę. Wiem, że moje jawne odstępstwo przyniosłoby mnóstwo cierpienia.
Cierpienia oczywiście za które nie będzie odpowiedzialny ja, ale organizacjia. Mimo wszystko, w mojej mocy jest na razie je powstrzymać.
Miną może lata, ale problem rozwiąże się sam. Na razie po prostu coraz mnie mniej w orgu i zamierzam obstawać przy tym kursie.
   Uważam.
   Że to jest bardzo rozsądne i mądre podejście.
   Nie ma co strugać z siebie na siłę bohatera, stwarzać dodatkowych problemów i robić sobie pod górkę.
   Bardzo dobrze przewidując, jakie na 100% będą efekty naszej decyzji.
   Rozumiem taką postawę, bo sama jestem w podobnym położeniu, choć zupełnie w innym kierunku i z innych powodów.

   Mój bardzo dobry, od kilku lat wybudzony znajomy, były wieloletni, gorliwy starszy, mówi ...
   Że nie ma się co na siłę pchać w paszczę lwa, skoro jest możliwość uniknięcia tego!!!
   Nie dając powodu do powołania komitetu sądowniczego, latami można tam tkwić.
   Powoli i bardzo świadomie odpływając na swoją upatrzoną mieliznę :-* :-*
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline John

Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Kwiecień, 2021, 15:37 »
a szkic wykładu specjalnego jest ???????

i może video

John


Offline Diotrefes

Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 00:10 »
Nr 24   Czy znalazłeś „niezwykle cenną perłę”?
UWAGA: Zachęć słuchaczy, żeby robili wszystko, co konieczne, żeby skorzystać z błogosławieństw Królestwa Bożego. W przemówieniu przewidziano wyświetlenie filmu oraz ilustracji. Możesz wykorzystać załączone ilustracje, żeby omówić wskazane punkty szkicu
JAK ROZWIĄZAĆ PROBLEMY LUDZKOŚCI? (4 min)
Współczesny świat jest pełen problemów i cierpień
Ludzie wkładają mnóstwo wysiłku w to, żeby poprawić sytuację, ale ich starania nie przynoszą spodziewanych rezultatów
Jezus uczył, że jedynym rozwiązaniem problemów ludzkości jest Królestwo Boże
Żeby zilustrować, jaką wartość ma prawda o tym Królestwie, podał dwa przykłady [odczytaj Mateusza 13:44-46] (w14 15.12 s. 10, ak. 16-18)
W jednym z nich pewien człowiek pracujący na polu natknął się na ukryty skarb, chociaż wcale go nie szukał [ilustracja 1]
W drugim przykładzie wędrowny kupiec poszukuje szlachetnych pereł [ilustracja 2]
Obaj mężczyźni dużo poświęcili, żeby zdobyć coś bardziej wartościowego
Przykłady Jezusa skłaniają nas do przemyślenia, jak my reagujemy na prawdę o Królestwie
CZYM JEST „KRÓLESTWO NIEBIOS”? (4 min)
Królestwo Boże było głównym tematem nauk Jezusa (Łk 8:1)
Jest to rząd, który Bóg ustanowił w niebie i który zastąpi ludzkie rządy (Dn 2:44)
Jehowa wyznaczył Jezusa Chrystusa na Władcę tego Królestwa (Obj 11:15)
Bóg pragnie, żeby wszyscy chcieli żyć pod rządami Królestwa i skorzystać ze związanych z tym błogosławieństw (Dz 10:34, 35)
DLACZEGO PRAWDA O KRÓLESTWIE JEST TAKA WARTOŚCIOWA? (7 min)
Bóg posłuży się Królestwem, żeby zrealizować swoje zamierzenie co do ziemi i ludzkości (Mt 6:10)
Dokonując cudów, Jezus pokazał, czego możemy się spodziewać pod panowaniem Królestwa Bożego
Kiedy uciszył burzę, pokazał, że Królestwo będzie w stanie zapanować nad siłami natury i rozwiąże problemy ekologiczne (Mk 4:37-39) [ilustracja 3]
Kiedy w cudowny sposób nakarmił tysiące ludzi, pokazał, że pod panowaniem Królestwa nie będzie już głodu (Mt 14:19-21) [ilustracja 4]
Kiedy uzdrawiał ludzi, pokazał, że Królestwo zapewni wszystkim doskonałe zdrowie (Mt 9:35) [ilustracja 5]
Kiedy wskrzeszał zmarłych, pokazał, że Królestwo odwróci skutki śmierci (Łk 7:12-15) [ilustracja 6]
Jezus uczył, co musimy robić, żeby żyć wiecznie pod panowaniem tego Królestwa (Jn 3:16)
JAK MOŻESZ „KUPIĆ” PRAWDĘ O KRÓLESTWIE? (7 min)
Mężczyźni z przykładów Jezusa sprzedali wszystko, co mieli, żeby zdobyć skarb, który znaleźli
Pokażemy, że cenimy prawdę o Królestwie, kiedy będziemy stawiać jego sprawy na pierwszym miejscu w życiu (Mt 6:33)
Poświęcajmy czas, żeby uczyć się o Bogu i Jego Królestwie (Ef 5:15, 16)
To powinno być ważniejsze niż zarabianie pieniędzy, zdobywanie wykształcenia czy robienie kariery (Mt 6:24; Łk 9:62)
Stosujmy zasady biblijne w naszym życiu (Jn 13:17)
Nie róbmy niczego, co by mogło nam przeszkodzić w skorzystaniu z błogosławieństw tego Królestwa (Gal 5:19-21)
Stawajmy po stronie Królestwa Bożego, nawet jeśli naszym przyjaciołom czy krewnym się to nie podoba (Mt 10:36, 37)
Błogosławieństwa Królestwa Bożego mają większą wartość niż jakiekolwiek poświęcenia, na które byśmy się zdobyli [odczytaj Łukasza 18:29, 30]
CZY KUPISZ TĘ „NIEZWYKLE CENNĄ PERŁĘ”? (8 min)
Mężczyźni z przykładów Jezusa natychmiast kupili to, co znaleźli, i sprawiło im to radość (Mt 13:44, 46)
My też skupiajmy się na wartości tego, co znaleźliśmy, a nie na poniesionych kosztach
W czasach biblijnych wiele osób dokonało zmian w swoim życiu, bo doceniły wartość prawdy o Królestwie
Zacheusz przestał postępować nieuczciwie i przekazał część swojego majątku biednym   (Łk 19:2, 5-8)
Apostoł Paweł zrezygnował z obiecującej kariery i przestał wyznawać religię, w której został wychowany (Gal 1:14; Flp 3:8)
Również obecnie wiele osób z radością stawia sprawy Królestwa na pierwszym miejscu
[Zachęć słuchaczy, żeby obejrzeli trzyminutowy film o osobach, które można porównać do dwóch mężczyzn z przykładów Jezusa. Po filmie krótko omów, jak radość ze znalezienia prawdy przewyższyła poświęcenia, na które te osoby się zdobyły]
Jezus serdecznie cię zachęca, żebyś został jego naśladowcą (Mt 11:28-30)
Możesz jeszcze skorzystać z tego zaproszenia, ale pamiętaj, że ta możliwość nie będzie czekać na ciebie wiecznie (2Ko 6:2)
Jeśli kupisz tę „niezwykle cenną perłę”, nigdy się nie zawiedziesz (Rz 10:11)
[Trzymaj się ściśle szkicu i podziału czasu przewidzianego dla każdej części. Nie trzeba odczytywać ani omawiać wszystkich podanych wersetów. Zobacz podręcznik Szkoła teokratyczna, ss. 52-55, 166-169]
NA 30 MINUT
© 2020 Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania     Wszelkie prawa zastrzeżone



Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 02:21 »
Możesz jeszcze skorzystać z tego zaproszenia, ale pamiętaj, że ta możliwość nie będzie czekać na ciebie wiecznie (2Ko 6:2)

Lepiej się nie spieszyć, później usłyszysz, że ci co się pospieszyli to jacyś wariaci byli, jak ci z lat 70tych :P

Cała historia organizacji zaświadcza, że "tu trzeba na spokojnie usiąść" :D



Offline Estera

Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 12:41 »
Pokażemy, że cenimy prawdę o Królestwie, kiedy będziemy stawiać jego sprawy na pierwszym miejscu w życiu (Mt 6:33)
Poświęcajmy czas, żeby uczyć się o Bogu i Jego Królestwie (Ef 5:15, 16)
To powinno być ważniejsze niż zarabianie pieniędzy, zdobywanie wykształcenia czy robienie kariery (Mt 6:24; Łk 9:62)
   No i jak widać, twardo trzymają się swojej żelaznej, doktrynalnej polityki, ugruntowanej przez dziesięciolecia.
   Pracuj na pół etatu, klep biedę, jedz chleb ze smalcem, broń Boże, jakieś studia czy kariera, lepsza praca.
   Cały poświęć się dla ideałów strażnicy, sprzątając cudze mieszkania czy klatki schodowe.
   Nawet przymrużymy oko na pracę na czarno, bylebyś tylko wrzucał daninę i przyprowadzał nowych.
   Wrzucaj hojne datki, werbuj do tej machiny, by napędzać to nasze perpetum mobile.

