DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Jaki jest powód i czym skutkuje , że ludzie są poranieni duchowo?

(1/33) > >>

ambasador:
Pojęcie HUMANIZMU zakłada nadrzędną rolę demokracji, czyli nie wtrącania się,  nie ingerowania w czyjeś poglądy, upodobania, zwyczaje itd.
Jeśli urodziłeś się jako homoseksualista to w twoich oczach jesteś dobry. Jeśli przyszedłeś na świat w rodzinie muzułmańskiej to też jesteś w porządku.

Lecz nauka Słowa Bożego przedstawia każdego człowieka jako grzesznika potrzebującego Chrystusa. To prawo demokracji i humanizmu jest sprzeczne z Prawem Bożym.
Myślę że niektórzy podzielą mój wniosek ?

Analogicznie jest w sferze religii i w myśleniu, w stanowisku ludzi którzy są aktualnie wolni od jakiejkolwiek religii.

Znajduję jeszcze analogię w nazwie miasta do siódmego zboru z Apokalipsy Jana. Nazwa tego miasta brzmi Laodyceia.  Znaczy to że jest rządzone przez ludzi. Dostrzegam związek charakterystyki  tego miasta z systemem demokratycznym...
 :)

R2D2:
Nie jest sprzeczne, ponieważ demokracja, humanizm i wolność, daje możliwośc wyboru każdej jednostce i szanuje ten wybór.
Daje też możliwość dokonania wyoboru komuś, kto chce kierować sie w swoim życiu prawem bożym.

Natomiast prawo boże tego wyboru nie daje :) Podobnie jak prawo muzłumańskie. Jak Krzyżacy :)
kazdy gorliwy wyznawca najchętniej  przekonywałby ogniem i mieczem ....... narzuca swoje poglądy prośbą, bombardowaniem miłością, a potem przechodzi do straszenia ogniem piekielnym :) 

R2D2:
AAaaa, własnie bo pominęłam najważniejsze....
dlaczego ludzi są poranieni duchowo, jak naisałeś w temacie.....
Bo jakas pseudo religia.... jakiś wyznawca włożył komuś do głowy SWOJĄ WIZJĘ..... i zmusił do wyznawania tej wizji.... kiedy wzrósł duchowo  SAM DLA SIEBIE ZE SOBĄ przyszło rozczrarowanie człowiek jest poraniony duchowo.

Najważniejsze to żyć w zgodzie ze swoim wnętrzem, SWOIM ..... i każdy człowiek prędzej czy później wsłucha się w siebie i będzie chciał żyć w zgodzie ze sobą........ wtedy nie będzie poraniony duchowo

ambasador:
Albo niezbyt jasno się wyraziłem, lub Ty opacznie odczytałeś mój wpis. Gdyż ja nie stwierdziłem sprzeczności pomiędzy humanizmem a demokracją.

R2D2:

--- Cytat: ambasador w 27 Czerwiec, 2015, 07:34 --- To prawo demokracji i humanizmu jest sprzeczne z Prawem Bożym.

--- Koniec cytatu ---
TAk postawiłes demokrację i humanizm w jednej linii przeciwko prawu bożemu i tak to zrozumiałam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej