Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc  (Przeczytany 52752 razy)

Offline Krystian

CK ma sztab dobrych prawników.
Nagrali komitet na terenie Niemiec, dlatego odpowiadają pod sąd niemiecki.
W Polsce, by im tak nie przeszło.
CK, wie o tym, dlatego biuro odziało w Niemczech, tam Alka pozwało.
Niestety, ma tam sprawę przegraną.
Radzę, aby poszedł na ugodę.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2020, 21:12 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline uncja

CK ma sztab dobrych prawników.
Nagrali komitet na terenie Niemiec, dlatego odpowiadają pod sąd niemiecki.
W Polsce, by im tak nie przeszło.
CK, wie o tym, dlatego biuro odziało w Niemczech, tam Alka pozwało.
Niestety, ma tam sprawę przegraną.
Radzę, aby poszedł na ugodę.
No dobrze a moze jakieś argumenty coś o twoim doswiadczeniu i wiedzy na ten temat?


Offline Reskator

No dobrze a moze jakieś argumenty coś o twoim doswiadczeniu i wiedzy na ten temat?
Krystian dobrze prawi
Z sądami miałem prawie 10 lat do czynienia
Zaliczyłem Sąd Rejonowy,Apelacyjny i Najwyższy-nie dotyczyło to śj.
Jak wiesz z literatury CK ciągnie sprawy do końca z SN włącznie.
A to 10- tki  jeśli nie 100-ki tys $ czy Euro
Lepiej siąść nad brzegiem rzeki i czekać-jak mawia przysłowie
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2020, 21:56 wysłana przez Reskator »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
CK ma sztab dobrych prawników.
Nagrali komitet na terenie Niemiec, dlatego odpowiadają pod sąd niemiecki.
W Polsce, by im tak nie przeszło.
CK, wie o tym, dlatego biuro odziało w Niemczech, tam Alka pozwało.
Niestety, ma tam sprawę przegraną.
Radzę, aby poszedł na ugodę.
[/b][/size]

Skąd wiesz jesteś prawnikiem? Znasz prawo niemieckie? Jeżeli tak to co im grozi, jakie konsekwencje?
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2020, 21:56 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Krystian

Ukończyłem Uniwersytet Wrocławski na wydziale Prawa i Administracji.
Aplikacji nie skończyłem żadnej.
Przecież pisałem tutaj, że jestem wychowawcą klasy policyjnej.
W Niemczech, jest takie chore prawo, że jak nagrasz sąsiada, bez jego zgody i to upublicznisz, masz przegrane w sądzie.
Pytasz o konsekwencje jaką im grożą?
Będą musieli zapłacić, albo wnosić apelację od wyroku, do sądu drugiej instancji.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2020, 23:10 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Ukończyłem Uniwersytet Wrocławski na wydziale Prawa i Administracji.
Aplikacji nie skończyłem żadnej.
Przecież pisałem tutaj, że jestem wychowawcą klasy policyjnej.
W Niemczech, jest takie chore prawo, że jak nagrasz sąsiada, bez jego zgody i to upublicznisz, masz przegrane w sądzie
[/b][/size]
A szkoda, może mielibyśmy wsparcie prawnika.
Trochę działasz jak demotywator, po takich wypowiedziach nie chce się angażować w żadne przedsięwzięcia.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
W Niemczech, jest takie chore prawo, że jak nagrasz sąsiada, bez jego zgody i to upublicznisz, masz przegrane w sądzie

Dlaczego to jest chore? Co zdrowego jest w nagrywaniu sąsiadów i upublicznianiu tego bez ich zgody?


Offline Krystian

Dlatego np. że jak sąsiad będzie wywoził śmieci do lasu i Ty to nagrasz, to będziesz miał problem jak to upublicznisz, bez jego zgody
Już rozumiesz.
Alek nagrał całą prawdę jak wygląda komitet, ale nie miał zgody na upublicznienie tego
przez biura oddziału w Berlinie
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2020, 23:32 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


DeepPinkTool

  • Gość
Dlatego np. że jak sąsiad będzie wywoził śmieci do lasu i Ty to nagrasz, to będziesz miał problem jak to upublicznisz, bez jego zgody
Już rozumiesz.
Alek nagrał całą prawdę jak wygląda komitet, ale nie miał zgody na upublicznienie tego
przez biura oddziału w Berlinie

Nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że niemieckie prawo jest głupie. Dura lex, sed lex. Po co Niemiec ma upubliczniać wycieczki sąsiada ze śmieciami do polskiego lasu?  ;)

Po drugie, co masz na myśli pisząc "Alek nagrał całą prawdę jak wygląda komitet" skoro On tu nie nagrał komitetu?


Offline Krystian

Nie twierdzę, że prawo niemieckie jest głupie.
Twierdzę, że tylko w tym aspekcie o zakazie upubliczniania.
Zgodzisz się ze mną, że Alek zapomniał, starą rzymską maksymę:
ignorantia iuris nocet
pozdrawiam

ps. Tak na marginesie jesteś, chyba po prawie?
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2020, 00:56 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Mahershalalhashbaz

A jak nagrasz głos księdza w kościele w Niemczech to też może cię pozwać za upublicznianie jego kazania?
nihilista


Offline Roszada

A jak nagrasz głos księdza w kościele w Niemczech to też może cię pozwać za upublicznianie jego kazania?
W Polsce osoby publiczne można nagrywać.
A w Niemczech?


Offline Diotrefes

Jeśli ktoś łamie prawo (nawet jeśli uważa, że to prawo jest głupie albo nawet jeśli robi to w dobrej wierze), to powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Nieważne czy to jest WTS czy odstępca.


Offline Mahershalalhashbaz

Czyli w Niemczech prawo zabrania nagrywania i upubliczniania głosu osób duchownych podczas pełnienia przez te osoby czynności związanych z posługą religijną? Czy takie coś stanowi czyn niedozwolony? Bo na mój zdrowy rozsądek jest różnica między sfilmowaniem sąsiada (osoby prywatnej) a zarejestrowaniem samego głosu duchownego (osoby publicznej). Nie znam niemieckiego prawa, dlatego pytam.



« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2020, 12:50 wysłana przez Mahershalalhashbaz »
nihilista


Offline uncja

Dlatego np. że jak sąsiad będzie wywoził śmieci do lasu i Ty to nagrasz, to będziesz miał problem jak to upublicznisz, bez jego zgody
Już rozumiesz.
Alek nagrał całą prawdę jak wygląda komitet, ale nie miał zgody na upublicznienie tego
przez biura oddziału w Berlinie
Tak?  Myślałam ze w Niemczech obowiązuje rozporządzenie z 27 kwietnia 2016 RoDO i przepisy wewnętrzne muszą być zgodne z tym co uchwalił PE.
O co tak naprawdę chodzi w pozwie to my tak naprawdę nie wiemy ponieważ Alek i Iza przestawili tylko ogólne informacje.
W każdym razie sa argumenty na to by wykazać ze takie upublicznienie jest zgodne z RODO.
WTS chodzi o ukrycie zarówno faktu istnienia takiej procedury jak KS jak i jej szczegółów , a pozew jak podejrzewam zawiera jedynie pozorne argumenty odnoszące się do innych kwestii bo gdyby mieli tak wprost przyznać o co im chodzi to żaden sąd by tego nie uznał
W żadnym cywilizowanym sadownictwie nie uniemożliwia sie oskarżonemu karnie, a tym jest KS oskarżeniem które ma zdecydować o nałożeniu kary, znajomości procedury wręcz przeciwnie każdy ma do tego prawo i prawo do obrońcy.
Także Krystianie zamiast straszyć podaj konkretne argumenty opis przypadku i źródło a nie jakieś ploty ze na placu czerwonym rozdają rowery............