BYLI... OBECNI... > DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ...

Co robić?

<< < (9/10) > >>

donadams:
Nie muszą z tobą rozmawiać i ci tego tłumaczyć. Mogą robić to tak długo, jak uznają, że to ma sens, ale jeśli będziesz bez przerwy zadawał kłopotliwe pytania, zaczną podważać twoje pobudki. Tak czy inaczej - jeśli chcesz, to korzystaj, póki rozmawiają.

Stanisław Klocek:

--- Cytat: abcd w 28 Wrzesień, 2020, 20:22 ---... jeśli by ktoś miał jakieś wersety albo problematyczne pytania odnośnie pierwszych akapitów to bardzo chętnie bym się nimi posłużył na najbliższym spotkaniu.

--- Koniec cytatu ---
Na kiedy zaplanowane jest spotkanie odnośnie 9-ego rozdziału? Jeśli za parę dni, to jutro przygotuję szkic. Tylko wiedz, że od razu rozszyfrują, iż przygotował Ci jakiś "odstępca", a z tego powodu będziesz miał kłopoty. Inaczej się nie da, albo będziesz im przytakiwał zgodnie z formularzem ćwiczebnym i ich oczekiwaniami, albo będziesz zadawał pytania z przedstawieniem fragmentów biblijnych sprzecznych z ich interpretacją, ale wówczas po pewnym czasie uznają, że jesteś zagrożeniem dla zboru i "starsi" w naradzie ustalą, jak Cię odizolować, aby utrudnić "siać zwątpienie" w zborze.

abcd:

--- Cytat: donadams w 28 Wrzesień, 2020, 21:13 ---Nie muszą z tobą rozmawiać i ci tego tłumaczyć. Mogą robić to tak długo, jak uznają, że to ma sens, ale jeśli będziesz bez przerwy zadawał kłopotliwe pytania, zaczną podważać twoje pobudki. Tak czy inaczej - jeśli chcesz, to korzystaj, póki rozmawiają.

--- Koniec cytatu ---

Muszą ze mną prowadzić studium. Nie umiem znaleźć żadnej publikacji, która by tak twierdziła, ale słyszałem, że z dziećmi ŚJ studia biblijne prowadzi się do 18 roku i dopiero wtedy sprawdza się, czy robi odpowiednie postępy duchowe, żeby można było przerwać.

Stanisław Klocek za 2 tygodnie. Nie musisz się aż tak wysilać, ja tam bym wolał doczepić się jednego konkretnego tematu nie nie odpuszczać aż nie odpowiedzą.

Gandalf Szary:
A rodzice nie powinni z tobą studiować? Chyba, że to rodzice chcą przekazać z Tobą studium w inne ręce, bardziej np doświadczone.

donadams:

--- Cytat: abcd w 28 Wrzesień, 2020, 21:30 ---Muszą ze mną prowadzić studium. Nie umiem znaleźć żadnej publikacji, która by tak twierdziła, ale słyszałem, że z dziećmi ŚJ studia biblijne prowadzi się do 18 roku i dopiero wtedy sprawdza się, czy robi odpowiednie postępy duchowe, żeby można było przerwać.

--- Koniec cytatu ---

Uwierz mi, że nie muszą. Sam prowadziłem studium z jednym synem ŚJ (Gandalf ma rację, to rodzice powinni prowadzić studium, ale matka była na wylocie z organizacji a ojciec nie czuł się na tyle "silny duchowo" żeby to robić). Zasady studium były takie same jak zawsze. Jeśli zainteresowany nie robi postępów, to takie studium trzeba przerwać - nie chodziło o to, że mam coś lepszego do roboty, tylko o to, żeby pokazać zainteresowanemu, że jak nie ma postępów, to nie ma czego szukać. Nie studiujesz dla studium, tylko po to, żeby zrobić Świadka Jehowy. Możesz trafić na ludzi, którzy będą to naciągać i studiować w nieskończoność, ale nie tylko nie muszą tego robić, a nawet nie powinni.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej