Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ślub od pierwszego wejrzenia  (Przeczytany 2217 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2168
  • Między ślepymi jednooki królem
Ślub od pierwszego wejrzenia
« dnia: 05 Lipiec, 2020, 15:06 »
Właśnie leci na TVN7 dokument - Ślub od pierwszego wejrzenia.
Psychologowie typują ludzi którzy mają zawrzeć związek małżeński.
Ludzie ci poznają się dopiero w urzędzie stanu cywilnego.

Występuje tam Grzegorz, którego rodzice są SJ.
Chłopak ma trudne relacje z rodziną ...
Jak kogoś interesuje ten wątek to polecam.


Offline Sebastian

Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec, 2020, 15:56 »
jeśli ktoś zostanie wychowany w ortodoksyjnej rodzinie świadków Jehowy to jego los niewiele różni się od uczestników programu - w tym sensie, że może nie mieć praktycznej możliwości poznania współmałżonka przed ślubem; i nie chodzi mi wcale o seks: świadkowie Jehowy skutecznie utrudniają normalne spędzanie czasu przez narzeczonych, wszędzie wtykają swoje nosy.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec, 2020, 17:58 »
A skąd wiadomo , że rodzice są świadkami ? Padło to w programie ? Pytam, bo nie jestem w temacie programu.


Marzena

  • Gość
Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec, 2020, 21:21 »
A skąd wiadomo , że rodzice są świadkami ? Padło to w programie ? Pytam, bo nie jestem w temacie programu.

To powtórka programu. Szału tam żadnego nie ma, bohater tylko wspomniał, że jego rodzice to śj, i że nie wezmą udziału w programie.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2168
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipiec, 2020, 23:09 »
To powtórka programu. Szału tam żadnego nie ma, bohater tylko wspomniał, że jego rodzice to śj, i że nie wezmą udziału w programie.

Dzięki. 
To już wiem, że oglądać nie muszę  :)


Marzena

  • Gość
Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lipiec, 2020, 23:20 »
Dzięki. 
To już wiem, że oglądać nie muszę  :)

O tak nie ma co tracić czasu. Skusił mnie temat śj w reklamie tego programu, ale to były informacje zupełnie bezwartościowe.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lipiec, 2020, 00:14 »
Psychologowie typują ludzi którzy mają zawrzeć związek małżeński.

Brzmi przerażająco.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lipiec, 2020, 06:15 »
Brzmi przerażająco.

Słowo związek powinno przerażać, bez względu na to czy chodzi o radziecki, małżeński czy wyznaniowy. ;)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2168
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Lipiec, 2020, 11:35 »
Brzmi przerażająco.

W Indiach tak jest do dzisiaj, tylko że rodzicie nie są domorosłymi psychologami.


Offline Sebastian

Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lipiec, 2020, 18:00 »
prawda jest taka że niezależnie od tego kto wybiera i tak wybór współmałżonka przypomina grę w totolotka (wygrany los trafia się jeden na ileś tam milionów, a reszta to losy przegrane)

o wiele lepszy i bardziej zgodny z naturą jest konkubinat
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2168
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lipiec, 2020, 18:54 »
Jakoś łatwiej cierpieć z powodu błędów własnych niż cudzych.


Offline Sebastian

Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lipiec, 2020, 06:09 »
z tym dokonywanym osobiście wyborem współmałżonka także nie jest różowo...

spójrzmy faktom w oczy: żyjemy w małych społecznościach, zazwyczaj mamy po kilkudziesięciu góra dwustu znajomych, z czego tylko kilkanaście lub kilkadziesiąt wolnych osób płci przeciwnej w swoim wieku; nawet jeśli wybieramy samodzielnie to wybór nie jest wielki...

co więcej: biologia sprawia że w wieku gdy wybieramy partnerów stosujemy (mówiąc eufemistycznie) mało rozsądne kryteria, np. "czy facet/kobieta umie tańczyć", a potem dziwimy się że "coś jest nie tak" w założonej rodzinie... później, gdy chcielibyśmy wyjść z takiego nieudanego związku okazuje się że (jak mówi piosenka) "dziewczyny które mam na myśli powychodziły za mąż już" a na przysłowiowy "odrzut z eksportu" szanse są niewielkie...

żeby było jeszcze gorzej: wszędzie wpycha swe brudne łapska religia i fanatyzm religijny; normalni wydawałoby się ludzie pod wpływem religii stają się fanatykami i uzyskują "zgodę od samego Boga" na rozwalanie dotąd udanych związków ("bo się nawrócili", "bo poznali prawdę" itd. itp.), z kolei inne związki nieudane "muszą trwać", gdyż ktoś wmówił partnerom że "taka jest wola Boska"...

sumując: tak czy siak, większość z nas ma _przejebane_ ....
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lipiec, 2020, 07:15 »
Przyjelo  sie  w naszym  spoleczenstwie   , ze  idealem  jest  tzw. trwaly zwiazek  malzenski .  A wiec ,  pobrali  sie w mlodych latach   ,oczywiscie  z wielkiej milosci  , splodzili potomstwo , wychowali  ,  a potem  razem sie godnie zestarzeli  i  umarli  , najlepiej  jeszcze w krotkim odstepie  czasu .  Taka  bardzo  romantyczna  wizja  malzenstwa .
To  niestety  tak nie funkcjonuje .
Takie  harmonijne  zwiazki  zdarzaja  sie ekstremalnie rzadko   i dlatego  najczesciej mamy do czynienia  ze starszymi , skloconymi  malzenstwami  , ktore  sa  razem  tylko  z przyczyn  materialnych . 
Takie sa realia .
Jezeli  trwalosc  takich  zwiazkow  jest  motywowana  religijnie ,  to  jest  jeszcze gorzej  , bo  zamykaja  sobie  droge  do  jedynego  , rozsadnego  rozwiazania  ,  czyli do  rozwodu .
Wlasciwie  to nie  ma  jakiegos  idealnego  sposobu  na  udany  , dlugotrwaly zwiazek  .   Czy  sie pobrali  z  wielkiej milosci  , czy z  rozsadku  ,  to i tak  po jakims  czasie  zwiazek  ten  moze sie rozpasc .
Moze  lepiej  wiec ,  przyjac  od samego  poczatku   zalozenie  , ze  nie jestesmy  ze  soba  na  zawsze ? 
Oczywiscie  ,  kiedy  wychowuje  sie dzieci  , konieczna jest  stabilizacja  w rodzinie   i  mysle , ze odpowiedzialni  ludzie  powinni  w tym  czasie  powstrzymac  sie od  rozwodu  .
Jednak  pozniej  , gdy  potomstwo  stoi  na wlasnych nogach  ,  dobrze  jest  przemyslec  , czy  lepsze   dla  obu  stron  jest  trwanie  w toksycznym  zwiazku  ,  czy  moze  jednak  rozwod  i   ewentualne  szukanie  nowych  partnerow .
Taka  to  moja  propozycja  pragmatycznego  podejscia  do  malzenstwa  i jego  trwalosci  .


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2168
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Lipiec, 2020, 11:12 »
z tym dokonywanym osobiście wyborem współmałżonka także nie jest różowo...

spójrzmy faktom w oczy: żyjemy w małych społecznościach, zazwyczaj mamy po kilkudziesięciu góra dwustu znajomych, z czego tylko kilkanaście lub kilkadziesiąt wolnych osób płci przeciwnej w swoim wieku; nawet jeśli wybieramy samodzielnie to wybór nie jest wielki...


I dlatego kongresy to były wielkie polowania a teraz nawet i to zabrali skurw.... ;D

Tak poważnie to ja starałem się nie zamykać w tym ciasnym kręgu.
Żonę zaczepiłem w sklepie bo mi się podobała.


Offline HARNAŚ

Odp: Ślub od pierwszego wejrzenia
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Lipiec, 2020, 18:07 »