Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2019 - Doprecyzowanie dotyczące wyborów  (Przeczytany 2488 razy)

Offline Roszada

Odp: 2019 - Doprecyzowanie dotyczące wyborów
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Wrzesień, 2020, 10:53 »
Może tańszy prąd, może papier, może jakieś sprawy podatkowe ... Bracia Króla już tam wiedzą dlaczego  ;)
Kiedyś czytałem art, z niemieckiego czasopisma, że w Kanadzie zgromadzili zapas papieru na 10 lat (teraz mi się to przypomniało). Tam drzew sporo do cięcia...


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 2019 - Doprecyzowanie dotyczące wyborów
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Wrzesień, 2020, 13:17 »
Kiedyś czytałem art, z niemieckiego czasopisma, że w Kanadzie zgromadzili zapas papieru na 10 lat (teraz mi się to przypomniało). Tam drzew sporo do cięcia...

Jak dawno temu pisali o tym dziesięcioletnim zapasie papieru? Biorąc pod uwagę uszczuplenie ilości wydawnictw, to może im starczy na dłużej, bo w dobie kaznodziejowania przez TV chyba nakładów znacząco nie będą zwiększać.  ;)


Offline Roszada

Odp: 2019 - Doprecyzowanie dotyczące wyborów
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Wrzesień, 2020, 14:11 »
Oj to było z 10 lat temu. ;)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 2019 - Doprecyzowanie dotyczące wyborów
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Wrzesień, 2020, 16:04 »
Skończyły się więc te zapasy i dlatego mniej drukują?  ;) Trochę odeszliśmy od wyborów... ale może po wyborach w Kanadzie cena papieru tak spadnie, że drukarnie będzie trzeba rozbudować.  ;D


Offline Roszada

Odp: 2019 - Doprecyzowanie dotyczące wyborów
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Wrzesień, 2020, 17:58 »
Dlaczego Kanada?

*** w88/3 s. 7 Co o tym sądzić? ***
W celu zaspokojenia ogromnego zapotrzebowania na papier gazetowy co roku w Kanadzie wycina się więcej drzew niż można posadzić;

Rękę do tego zapotrzebowania pewnie przykładali ŚJ. ;)

*** g01 22.9 s. 28 Obserwujemy świat ***
Według wyliczeń „każdy Kanadyjczyk, łącznie z dziećmi, rocznie zużywa 66 funtów (30 kilogramów) papieru”.