Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.  (Przeczytany 3823 razy)

Offline Vog

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Luty, 2021, 14:22 »
Vog, mogę wskazać źródło, to jest moja znajoma, która w tym czasie pracowała w NY i była w jednym ze zborow Brooklinskich. Jednak gdzieś Loyds o tym chyba wspomniał. Poszukam może, bo w sumie dość odległa sprawa. Znajoma opowiadała że byli tam spaleni wśród lokalnej społeczności.
Pamiętam, że świadkowie chwalili się, że ludzie znajdowali schronienie w budynkach WTS. Dla nich oczywiście był to kolejny dowód na to, że organizacja jest arką.
O tej wersji z odmową nie słyszałem, świetny przykład zderzenia PR z rzeczywistością.


Offline Matylda

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Luty, 2021, 15:31 »
Żeby być obiektywnym to trzeba przyznać że chłopaki mają rację. W zależności od tego jakie są przepisy prawa w taj kwestii to jehowi mogli by jeszcze na tej dobroczynnosci wylądować jak ten piekarz co chleb rozdal i został się bankrutem.
Co innego co opisał Siedemtwarzy że nie pozwolili strażakom wozów umyć. Takie coś to już na pewno dało by się rozchodować.
No i po trzecie to przyznaje, chociaż pierwsza żucałam kamieniem, nie wzięła bym sobie do domu takiego bezdomnego.
Tylko że ja nie jestem chrześcijańską 😎organizacją.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Luty, 2021, 16:31 »
...
Jehowi są jacy są, ale nie wydają się na tym tle szczególnie gorsi od reszty społeczeństwa. Najwyżej gorsi od własnej legendy
...

Myślę, że to jest kwintesencja tego wątku. Życie weryfikuje świadkojeowową bajkę o chrześcijańskiej miłości do bliźniego.


Offline Sebastian

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Luty, 2021, 18:59 »
tak to jest jak jakieś smutasy nie znają się na żartach...
świadkowie Jehowy żartowali że są chrześcijanami, a ktoś potraktował to poważnie... :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Luty, 2021, 22:28 »
tak to jest jak jakieś smutasy nie znają się na żartach...
świadkowie Jehowy żartowali że są chrześcijanami, a ktoś potraktował to poważnie... :)

 :) Niezły zatem muszą mieć ubaw gdy ktoś ich prosi o jałmużnę a zarazem zagwozdkę jak tu w duchu chrześcijańskiej dyplomacji wycofać się rakiem  ;)
(żeby nie powiedzieć wężem).  >:D


Offline josh82

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Luty, 2021, 22:46 »
Pamiętam, że świadkowie chwalili się, że ludzie znajdowali schronienie w budynkach WTS. Dla nich oczywiście był to kolejny dowód na to, że organizacja jest arką.
O tej wersji z odmową nie słyszałem, świetny przykład zderzenia PR z rzeczywistością.

Bardziej orką - z zewnątrz piękną, ale w rzeczywistości to stadny drapieżnik...



Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Marzec, 2021, 00:19 »
tak to jest jak jakieś smutasy nie znają się na żartach...
świadkowie Jehowy żartowali że są chrześcijanami, a ktoś potraktował to poważnie... :)

A ile kultów chrześcijańskich poświęca środki i wysiłki wiernych by zainwestować w coś innego niż samych siebie? Ile zborów protestanckich buduje i utrzymuje otwarte dla wszystkich noclegownie zamiast kolejnego kościoła?

Ilu z tych co budowali sale królestwa skrzyknęło się po tym jak odeszli od Organizacji do wolnych chrześcijan, by zrobić coś podobnego w czynie społecznym, przekazać działkę, wziąć kredyt na budowę, a później postawić własnymi siłami? Bo póki należeli do kultu nie mieli z podobną hojnością najmniejszego problemu, choć pożytek z sal był dużo bardziej abstrakcyjny.

Wierni mają cel i ambicję utrzymywać przede wszystkim własny kościół i pomagać własnym współbraciom. Pozostałym już mniej i tak było zawsze i wszędzie.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2021, 00:26 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline on-on

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Marzec, 2021, 08:46 »
Przecież udostępnienie sali bezdomnym wiązałoby się ze zniszczeniem.
95% bezdomnych to ludzie z wyboru. Nie dbający o mienie innych. Kto wziąłby na siebie koszty napraw, remontu, czyszczenia?

Mój znajomy podwiózł kiedyś stopem bezdomnego. Facet okazał się rozsądny, opowiedział historię życia, no to ten znajomy zaproponował mu pracę u niego i pokój. Bezdomny urządził sobie kąt, zainstalował telewizor, miał ciepłą wodę, możliwość wykąpania, dostał pracę. Po dwóch miesiącach ulotnił się bez żadnego słowa. Dostał szansę, nie wykorzystał jej, nawet nie powiedział słowa "dziękuję".


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Marzec, 2021, 09:24 »
Zgadzam się z przedmówcą .To są ludzkie dramaty ,serce się kraje jak czasami ktoś zrobi reportaż o nich.Lecz najczęściej to ich wybór życiowy.
DLACZEGO na propozycję np. Straży Miejskiej lub Policji odwiezienia do NOCLEGOWNI mówią :dziękuję ??? Bo tam obowiązuje regulamin a pierwszym punktem jest ZAKAZ korzystania z używek ! A oni chcą być ludżmi wolnymi .I niech takimi pozostaną -na łonie natury i w powiewie świeżego powietrza.


Offline sawaszi

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Marzec, 2021, 09:58 »
Pewien starszy tak mnie kiedyś powiedział ; "nikt kto kocha zbór nie stanie się bezdomnym i głodnym , bo organizacja jest kierowana duchem świętym i istnieje już w każdym zakątku Ziemi" .
Zatem nie ma potrzeby wynajmować sal (Królestwa) dla bezdomnych - ale trzeba ich umyć "we krwi Baranka" i ochrzcić (przez starszych zborowych) - taki "wybielony" nigdy już nie będzie sam


Offline Storczyk

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Marzec, 2021, 12:15 »
Dla niektórych jest to wybór , ale w większości przypadków to splot trudnych sytuacji życiowych, i brak pomocnej dłoni spowodował, że trafili na ulicę.
Mało prawdopodobne aby człowiek świadomie wybierał taką drogę.



Offline sawaszi

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Marzec, 2021, 12:38 »
Przyjmę kobietę bezdomną , odrzuconą przez komitet rady starszych
- warunek ; musi być wolna , bez nałogów i normalna  :)
Oferty proszę mi pisać na PW


Offline Gostek

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Marzec, 2021, 12:43 »
Przyjmę kobietę bezdomną , odrzuconą przez komitet rady starszych
- warunek ; musi być wolna , bez nałogów i normalna  :)
Oferty proszę mi pisać na PW
A może to być mężczyzna ? Pytam, bo znam takich paru, co by z pewnością przyjęli Twoją propozycje. 😁
Spełniliby wszystkie Twoje prośby i zachchcianki.! 😊


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Marzec, 2021, 13:14 »
Pewien starszy tak mnie kiedyś powiedział ; "nikt kto kocha zbór nie stanie się bezdomnym i głodnym

No nie wiem. Znam przypadki ludzi, których po chrzcie bardzo zaniedbano towarzysko i mam wątpliwości czy w przypadku poważniejszego kłopotu ekonomicznego miałby kto pomóc, skoro nie miał kto wpaść na herbatę...Jak jesteś popularny, to co innego.


Offline sawaszi

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Marzec, 2021, 15:43 »
A może to być mężczyzna ? Pytam, bo znam takich paru, co by z pewnością przyjęli Twoją propozycje. 😁
Spełniliby wszystkie Twoje prośby i zachchcianki.! 😊


Może być , ale starszy lub nadzorca z BO  :D