Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17036 razy)

Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Listopad, 2020, 12:10 »
nieprawda! Na razie podjąłem decyzję, że chcę drążyć....

Intensywnie głosić Ewangelie dla ciała i ducha.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Listopad, 2020, 12:53 »
Intensywnie głosić Ewangelie dla ciała i ducha.
trochę dziwnie wygląda Twoje głoszenie "ewangelii dla ciała', skoro ja od kilku dni nie mogę doprosić sie odpowiedzi na pytanie, jakie formy _aktywnego_ wypoczynku są w szabat dozwolone a jakie zakazane;

spytałem o kopanie ogródka - jasno odpowiedziałes że w sobotę nie wolno (i za to Ci podziękowałem)

czy mógłbyś równie jasno wymienić inne aktywności które są zakazane i inne aktywności które są dozwolone?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Listopad, 2020, 16:10 »
trochę dziwnie wygląda Twoje głoszenie "ewangelii dla ciała', skoro ja od kilku dni nie mogę doprosić sie odpowiedzi na pytanie, jakie formy _aktywnego_ wypoczynku są w szabat dozwolone a jakie zakazane;

spytałem o kopanie ogródka - jasno odpowiedziałes że w sobotę nie wolno (i za to Ci podziękowałem)

czy mógłbyś równie jasno wymienić inne aktywności które są zakazane i inne aktywności które są dozwolone?
Odpoczywać możesz w szabat - sobota dobrze czyniąc głosząc Ewangelie Jezusową lub analizować szabatowy odpoczynek w ST i NT.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Blue

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Listopad, 2020, 16:25 »
Proszę Pana, my na tym forum nie jesteśmy zainteresowani prozelitowaniem. Ani przez nas ani wobec nas. Wyrażnie jest to zaznaczone w punkcie 11, paragrafie pierwszym forum na którym obecnie piszesz. Nie licz więc na ciepłe przyjęcie stawianych przez Ciebie pustych tez.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Listopad, 2020, 18:50 »
Proszę Pana, my na tym forum nie jesteśmy zainteresowani prozelitowaniem. Ani przez nas ani wobec nas. Wyrażnie jest to zaznaczone w punkcie 11, paragrafie pierwszym forum na którym obecnie piszesz. Nie licz więc na ciepłe przyjęcie stawianych przez Ciebie pustych tez.
Tak własnie sobie czytam jak następny samozwańczy pseudo ewangelizator stara się nam narzucić swój tok myślenia. Proponuję założycielowi tego wątku przeczytać ze zrozumieniem regulamin tego forum.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad, 2020, 19:04 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Listopad, 2020, 19:08 »
Bóg Wszechmogący stworzył twórczą myślą wirową formę energii, w której zamieścił słowo-dźwięk, wibracja- nośnik informacji, zamieszczony w wirowej formie energii, stając się rodzajem informacji.


Dobry człowieku
Z tego co nam wiadomo (z badań naukowych) to dzwięk i wibacje NIE ROZCHODZĄ SIĘ W PRÓŻNI ! (w kosmosie) .
Poznaj wpierw podstawowe prawa fizyki - a potem wygłaszaj takie 'bzdety'  :D


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Listopad, 2020, 21:36 »
Fizyka teoretyczna i czołowi nobliści z fizyki teoretycznej wskazują na duchową przyczynę istnienia świata materialnego, umownie nazwanego. Natomiast G. Szypow zza równań matematyczno-fizycznych zobaczył twórczy umysł Boga.


Duchowa ,czyli jaką?
Jak ten twórczy umysł wyglądał?
Jak go opisać?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Listopad, 2020, 10:10 »
Fizyka teoretyczna i czołowi nobliści z fizyki teoretycznej wskazują na duchową przyczynę istnienia świata materialnego, umownie nazwanego. Natomiast G. Szypow zza równań matematyczno-fizycznych zobaczył twórczy umysł Boga.
=====================
Podjąłeś decyzje czynienia destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie, będąc świadomym konsekwencji.

