Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z ateistą wśród Świadków Jehowy.  (Przeczytany 4317 razy)

Offline Puszek

Z ateistą wśród Świadków Jehowy.
« dnia: 17 Sierpień, 2015, 12:32 »
Natknąłem się w youtubie na takie dwa filmiki, może ktoś je już widział.
Akurat z ateizmem mi nie po drodze ale argumenty jakich używa ten człowiek mają mega sens szczególnie uderzające w ŚJ. Pewnie gdy pukają do niego do drzwi to rozmowy szybko się kończą. Osobiście nigdy na tą książkę "Mój zbiór..." takiego spojrzenia nie miałem ale pewnych aspektów nawet nie wiedziałem, że wg Biblii nie mamy pewności, że Noe prowadził jakąkolwiek działalność kaznodziejską. Polecam tego wysłuchać.



« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2015, 12:35 wysłana przez P. »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Sebastian

Odp: Z ateistą wśród Świadków Jehowy.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec, 2017, 03:34 »
bardzo ciekawe...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline pies berneński

Odp: Z ateistą wśród Świadków Jehowy.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec, 2017, 06:01 »
nawet nie wiedziałem, że wg Biblii nie mamy pewności, że Noe prowadził jakąkolwiek działalność kaznodziejską
To zależy jak zrozumiemy poniższą wypowiedź z Biblii
(5): jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych. [Biblia Tysiąclecia II, 2p 2]
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Z ateistą wśród Świadków Jehowy.
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec, 2021, 21:00 »
Jeżeli Twój postęp wiedzy jest na drodze świadomości, że wszystkie wierzenia w najróżniejszych bogów wszechczasów są prawdopodobnie tylko zmyśloną wyobraźnią to proponuję wysłuchać filmiku i ewentualnie wesprzeć głosem. 


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Z ateistą wśród Świadków Jehowy.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik, 2021, 21:06 »
Te dwa filmy z kanału "NieWierz PókiNieWiesz" dobre ale tylko w połowie.
Zgadzam się po części z oceną Boga w świetle Ewangelii ale w sensie absolutnym nie widzę sensu mówić o moralności.
Z ewolucyjnego punktu widzenia jesteśmy zwierzętami a walka w świecie zwierząt to naturalny porządek rzeczy.

Zgaduję, że autor jest z miasta lub przed 40stka.