   A jak już nie będziesz użyteczny, stary i potrzebujący pomocy, to niech się tobą zajmie odstępczy syn czy córka.
   Rodzina ma pierwszeństwo, nie ważne jaki ma status wyrzucone z domu przed laty dziecko, znajdą je na końcu świata  ;D
   Odstępca, wykluczony, światus, my jako zbór, jesteśmy ostatni po świadczeniach państwowych w kolejce do zajęcia się Tobą. 
   I sam utrzymuj się z jakiejś tam groszowej emerytury, bo z pół etatu, cóż innego może być?!

   A jak zechcesz odejść od nas, bo odkryłeś, że już nie jesteśmy tacy kryształowi, jak Ci wmawialiśmy.
   To Cię oplujemy, przykleimy odpowiednią łatkę, żebyś się szybko nie mógł pozbierać.
   Nie takich się szybko pozbyliśmy i podaliśmy wilczy bilet, jak ostatniemu sławnemu Rolfowi Furuli.
   Tego oczywiście w świątecznym przemówieniu pamiątkowym nie powiedzą.
   Ani w żadnym innym przemówieniu.
   Ale tak w wielu przypadkach wygląda praktyka zborowa strażnicy. 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 13:11 »
Faktycznie, to bardzo irytujące, że ORG tak kurczowo trzyma się wzorca z I w. n.e. nakreślonego w Chrześcijańskich Pismach Greckich, nazywanych Nowym Testamentem.  >:D


Offline janeczek

Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 16:30 »
Zachowanie współczesnego kierownictwa towarzystwa jest dziwne i nie mam na myśli tylko CK, bo na pewno nie oni pociągają za sznurki indywidua typu Lette Moris nie są zdolne to takich machloi, żeby tylko kasa po trupach chowają głowę pod kołdrę i nie widać że bredzimy, co ma tak zwana pamiątka z czasami Jezusa ja nie wiem no latający talerzyk, udawanie że biedni niewykształceni wierni zbudują mocną bogatą korporacje jest naiwne nikt wiedzy nie powstrzyma, ja zawsze miałem otwarty umysł czytam wszystko po to żeby mieć ogląd na pełną sytuacje niestety nasz stwórca nie jest doskonały, bo takiej umiejętność nie zauważyłem w jego stworzeniach trudne ale prawdziwe, rozwój jest nieunikniony jak CK myśli żeby ogrodnik sprzątaczka da radę w takiej dyskusji to co znalazłem ostatnio na youtube tu trzeba wiedzieć dużo więcej niż indoktrynacja orga
https://www.youtube.com/channel/UCe5Dq2HfS7IbF67qPnAuA5w












PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Estera

Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 18:37 »
Faktycznie, to bardzo irytujące, że ORG tak kurczowo trzyma się wzorca z I w. n.e.
nakreślonego w Chrześcijańskich Pismach Greckich, nazywanych Nowym Testamentem.
   DeepPinkTool.
   Czyżby tak jest jak napisałeś?
   A to ciekawe.
   To co my tu wszyscy robimy na tym odstępczym forum?  ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 20:39 »
   DeepPinkTool.
   Czyżby tak jest jak napisałeś?
   A to ciekawe.
   To co my tu wszyscy robimy na tym odstępczym forum?  ;D

Tak jest, jak napisałem. Wystarczy przeczytać NT by znaleźć potwierdzenie mojej tezy.
Czy to ciekawe? Ciekawsze jest to, że ludzie twierdzący, że studiują bądź studiowali Biblię nie znają jej treści.
Co wszyscy tu robimy? Pewnie ilu użytkowników tyle odpowiedzi...


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2168
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Kwiecień, 2021, 22:34 »
Tak jest, jak napisałem. Wystarczy przeczytać NT by znaleźć potwierdzenie mojej tezy.
Czy to ciekawe? Ciekawsze jest to, że ludzie twierdzący, że studiują bądź studiowali Biblię nie znają jej treści.
Co wszyscy tu robimy? Pewnie ilu użytkowników tyle odpowiedzi...

Bo Biblia to taka książka z której możesz sobie dobrać co ci potrzebne

Moje ulubione:
(4): Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego. (5): Odpowiedz głupiemu według jego głupoty, aby się nie uważał za mądrego. [Biblia Warszawska, Prz 26]


Offline John

Odp: Szkic wykładu Pamiątkowego S-31-P
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Kwiecień, 2021, 14:32 »
a można szkic wykładu nr 24 w pdf

dziękuję

John