Widzę, że gloriano144 to człowiek w którym nie ma fałszu a na dodatek ma ugruntowaną wiedzę popartą na matematyce i fizyce.
Mam pytanko gdzie w funkcji falowej wg Ciebie najdokładniej ukazuje się czynnik Boży a gdzie zakłócenia szatańskie. Czy boską naturę lepiej oddają równania Heisenberga czy Schrodingera?
A może byłbyś zainteresowany udzielaniem korepetycji studentom z politechniki łódzkiej? Korzyść dwojaka: z Twoją wiedzą łatwo można zarobić a może uda się też komuś wiarę w Boga zaszczepić bądź ugruntować.


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Listopad, 2020, 10:15 »
Duchowa ,czyli jaką?
Jak ten twórczy umysł wyglądał?
Jak go opisać?
Nie mogę odpowiedzieć, w Biblii znajdziesz odpowiedź, bo uważacie że nie przestrzegam regulaminu.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Listopad, 2020, 13:00 »
Glorianow144 jak myślisz czy hamiltonian w mechanice kwantowej jest czynnikiem boskim czy szatańskim? Chciałbym byś nie pominął w odpowiedzi wniosków z równań z Pauliego i Diraca. Następnie powiedz czym jest oddziaływanie na cząstki zgodnie z regułą Jordana. Chciałbym byś jednoznacznie wskazał gdzie mamy do czynienia z czynnikiem boskim a gdzie szatańskim.
Twoja odpowiedź zrodzi kolejne pytania z mechaniki kwantowej... później powiem Ci gdzie jest Bóg (uwierz na słowo, że nie w szabacie).


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Listopad, 2020, 16:44 »
Glorianów144 - a co myślisz o ostatnim odkryciu naukowców "bozonu fiksa" ? oraz falach grawitacyjnych które powstają po zderzeniach "czarnych dziur" i te fale zakrzywiają czasoprzestrzeń ?
Odpowiesz konkretnie ? i czy czas i przestrzeń to pojęcie względne ?
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2020, 16:58 wysłana przez sawaszi »


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #71 dnia: 25 Listopad, 2020, 17:04 »
Glorianow144 jak myślisz czy hamiltonian w mechanice kwantowej jest czynnikiem boskim czy szatańskim? Chciałbym byś nie pominął w odpowiedzi wniosków z równań z Pauliego i Diraca. Następnie powiedz czym jest oddziaływanie na cząstki zgodnie z regułą Jordana. Chciałbym byś jednoznacznie wskazał gdzie mamy do czynienia z czynnikiem boskim a gdzie szatańskim.
Twoja odpowiedź zrodzi kolejne pytania z mechaniki kwantowej... później powiem Ci gdzie jest Bóg (uwierz na słowo, że nie w szabacie).
Dlaczego nie wspomniałeś G. Szypowa, genialnego naukowca uważanego za współczesnego A. Einsteina.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Listopad, 2020, 17:44 »
Dlaczego nie wspomniałeś G. Szypowa, genialnego naukowca uważanego za współczesnego A. Einsteina.
.

Zadałem konkretne pytania, proszę o odpowiedź.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Listopad, 2020, 18:24 »
mnie ciekawi, dlaczego Glorianow144 opiera sie akurat na wiedzy lub osiągnięciach cywilizacji Majów.

mam pytanie: czy wg Biblii narodem wybranym są Hebrajczycy czy Majowie?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #74 dnia: 25 Listopad, 2020, 19:37 »
.

Zadałem konkretne pytania, proszę o odpowiedź.
Śledząc to forum od jego początku widzę pewna zależność. Każdy z będących tu chwilowo samozwańczych pseudo ewangelizatorów i moralizatorów, czy też jakichkolwiek innych akwizytorów tej czy innej wiary, nie odpowiadali na pytania.
Nie wiem, czy odpowiedź ujmuje im coś z ego, czy nie znają odpowiedzi i zadawaniem następnego pytania chcą zatuszować swoje braki w wiedzy???
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi