DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Jezus vs. Jan Chrzciciel

<< < (5/6) > >>

Gremczak:
Obaj należą do tej samej sekty.

Stanisław Klocek:

--- Cytat: Storczyk w 24 Styczeń, 2021, 22:23 ---Jan zapowiadał przyjście Mesjasza, i chrzcił wodą.
 Jezus natomiast duchem świętym.

--- Koniec cytatu ---
W jaki sposób Jezus chrzcił duchem świętym i po czym poznać? Jak mnie chrzcili dś (bierzmowali), to nie widziałem udzielonego daru w postaci, ani gołębia, ani języków ognia, ani nie słyszałem szumu wiatru, ani po dziś nie mówię innym językiem. A u was jak to było z tym chrztem w dś? Jeśli chodzi o opisy ewangeliczne, to podobieństwo Jana Ch., Jezusa i moje bytowanie ŚJ przez 20 lat, to i ja też byłem im podobny pod względem fanatyzmu religijnego.

Nadaszyniak:

--- Cytat: Stanisław Klocek w 26 Styczeń, 2021, 11:01 ---' ... Jak mnie chrzcili dś (bierzmowali), to nie widziałem udzielonego daru w postaci, ani gołębia, ani języków ognia, ani nie słyszałem szumu wiatru, ani po dziś nie mówię innym językiem. A u was jak to było z tym chrztem w dś? ...'

--- Koniec cytatu ---
Witaj Stanisław Klocek:
To bierzmowanie miałeś naprawę marne, kiedy mnie natomiast oliwili czy pieczętowali mało nie były mokre majty z przerażenia, gdyż ''języki ognia'' jakie zaistniały spowodowały spalenie trzech chałup, ''szum wiatru'' to istny huragan zrywający wieżę nie myl z (Ww) a gołębie w popłochu napaskudziły na moją bujną rudą czuprynę i zacząłem mówić  ''innym językiem -tzn. kuchennym, to pozostało - jak pamiętne bierzmowanie  >:D

NieZnaPrawdy:
Przyszło mi do głowy podobne porównanie dwóch innych postaci biblijnych - Józef i Daniel.
Możecie zacząć wymieniać a na koniec powiem jaki jest (według mnie) motał z tej bajki.

sawaszi:
Daniel motał z Betszebą - a Józef z Marią  :o

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej