Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Okazuj szacunek starszym rodzicom - punkt w tygodniu od 24.08.2020  (Przeczytany 1970 razy)

dwaswiaty

  • Gość
Odp: Okazuj szacunek starszym rodzicom - punkt w tygodniu od 24.08.2020
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Sierpień, 2020, 15:41 »
Kiedys slyszalam ze starsi powiedzieli jakiejs starszej osobie ktora sie zwrocila do zboru o pomoc na starosc, ze przeciez ma rodzine.  Ze rodzina powinna pomoc.

A ta rodzina byl wykluczony syn / corka, ktora ta starsza osoba odrzucala przez Lata, urwala calkowicie kontakt.

Slyszeliscie o tym? Jak kase zbor mialby wykladac to i z wykluczonymi nagle mozna rozmawiac. Co wiecej starsi niejako WYMAGAJA/oczekuja/ zeby taka osoba sie wykluczony zajal...

Ktos slyszal podobna historie?

To jest normalne u SJ. To że się nie odzywali, to przecież nie ich wina, tylko twoja, bo jesteś poza organizacją... A zbór kasy tak szybko nie wyłoży, choć są oczywiście wyjątki, a częściej prywatne inicjatywy, wynikające z ludzkiej sympatii do kogoś.

Kiedyś jeden starszy powiedział schorowanemu małżeństwu: mieszkanie przepiszcie na organizację, to w zamian zbór się wami zaopiekuje... na szczęście siostra przytomnie spytała: ale kto dokładnie?...


Offline Cytryna

Odp: Okazuj szacunek starszym rodzicom - punkt w tygodniu od 24.08.2020
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sierpień, 2020, 16:22 »
Tak Safari.Pięciokrotnie wykluczany(alkoholizm,kradzież,gwałt) czyli recydywa  ;D.Wyjechał za granicę,ożenił się.Rodzice długi pospłacali.I gdy bardzo podupadli na zdrowiu,to syn wrócił,zamieszkał i opiekuje się do dziś wraz z żoną.I to było dla starszych oczywistą oczywistością.Podejrzewam jednak ,że rodzice nie zerwali z nim całkowicie kontaktu po piątym wykluczeniu.


Offline Janna

Odp: Okazuj szacunek starszym rodzicom - punkt w tygodniu od 24.08.2020
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Sierpień, 2020, 00:37 »
Mi tez ten filmik nie przypadł do gustu, gdy matka się rozchorowała dzieci miały miny jakby zrobiła im to na złość, nagle pokrzyżowała im wszystkie plany i nawet nikt nie przestawił sytuacji z punktu widzenia tej Bogu ducha winnej kobiety. Potem ględzili, że się o matkę regularnie troszczą czy coś w tym stylu i pokazano jak rozmawiają z nią przez Skype a kobita sama w domu- No faktycznie - praktyczna miłość. W ogóle miałam wrażenie, że niby ładnie pięknie i w dobrej wierze a przerzucali tą matkę jak worek z ziemniakami jakby chcieli zaznaczyć, że trzeba to jakoś przetrwać do jej śmierci. Może ktoś uzna, że się czepiam ale takie właśnie odniosłam wrażenie i nic na to nie poradzę. A na koniec zebrania był jeszcze przykład tego jak COVID przyczynia się do rozgłaszania dzieła: 10 latek miał zrobić w szkole przez internet laurkę na dzień mamy i oczywiście wykorzystał ten moment do napisania wzruszającej przemowy jak to kocha mamusię każdego dnia itp. itd mimo, że wie iż „nie obchodzimy dnia matki”. A ja się pytam: gdzie jest w Biblii napisane, że Jehowa się gniewa gdy ktoś w jeden dzień w roku trochę porozpieszcza swoją mamę, a ponieważ ten dzień jest powszechnie ogłaszany, jest po prostu większa szansa na to, że dzieci się postarają i zrobią coś miłego. Co w tym złego? Naprawdę nie rozumiem SJ mimo że niestety nadal nim jestem już ponad 30 lat.
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline PoProstuJa

Odp: Okazuj szacunek starszym rodzicom - punkt w tygodniu od 24.08.2020
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Sierpień, 2020, 10:10 »
Mi tez ten filmik nie przypadł do gustu, gdy matka się rozchorowała dzieci miały miny jakby zrobiła im to na złość, nagle pokrzyżowała im wszystkie plany i nawet nikt nie przestawił sytuacji z punktu widzenia tej Bogu ducha winnej kobiety. Potem ględzili, że się o matkę regularnie troszczą czy coś w tym stylu i pokazano jak rozmawiają z nią przez Skype a kobita sama w domu- No faktycznie - praktyczna miłość. W ogóle miałam wrażenie, że niby ładnie pięknie i w dobrej wierze a przerzucali tą matkę jak worek z ziemniakami jakby chcieli zaznaczyć, że trzeba to jakoś przetrwać do jej śmierci. Może ktoś uzna, że się czepiam ale takie właśnie odniosłam wrażenie i nic na to nie poradzę. A na koniec zebrania był jeszcze przykład tego jak COVID przyczynia się do rozgłaszania dzieła: 10 latek miał zrobić w szkole przez internet laurkę na dzień mamy i oczywiście wykorzystał ten moment do napisania wzruszającej przemowy jak to kocha mamusię każdego dnia itp. itd mimo, że wie iż „nie obchodzimy dnia matki”. A ja się pytam: gdzie jest w Biblii napisane, że Jehowa się gniewa gdy ktoś w jeden dzień w roku trochę porozpieszcza swoją mamę, a ponieważ ten dzień jest powszechnie ogłaszany, jest po prostu większa szansa na to, że dzieci się postarają i zrobią coś miłego. Co w tym złego? Naprawdę nie rozumiem SJ mimo że niestety nadal nim jestem już ponad 30 lat.

Janno cały czas jest dyskusja o filmiku, a ja nawet go nie widziałam! A po Twoim opisie chętnie go zobaczę. Czy masz do niego link?

Co do nieobchodzenia dnia matki, ojca, dziadka itd. To jest totalny absurd, którego nie da się niczym wytłumaczyć! Najgorzej jak Świadek ma dzieci w wieku przedszkolnym, a w przedszkolu dzień dziadków, a później dzień matki i ojca to najważniejsze punkty programu. Dziecko już od przedszkola zostaje wykluczone z nieszkodliwej, a wręcz radosnej (zwłaszcza dla dziadków i rodziców) uroczystości. Dziadkowie cały rok czekają na to żeby pójść znowu do przedszkola! To dla nich duże wydarzenie. Dla dzieci też. Jeśli nikt z ich rodziny nie przyszedł by na taką uroczystość, to płacz zawiedzionego dziecka rozdziera serce.

A tymczasem u Świadków idealne spędzenie czasu to wyjście do 3 punktów: służba, Sala Królestwa, dom. Czasem dopuszczają 4 punkt, czyli: praca.
W tym monotonnym życiu, barwnym jak papka z owsianki, nie ma już miejsca na ekstrawagancje, aby spotykać się z innymi ludźmi i pójść na jakże... satanistyczne, okropne, złe, szkodliwe... przedstawienie w przedszkolu!
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2020, 10:16 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Janna

Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.