Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.  (Przeczytany 6372 razy)

Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Listopad, 2020, 15:46 »


Offline Gremczak

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Listopad, 2020, 21:47 »
Rzeczywiście paplanina.


Offline sawaszi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Listopad, 2020, 00:08 »
https://youtu.be/NaTd4wkBMXw

Moja paplanina.


Kyuubi ciekawe są Twe egzegezy
Powinieneś pójść do seminarium i zostać księdzem  :)


Offline Gostek

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Listopad, 2020, 10:08 »
Roszada by ten problem rozwiązał. Szkoda, że  się już tu  nie udziela..  ::)
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2020, 10:14 wysłana przez Gostek »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Listopad, 2020, 10:58 »
https://youtu.be/NaTd4wkBMXw
Moja paplanina.
Każda interpretacja usiłująca z człowieka zrobić Boga, jest przede wszystkim plątaniną autorów Biblii. Skoro z jednych wypowiedzi można wnioskować, że Jezus był i jest Bogiem (lub ma naturę Boską), to inne temu zaprzeczają. Oto one: Oz 11:9 ... Ja jestem Bogiem, a nie człowiekiem ..., Wyj 33:20 ... żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu. Jezus sam siebie określał jako syn człowieczy. Nie upoważnia bycie Bogiem używanie zwrotu  "syn Boży" Mat 4:3 itd w stosunku do Jezusa, gdyż również "synami Bożymi" nazwani byli aniołowie Hi 1:6 ... synowie Boży udawali się, by stanąć przed Jahwe. Wielu ludziom obiecano aby ... stali uczestnikami Boskiej natury ... 2 Pi 1:4, a mimo to nie będą bogami.

Jak widzimy dogmat o Bogu-Człowieku jest niezgodny z powyższymi biblijnymi cytatami jak to, że: Bogiem nie może być człowiek. Jezusa dotykali jego uczniowie i nie ponieśli śmierci, zarówno oni, jak i Jezus jako człowiek. Posiadanie Boskiej natury, też nie nadaje statusu bycia Bogiem.
Roszada by ten problem rozwiązał. Szkoda, że  się już tu  nie udziela..  ::)
Niema co się łudzić! Biblia to burdel typu kogel-mogel i inny galimatias. Jest ona jak "węzeł gordyjski", czyli niemożliwy do rozwiązania przez kogokolwiek.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2020, 11:01 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline sawaszi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Listopad, 2020, 12:01 »
Jak widzimy dogmat o Bogu-Człowieku jest niezgodny z powyższymi biblijnymi cytatami jak to, że: Bogiem nie może być człowiek. Jezusa dotykali jego uczniowie i nie ponieśli śmierci, zarówno oni, jak i Jezus jako człowiek. Posiadanie Boskiej natury, też nie nadaje statusu bycia Bogiem. Niema co się łudzić! Biblia to burdel typu kogel-mogel i inny galimatias. Jest ona jak "węzeł gordyjski", czyli niemożliwy do rozwiązania przez kogokolwiek.
[/quote]

Biblia to zbiór ksiąg spisanych poprzez skrybów na przestrzeni wieków
- zaakceptowany (w obecnym kształcie i uznany przez ówczesnych biskupów za kanon pism świętych) przez sobór Trydencki w 3 wieku naszej ery - za Cesarza Rzymskiego Konstantyna Wielkiego , który był "poganinem" , ale ponoć jego żona nawróciła go na chrześcijaństwo  :)
- i tak oto Cesarz Rzymu stał się 'pierwszym papieżem'  :o
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2020, 12:29 wysłana przez sawaszi »


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Listopad, 2020, 09:50 »
Roszada by ten problem rozwiązał. Szkoda, że  się już tu  nie udziela..  ::)

no nie :( szkoda. Ale jest na facebooku moze jego foch minie ;P


Offline Szczepan

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Grudzień, 2020, 18:04 »
Mam nawiązanie natury ogólnej: Słyszał kto albo myślał kto w kwestii stopnia trefności Nowego Testamentu. Mam na myśli nie tylko twórczość apostoła Pawła lecz niemal cały Nowy Testament lub obszerne jego fragmenty np. 75 procent. Męczy mnie to od 2 lat. Pozdro


Offline Gostek

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Grudzień, 2020, 21:43 »
Dzień dobry Szczepanie.  :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Grudzień, 2020, 21:59 »
Mam nawiązanie natury ogólnej: Słyszał kto albo myślał kto w kwestii stopnia trefności Nowego Testamentu. Mam na myśli nie tylko twórczość apostoła Pawła lecz niemal cały Nowy Testament lub obszerne jego fragmenty np. 75 procent. Męczy mnie to od 2 lat. Pozdro
[/b][/size]
Witaj Szczepanie. Ja się zastanawiam w tym temacie. Przeczytałem kilka utworów krytycznych do ST i NT. Na tym forum był link do Racjonalisty(nie pamiętam już w którym wątku). Ciekawe argumenty podawał. Poza tym przeczytałem kilka książek na temat religii i PŚ i nie wiem co o tym sądzić. Obecnie jakoś nie mam siły ani odwagi przeanalizować kanon biblijny.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Grudzień, 2020, 12:29 »
Czy Jezus Jest Bogiem ?

Nowy Testament

Witam ponownie dzisiaj na drugi plan leci Nowy Testament na którym sie skupimy by omówić temat: Czy Jezus jest Bogiem?. Pierwsze wzmianki o tym są zapisane w Ewangelii Mateusza 1:20-23

Ew.Mateusza 1:23
Cytuj
(20): A gdy tak zdecydował, anioł Pański ukazał mu się we śnie i powiedział: "Józefie, synu Dawida, nie bój się przyjąć twojej żony Maryi, gdyż to, co się w Niej poczęło, pochodzi z Ducha Świętego. (21): Urodzi Ona syna, a ty nadasz Mu imię Jezus, gdyż On uwolni swój lud od grzechów". (22): A wszystko to się stało, aby się spełniło słowo Pana przekazane przez proroka: (23): Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: "Bóg jest z nami".

Jak możemy zauważyć w wersetach Ew.Mateusza 1:20-23 Józef dostaje objawienie od Anioła który mówi mu ze Urodzi mu sie syn któremu nada imie Jezus Ew.Mateusza 1:21 kolejny 22 werset mówi o tym ze to wszystko stało sie by spełniło sie słowo Pana przekazane przez proroka(Mt 1:22).
Chodzi tutaj o słowa Proroka Izajasza z Ks.Izajasza 7:13-14 który łącza sie z Mateusza 1:22-23

Izajasz 7:13-14
Cytuj
(13): Wtedy Izajasz rzekł: "Słuchajcie więc, domu Dawida! Nie wystarcza wam uważać ludzi za bezsilnych, że tak samo traktujecie mojego Boga? (14): Dlatego Pan sam da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nada mu imię Emmanuel! [Biblia Paulistów, Iz 7]

Mateusza 1:22

Cytuj
(22): A wszystko to się stało, aby się spełniło słowo Pana przekazane przez proroka: (23): Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: "Bóg jest z nami". [Biblia Paulistów, Mt 1]

Druga sprawa to werset 23 który mówi nam o tym jakim imieniem sam Jezus zostanie nazwany czyli Emanuel: Bóg z Nami. Przypis czy tez odnośnik do słowa Emanuel w Bibli Paulistów podaje:

Emanuel [c] - Pierwszy z wielu cytatów ST (Iz 7:14) w Ewangelii, która wskazują  że w Jezusie spełniają się Boże obietnice. Ewangelista dostosowuje cytat do Aktualnej sytuacji. Chociaż Józef nie nazwał dziecka imieniem Emanuel, świadkowie czynów Jezusa będą widzieć w nim obecność Boga Ewangelista cytuje tekst ze Septuagintyy ze względu na występujące w nim słowo Dziewica. Cytat potwierdza więc ze mimo dziewiczego poczęcia pochodzi z rodu Dawida   .

Emanuel nie oznacza dosłownie Boga ale oznacza to ze w Jezusie spełniają sie wszystkie Boże Obietnice. Jest to zgodne z: Kolosan 1:15; 2kor 4:4; Flp 2:6; Hbr 1:1-3;

Kilka cytatów z: 
- https://www.biblista.pl/ukryte/pytania/295-pytania-do-biblii/2732-40-dlaczego-jezus-a-nie-emmanuel.html
- https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/emmanuel1.html

1) Cytat:
Cytuj
Przede wszystkim dlatego, że to nie w rodzinie Jezusa objawi się to, że „Bóg jest z nami”. Realizacja izajaszowego proroctwa spełni się w dziejach wszystkich ludzi, którzy będą wierzyć w Chrystusa i w tej wierze będą mieli przystęp do Boga, do Jego błogosławieństwa, do Jego darów
[https://sjwp.pl/biblia-dyskusje/jezus-bogiem-'ja-jestem'-ukryte-przeslanie-jezus-to-jhwh-analiza/15/]

2) Cytat:

Cytuj
Emmanuel to nie jest właściwe imię – nie pojawia się ono nigdzie na kartach Biblii Hebrajskiej – ale jest to tytuł, poprzez który osoba ujawnia swoje posłannictwo. Chrystus, który się narodził zgodnie z proroctwami, staje się „Bogiem z nami” poprzez zachowanie natury boskiej równorzędnie z naturą ludzką, ale także, jak to zaznaczyliśmy wcześniej, dlatego że w Nim ludzie mają łatwiejszy przystęp do Boga, poprzez odpuszczenie grzechów (Mt 1,21).
[https://sjwp.pl/biblia-dyskusje/jezus-bogiem-'ja-jestem'-ukryte-przeslanie-jezus-to-jhwh-analiza/15/]

3) Cytat:

Cytuj
W taki sposób również Achaz na pewno "wierzy" w Jahwe, nie umie jednak zawierzyć Jedynemu, a tego właśnie żąda od niego Izajasz. Prorok gani małoduszność króla i zapowiada mu, że Jahwe mimo wszystko da mu znak: "Oto ALMA jest brzemienna i porodzi syna i nazwie go imieniem EMMANUEL" (Iz 7,14). O jakiej matce i o jakim dziecku myślał Izajasz? ALMA po hebrajsku to młoda kobieta, która jeszcze nie rodziła, ale niekoniecznie dziewica. Jest jednak rzeczą godną uwagi, że w III w. przed Chr. żydowscy tłumacze przekładający Biblię na język grecki (przekład ten nazywamy Septuagintą) oddali w tym miejscu hebrajską ALMA przez greckie słowo PARTHENOS (dziewica). A ponieważ w zapowiedzianym EMMANUELU zapewne już wtedy upatrywali Mesjasza, przekład ten zdaje się świadczyć o ich przekonaniu, że Mesjasz ma się narodzić z dziewicy. I właśnie tym greckim tekstem posłużył się św. Mateusz w swej Ewangelii. Już pierwsi chrześcijanie nie mieli bowiem żadnej wątpliwości, że Izajasz wieścił tymi słowami przyjście na świat prawdziwego Mesjasza, Jezusa Chrystusa, narodzonego z Maryi Dziewicy.
[https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/emmanuel1.html]

4) Cytat:

Cytuj
[....]Kiedy zaś Mesjasz wreszcie przyszedł, nie poznali Go i odrzucili właśnie ci, którzy wczytywali się w Pismo Święte, ci, którzy - jak się zdawało - byli najlepiej na Jego przyjście przygotowani[...]  Czytamy w Prologu do Ewangelii św. Jana: "Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami" (J 1,14)? Już spełniła się zatem wyrocznia Ezechiela, w której Bóg zapowiadał, że zamieszka pośród swego ludu. A spełniła się w sposób niewyobrażalny dla samego proroka. Bóg stał się Człowiekiem. Jezus jest prawdziwym EMMANUELEM - Z-NAMI-BOGIEM. To symboliczne imię nie tylko otwiera, lecz również i zamyka Ewangelię św. Mateusza.
[https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/emmanuel1.html]

Pewnie większości z was nie interesuje to co uważa "Kościół Katolicki" na temat boskość Jezusa i czy to on jest Bogiem Prawdziwym. Jednak muszę sie na cos powołać jednak bym chciał zebyscie brali na to dystans daje tylko cytaty co inna religia sądzi na ten temat. Sam nalezę teraz do "Kościoła Katolickiego" ale tez wiem ze nie które osoby z ich wykładnia sie nie zgadzają i na siłe wam nie bedę tego wmawiał ze taka interpretacja jest właściwa i w 100% zgodna z prawdą bo tak naprawdę dzisiaj nikt nie ma stuprocentowej prawdy

Katechizm Kościoła Katolickiego[1]:
Zapamiętajmy: „Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Jezus Chrystus ma dwie natury, Boską i ludzką, nie pomieszane, ale zjednoczone w jednej Osobie Syna Bożego” (KKK 480, 481).

Inne:

Pochodzenie imienia Emanuel - Emanuel to imię męskie pochodzenia hebrajskiego wywodzące się od słowa Immanuel (Bóg z nami), które było symbolicznym imieniem Mesjasza.

Dla zainteresowanych:
https://deon.pl/imiona-swietych/emanuel,2606
https://baptysci.pl/zasoby/slowoprawdy/kazania/obietnicanarodzenia

CDN



Offline Gremczak

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Grudzień, 2020, 20:25 »
Mam nawiązanie natury ogólnej: Słyszał kto albo myślał kto w kwestii stopnia trefności Nowego Testamentu. Mam na myśli nie tylko twórczość apostoła Pawła lecz niemal cały Nowy Testament lub obszerne jego fragmenty np. 75 procent. Męczy mnie to od 2 lat. Pozdro

To poplątanie z pomieszaniem.


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Grudzień, 2020, 12:19 »
Jaki jest pogląd Bóstwa Jezusa w innych religiach?

Cytat:
Cytuj
Czym różni się protestantyzm od zasad świadków Jehowy? Czy może zdarzyć się, że świadek publicznie nazywa siebie protestantem? Co konkretnie różni ich poglądy?
Protestantyzm różni się tym samym od zasad świadków Jehowy czym rzymski katolicyzm od tejże wspólnoty wyznaniowej. Przez ogół chrześcijaństwa świadkowie Jehowy nie są uznawani za chrześcijan, bowiem wszystkie Kościoły chrześcijańskie, bez względu na wyznanie, wspólnie wyznają Jednego Boga, który objawił się jako Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. Nawet jeśli analiza historyczno-dogmatyczna pokazuje, że nadal istnieją pewne różnice w rozumieniu dzieła i Osoby Jezusa Chrystusa (problem Bogoczłowieczeństwa w ujciu „nestoriańskim”), to jednak wszystkich chrześcijan łączy wiara, że Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem. Ma to miejsce również wtedy, gdy nie wszystkie Kościoły (tzw. przedchalcedońskie) nie uznają postanowień IV Soboru Ekumenicznego z 451 roku, ale ich nauka mieści się w duchu tegoż soboru (Chrystus jako Prawdziwy Bóg i Prawdziwy Człowiek).
https://www.ekumenizm.pl/religia/inne/jakie-roznice-swiadkowie-jehowy-i-protestanci/

[1]KKK podaje ze Jezus Chrystus posiada nature Boską jest do zgodnie z Listem Apostoła Pawała do Filipian:

Filipian 2:9
Cytuj
(6): On, mając naturę Boga, nie uznał za stosowne korzystać ze swojej równości z Bogiem, (7): lecz ogołocił siebie samego, przyjmując naturę sługi i stając się podobnym do ludzi. A z zewnętrznego wyglądu uznany za człowieka, (8): uniżył siebie samego, stając się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci na krzyżu. [Biblia Paulistów, Flp 2]

Jak sam Apostoł Paweł mówi nam w szóstym wersecie ze Jezus ma "Nature Boga" ale nie uznał tego za stosowne żeby korzystać z tej równość z Bogiem. Teraz tu sie trochę zatrzymajmy ponieważ teraz przeanalizujemy co na ten temat sądzą "Świadkowie Jehowy".

Werset z Filipian 2:6-8 w Biblii Świadków Jehowy[Przekład Nowego Świata] jest zmanipulowany i oczywiście źle przetłumaczony ponieważ gdyby byl przetłumaczony normalnie to by sie nie zgadzał z ich własna doktryna i nauka na temat ,,Czy Jezus to Bóg" i to co mówi ,,Strażnica". Nie raz był pokazane przykłady jak ,,Ciało Kierownicze i Straznica" walczą z Boskością Jezusa, zmieniając kolejność słów czy dodając słowa których brak w oryginałach lub je zmieniając. Przykładem tego zabiegu jest właśnie Filipian 2:6-8
Jak on wygląda w Przekładzie Nowego Świata no tak:

Przekład Nowego Świata Filipian 2:6-8
Cytuj
[6]Chociaż istniał on w postaci Bożej+, nie brał pod uwagę, żeby sięgnąć po coś, do czego nie miał prawa, i zrównać się z Bogiem*+. [7]  Przeciwnie, wyzbył się wszystkiego i przybrał postać niewolnika+. Stał się człowiekiem*+. [8]  Co więcej, gdy przyszedł jako człowiek, okazał pokorę i pozostał posłuszny aż do śmierci+, i to śmierci na palu męki*

a w innych tak:

Nowa Biblia Gdańska
Cytuj
(6): który będąc w postaci Boga, nie torował sobie rabunku, aby być równym Bogu, (7): ale opuścił samego siebie, przyjął postać sługi i pojawił się w obrazie ludzi. (8): Także w tej postaci gdy został napotkany jako człowiek uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do kary śmierci na krzyżu. [Nowa Biblia Gdańska, Flp 2]

Poznańska
Cytuj
(6): On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem, (7): lecz sam siebie poniżył, przyjąwszy naturę sługi. Stał się podobny do ludzi i w zewnętrznej postaci uznany za człowieka. (8): Uniżył samego siebie, stał się posłuszny aż do śmierci i to śmierci krzyżowej. [Biblia Poznańska, Flp 2]

Paulistów
Cytuj
(6): On, mając naturę Boga, nie uznał za stosowne korzystać ze swojej równości z Bogiem, (7): lecz ogołocił siebie samego, przyjmując naturę sługi i stając się podobnym do ludzi. A z zewnętrznego wyglądu uznany za człowieka, (8): uniżył siebie samego, stając się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci na krzyżu. [Biblia Paulistów, Flp 2]

Przekład Dosłowny

Cytuj
(6): który będąc w postaci Bożej, nie poczytywał sobie za zdobycz bycia równym Bogu, (7): lecz wyrzekł się siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a gdy znalazł się w stanie człowieczym, (8): uniżył samego siebie [przez to], że był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. [Przekład Dosłowny, Flp 2]

Biblia Mesjańska
Cytuj
(6): Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu. (7): Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, (8): Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej. [Biblia Mesjańska, Flp 2]

Zróbmy teraz małe zastawianie wersetów które nie pasują z PNŚ

PNŚ [6]
nie brał pod uwagę, [1]żeby sięgnąć po coś,
[2]do czego nie miał prawa, i zrównać się z Bogiem*+.

Paulistów[6]
[1]nie uznał za stosowne korzystać
[2]ze swojej równości z Bogiem

Ja widzimy Przekład Nowego Świata odbiega słowami "Ze nie miał prawa" gdzie inne tłumaczenia podają zupełnie inaczej ze nie ze "Nia miał do tego prawa" ale ze sam uznał to za nie stosowane a to jest różnica. Uznać samemu a nie mieć prawa. Zobaczmy może teraz jak to wygląda w Bibli interlinearnej:
https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/11/chapter/2/verse/6/param/1/version/TR

Który[hos] w[en] postaci/kształcie[morfe] Boga[theou] będąc[hyparchón] nie[ouch]
(za) zdobycz/porywanie[harpagmon] uznał[hegesato] [to] być[einai] równym[isa] Bogu[theo]


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Grudzień, 2020, 09:40 »
Teraz pytanie czy to zabieg celowy ? - Tak.
---------------------------------------------
Teraz omówimy sobie Ewangelie wg Jana 1:1-18 ponieważ te wersety naprowadzaj nas
by stwierdzić ze Jezus Chrystus jest Bogiem i posiada Boską Nature. Bedę to omawiał werset po wersecie jeśli cie interesuje to zapraszam do czytania. Przejdźmy odrazu do tych wersetów.

W Ew.Jana 1:1 czytamy:

Cytuj
(1): Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga – i Bogiem było Słowo. (2): Ono było na początku u Boga. [Biblia Paulistów, J 1]

Teraz sie tu zatrzymajmy i omówimy sobie te dwa wersety. Jak czytamy w pierwszym wersecie mamy wzmiankę o słowie że: Słowo było u Boga i Bogiem było słowo.
W tym momencie musimy sobie omówić to kim jest to "Słowo". Słowo jak wiemy to Jezus Chrystus, Apostoł Jan w swoim pierwszym liście o tym wspominał  (1Jana 1:2):

1 List Jana 1:2
Cytuj
(1): Piszemy wam o tym, co było od początku. O tym, co słyszeliśmy i widzieliśmy na własne oczy, co oglądaliśmy i dotykaliśmy własnymi rękami – o Słowie Życia. (2): To życie się objawiło, a myśmy je widzieli i o nim świadczymy. Głosimy wam życie wieczne, które jest u Ojca, a nam zostało objawione. [Biblia Paulistów, 1j 1]

Pierwszy werset mówi nam o tym ze apostołowie: Słyszeli, dotykali, oglądali, widzieli na własne o czy czyli - Słowo Życia. A słowem życia był i jest sam Jezus Chrystus. W pierwszym wersecie w słowach "O SŁOWIE ZYCIA" W bibli paulistów mamy odnośnik który mówi: Słowie Życia - mowa o Jezusie, Synu Bożym

Druga sprawa to werset mówi: To życie się objawiło, a myśmy je widzieli i o nim świadczymy

- O kim Apostołowie świadczyli o Jezusie Chrystusie oni byli jego świadkami i oni go głosili:
Łukasza 24:36-53; Jana 12:26; Dzieje 1:8, 2:22-38, 3:6-7, 3:13-16, 4:1-2, 4:9-12; Rz 1:1-7; Flp 1:1;  Jakuba 1:1; 2piotra 1:1; Juda 1:1; 1KoryntiaN 4:1, 15:23; Ga 5:24; Kolosan 3:23-25, 4:20, Apokalipsa Jana 1:1-9. Jest tych wersetów pewnie więcej....

Również dalsze wersety Ewangelii Jana rozdziału pierwszego mówią nam ze chodzi o Jezusa

Ew.Jana 1:14
(14): Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. Oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, którą jako Jednorodzony, pełen łaski i prawdy, ma od Ojca. [Biblia Paulistów, J 1]

Czyja chwalę, łaskę i prawdy oglądaliśmy? Jezusa Chrystusa: Ew. Mateusza 14:33, 15:9, 15:21-28, 17:3-6, 20:20-28, 20:32-33,  Ew.Jana 17:1-3, Apokalipsa 5:12, 7:12.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Grudzień, 2020, 10:26 »
Teraz omówimy sobie Ewangelie wg Jana 1:1-18 ponieważ te wersety naprowadzaj nas
by stwierdzić ze Jezus Chrystus jest Bogiem i posiada Boską Nature.
'Kyuubi' - Robiąc tak, jak Ty robisz i tym podobni, jest potwierdzeniem, że nie robicie tego obiektywnie. Proszę Cię, abyś również zaczął szukać fragmentów w Biblii, które podważają, że Jezus nie był i nie jest Bogiem (a takowe są). Jeśli będziesz tak badał, to wówczas się dowiesz, jak mało wiarygodne są wszelkie dogmaty. Ja Ci więcej nie będę podpowiadał ponieważ, moje minione podpowiedzi traktujesz jak niewidoczne powietrze. Mówiąc krótko. Twórcy dogmatów wybierają to, w co chcą wierzyć, a nie jak jest. Tym sposobem wszelkie dogmaty zbudowane są na zasadach fantastyki a nie racjonalnej rzeczywistości.