Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.  (Przeczytany 7816 razy)

Offline Blue

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Sierpień, 2020, 23:45 »
Wiem, że padały tu różne stawki przyjmowane w zborach, ale z dobrego źródła dowiedziałem się, że w Polsce biuro oddziału sugeruje 7,5 zł na każdego głosiciela miesięcznie.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Sierpień, 2020, 00:12 »
To bardzo tanio. Powinni na tych swoich stojakach powiesić plakaty "Skorzystaj z najnowszej promocji żeby zostać Świadkiem Jehowy jeszcze w tym roku! Nie będziesz musiał chodzić po domach ani tracić czasu na zebrania! Teraz za jedyne 7 złotych i 50 groszy na miesiąc uchronisz się przed ŚMIERCIĄ w Armagedonie!!!"
nihilista


Offline NNN

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Sierpień, 2020, 06:49 »
To bardzo tanio. Powinni na tych swoich stojakach powiesić plakaty "Skorzystaj z najnowszej promocji żeby zostać Świadkiem Jehowy jeszcze w tym roku! Nie będziesz musiał chodzić po domach ani tracić czasu na zebrania! Teraz za jedyne 7 złotych i 50 groszy na miesiąc uchronisz się przed ŚMIERCIĄ w Armagedonie!!!"

To jest świetne! Dobre na wątek "Memy na czas słuszny". Jak się wysokość składki ukonstytuuje, to proponuję popracować nad memem z tym tematem.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Sierpień, 2020, 09:13 »
To bardzo tanio. Powinni na tych swoich stojakach powiesić plakaty "Skorzystaj z najnowszej promocji żeby zostać Świadkiem Jehowy jeszcze w tym roku! Nie będziesz musiał chodzić po domach ani tracić czasu na zebrania! Teraz za jedyne 7 złotych i 50 groszy na miesiąc uchronisz się przed ŚMIERCIĄ w Armagedonie!!!"

Faktycznie abonament JW.ORGowski to taniocha. Ciekawe jak długo utrzymają się te promocyjne stawki.  :) Za Spotify'a ludzie płacą po 20 zł miesięcznie. Ba, za wywóz śmieci płaci się dwie dychy od osoby za miesiąc. W dodatku jeszcze śmieci trzeba oddawać i to posegregowane  ;) ... a ORG każe sobie płacić, ale w zamian daje śmieci do wyboru, do koloru.  >:D


Offline Sebastian

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Sierpień, 2020, 09:25 »
abonament tańszy niż fizyczne chodzenie na mszę św. tylko w niedzielę i od niechcenia przed epidemią :)

jak ktoś chodzi do kościoła raz w tygodniu, aby żona/teściowa/babcia itd. nie zawracała gitary (oszczędniej jest poświęcić godzinę na grzanie ławki w kościele niż cztery godziny na słuchanie babskiego zrzędzenia "bezbożnik jesteś" itp.) _ale_ nie czuje potrzeby kupowania dodatkowych usług, typu: msza św. w intencji zaplanowanej operacji chirurgicznej itp., a na tacę rzuca od niechcenia 2zł (bo 5zł to trochę szkoda) to jego wydatki na praktykowanie katolicyzmu ograniczają się do np. 8zł lub 10zł (zależnie od tego czy miesiąc ma 4 niedziele czy 5 niedziel)

a tutaj u świadków Jehowy 7,50zł?
W Babilonie Niewielkim ma być taniej niż w Babilonie Wielkim?! :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Sierpień, 2020, 15:28 »
Ponieważ Nadarzyn okazał tak wielkie i pełne miłości zrozumienie dla swoich owiec ,to wszystkie Świadki powinny z wdzięczności wnioskować o ustawowo dzień wolny od pracy na cele kultu religijnego. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Sierpień, 2020, 17:25 »
Ponieważ Nadarzyn okazał tak wielkie i pełne miłości zrozumienie dla swoich owiec ,to wszystkie Świadki powinny z wdzięczności wnioskować o ustawowo dzień wolny od pracy na cele kultu religijnego. :)

... do wniosku niech dopiszą żądanie dostępu do morza i darmowego, światłowodowego internetu dla odbioru nowych świateł.


Offline HARNAŚ

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Sierpień, 2020, 17:49 »
I laptopa z jabłuszkiem , wszak  to Lud Boży i nie może się zadowalać byle czym podczas prawdziwego wielbienia , prawdziwego Boga.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Sierpień, 2020, 00:36 »
I laptopa z jabłuszkiem , wszak  to Lud Boży i nie może się zadowalać byle czym podczas prawdziwego wielbienia , prawdziwego Boga.
Nadgryzione jabłuszko to przecie prasymbol grzechu. I nie dostaną, hujaweja może.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Sierpień, 2020, 21:28 »
Dziś głosowanie w sąsiednim zborze. 75 procent na tak. Oczywiście pytań czy ktoś jest na nie, albo wstrzymał się od głosu, tradycyjnie już nie zadano. Danina zwiększyła się z 450 na 870. Zastanawia te 25  procent. Czy to fakt anonimowości na zoomie wpłynął na taką postawę. Normalnie na sali praktycznie każdy na tak, bo zawsze był na widelcu. Tutaj już nie. Może to i dobry znak...


Offline Sebastian

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Sierpień, 2020, 21:39 »
jestem ciekawy jak często będą podwyższane te kontrybucje;

można uchwalić np. 8zł od osoby i przez 20 lat pobierać po 8zł, a można podwyższać z 8zł na 10zł, z 10zł na 15zł, z 15zł na 20zł, z 20zł na 50zł
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Aliki

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #71 dnia: 12 Sierpień, 2020, 23:00 »
A ja jestem ciekawa jak w Niemczech??? Mąż na pewno mi nie powie ale tu zaglądają goście zza zachodniej granicy...


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Sierpień, 2020, 23:19 »
Ale to znaczy że każdy tyle musi dać , czy nawet jak ktoś nie da, to i tak zbór musi za niego tą kwotę odprowadzić ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Do

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Sierpień, 2020, 23:42 »
Zbór musi pokryć zobowiązanie.
7,5pln x czynni głosiciele


Offline Takajaja

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Sierpień, 2020, 23:56 »
🤔 zupełnie jak w kościele katolickim

"Co łaska, ale nie mniej niż...."

A u Świadków Jehowy

"Dobrowolne, ale nie mniej niż 7,5/mce"